preloader
search-icon

Безкоштовно та за 15 хвилин

Онлайн-ресурси для створення інфографіки

Якою б інформативною не була стаття, візуалізація — це той інструмент, який не тільки полегшить її сприйняття, але стане гідною естетичною окрасою. Якщо часу обмаль, ваш графічний дизайнер у відпустці, а в Adobe Illustrator ви не працюєте, тоді ця підбірка безкоштовних онлайн-ресурсів для створення інфографіки — для вас. Перевірена часом та на власному досвіді.

Infogr.am

Для створення інфографіки на цій платформі необхідно зробити всього три кроки: визначитися із шаблоном, ввести дані та поділитися інфографікою у соцмережі (нехай це не відштовхує — публікацію завжди можна приховати). Перевага цього ресурсу у простоті використання та можливості завантажувати власні фото чи відео й робити їх інтерактивними.

До того ж, дані інфографіки можна легко коригувати — сервіс автоматично підтягує всі зміни.

Datawrapper

Німецькі спеціалісти створили цей ресурс саме для медійників. Він дозволяє створювати діаграми-хроніки, які можна листати, порівнювати дані різних періодів та спостерігати за певними тенденціями.

Для створення таких діаграм необхідно внести дані в табличку Excel, а потім завантажити її у свій проект на Datawrapper. Кілька хвилин і те, що ви намагалися пояснити кількома складними абзацами, можна продемонструвати у вигляді простих діаграм.

Easel.ly

Цей ресурс — знахідка для тих, хто час від часу переживає кризу ідей, адже він пропонує десятки шаблонів, за якими інфографіку на будь-яку тему легко сконструювати. Плюсом є те, що шаблони мобільні — їх окремі елементи можна додавати та видаляти, перетягувати та змінювати розмір.

Платформа пропонує цілу бібліотеку стрілок, шрифтів та колірної палітри. Це дозволяє створити інфографіку максимально наближену до ваших потреб, а в процесі її конструювання нові ідеї народжуватимуться гарантовано.

Wordle

Для журналістів гра у слова – це частина професії. Ресурс Wordle пропонує погратися із словами і в частині словесних візуалізацій.

Для їх створення все, що потрібно — просто ввести обране слово та визначитися із дизайном (словесна інфографіка може мати форму людини, книги чи іншого предмета). Змінювати можна також шрифти та колірну гаму.

Stat Planet

Журналісти часто стикаються із потребою поділитися інформацією/історією через карту. Із ресурсом Stat Planet і це не проблема, а лише завдання на кілька хвилин. Крім того, на платформі є можливість створювати не тільки статичні карти, але й інтерактивні. Такий елемент із мінімальною витратою часу приносить максимальне естетичне задоволення та полегшує сприйняття інформації у статті.

Chartgo

Є складні теми, в яких без візуалізації не обійтися. Інфографіка найкраще продемонструє взаємозв’язки, співвідношення та залежності. Як-от, до прикладу, результати соціологічних опитувань краще за все демонструвати у вигляді діаграми. На ресурсі Chartgo для її створення потрібні всього 10 хвилин: достатньо просто ввести дані та визначитися із стилем діаграми.

Крім того, платформа генерує HTML-код, який дозволяє вставляти отриманий результат безпосередньо в матеріал на сайті. Інфографіка — це не зайва розкіш, а просто необхідність у світі, де інформація найкраще сприймається у вигляді картинки. І нині створити її можна легко, швидко та безкоштовно.

Схожі події та новини

Медіа лайф-хак
10 безкоштовних фотобанків для медіа

У вас бувало таке, що є цікавий журналістський текст, але немає ілюстрації до нього? Ми підібрали 10 ресурсів з безкоштовними фото, які можна копіювати, розповсюджувати та використовувати в комерційних цілях.

Медіа лайф-хак
10 додатків для роботи з Instagram-stories

Досі не приділяєте особливої уваги сторіз у вашому Instagram-акаунті? Даремно. Підготували для вас добірку додатків, які допоможуть зробити ваші Instagram-stories стильними та яскравими.

Медіа лайф-хак
Сервіси для створення мультимедійних історій

Як зі звичайного тексту зробити мультимедійний лонгрід? Швидко. Безкоштовно. Креативно.

Медіа лайф-хак
Ресурси для верифікації інформації

Довіряти словам, а тим паче емоціям — шкідливо для репутації. Cправжню цінність для журналіста мають тільки перевірені факти.

Медіа лайф-хак
Нативна реклама: кейси та поради від експертів

Один із найбільш розповсюджених способів для ЗМІ самоокупитися — реклама. Якщо говорити про нові формати, то перше, що спадає на думку — нативка. Це реклама, яка подається максимально природно для людини. Основна мета такого виду промоції — дати людям те, що їм потрібно, але у зв’язці з інтересами рекламодавця. Ми розпитали українських медійників про нюанси роботи з такою рекламою.

Медіа лайф-хак
Пам'ятка для журналіста в зоні військового конфлікту

Про що варто подбати журналістові, перш ніж їхати в зону військового конфлікту. Корисні поради та інфографіка.