preloader
search-icon

лайфхак

10 безкоштовних фотобанків для медіа

У вас бувало таке, що є цікавий журналістський текст, але немає ілюстрації до нього? Картинки з Google — не варіант, бо найчастіше порушують авторське право. Ми підібрали 10 ресурсів з безкоштовними фото, які можна копіювати, розповсюджувати та використовувати в комерційних цілях.

1. Pexels

Сервіс із безкоштовними фотографіями та відео, який підійде для блогерів, дизайнерів та журналістів. Однак, зафіксовані на фотографіях торгові марки, логотипи або бренди можуть бути захищені авторським правом. Через це правилами сервісу заборонено створювати видимість, що зображені на фото люди схвалюють ваш продукт. У таких випадках потрібно просити дозволу у власників фото.

2. Unsplash

Тут ви знайдете колекцію з понад 300 000 зображень у високій якості від більш ніж 50 000 учасників. Нові фото з’являються на сайті щодня, тому точно можна знайти необхідне зображення для себе.

3. Pixabay

Pixabay має велику базу фотографій, багато з яких підійдуть для матеріалів на тему бізнесу та маркетингу. Крім цього, на сайті є безкоштовні вектори та ілюстрації.

4. Gratisography

Цей ресурс не вирізняється високою якістю зображень, на відміну від більшості подібних сайтів. Особливість Gratisography — унікальні фото, яких немає на інших сайтах. Розробники пишаються тим, що їхню платформу називають «найдивовижнішою у світі колекцією зображень з високим розширенням».

5. Morguefile

На Morguefile не всі зображення зроблені професійними фотографами. Навпаки, більшість з них зробили звичайні люди для домашнього альбому. Якщо вам потрібні, наприклад, кумедні фото малюка, що чистить зуби, то саме тут ви знайдете, що шукаєте.

6. Stockvault

На сайті можна знайти не тільки безкоштовні фотографії, а й текстури. Колекція зображень має щоденні нові доповнення та зручну пошукову систему, де все розділено за категоріями.

7. PicJumbo

PicJumbo — власний сайт 24-річного фотографа з Чехії. Цей ресурс зараз є популярним джерелом безкоштовних фотографій митця і містить велику кількість його робіт.

8. Rawpixel

Rawpixel має найбільшу колекцію стокових фотографій. Також тут можна знайти вектори та макети PSD. Ви можете обрати платну підписку, гроші від якої підуть на благодійність.

9. Reshot

Основна місія розробників цієї платформи — поширювати роботи фотографів-початківців. Колекції фото відрізняються своєю унікальністю попри те, що вони абсолютно безкоштовні.

10. Pikwazard

Окрім фотографій, тут є редактор. Він дозволяє змінювати фото за допомогою базових налаштувань та додавати текстові накладки перед завантаженням. Також ви можете обрати платну версію, яка є повноцінним інструментом редагування зображень.

Схожі події та новини

Медіа лайфхак
Ресурси для верифікації інформації

Довіряти словам, а тим паче емоціям — шкідливо для репутації. Cправжню цінність для журналіста мають тільки перевірені факти.

Медіа лайфхак
Як вистежувати ботів та викривати маніпуляції?

Зібрали для вас практичні поради, які допоможуть не стати жертвами тролів, ботів та інформаційних вкидів в інтернеті.

Подія
Конкурс журналістських робіт «Суд людською мовою»

ГО «Вектор прав людини» оголошує конкурс журналістських робіт «Суд людською мовою». До участі запрошуються журналісти_ки національних і місцевих ЗМІ та блогери_ки, які висвітлюють судову тематику.

Медіа лайфхак
10 подкастів від українських медіа

Подкасти стали новим трендом українського медіаринку. Зробили підбірку українських платформ з подкастами на будь-який смак.

Медіа лайфхак
Нативна реклама: кейси та поради від експертів

Один із найбільш розповсюджених способів для ЗМІ самоокупитися — реклама. Якщо говорити про нові формати, то перше, що спадає на думку — нативка. Це реклама, яка подається максимально природно для людини. Основна мета такого виду промоції — дати людям те, що їм потрібно, але у зв’язці з інтересами рекламодавця. Ми розпитали українських медійників про нюанси роботи з такою рекламою.

Медіа лайфхак
5 порад для зростання аудиторії та прибутку

Як знайти аудиторію і зрозуміти, що її цікавить? Як перетворити медіа в прибутковий бізнес? Як залучити рекламодавців і партнерів?