preloader
search-icon

онлайн-курс для редакцій

Криза як шанс

виклик

Нова реальність для медіа

Пандемія COVID-19 створила нову реальність, а разом з нею – вкрай непрості умови для роботи редакцій. Негативні наслідки коронакризи для медіасфери стали відчутні одразу після початку карантину: кожне 5-е українське медіа зменшило розмір заробітних плат, кожне 20-е скоротило штат, а кожне 10-е взагалі призупинило діяльність на час карантину (ці дані опублікувала Національна спілка журналістів України на початку квітня 2020 року).

Стало очевидно, що кожна без винятку редакція має змінювати відпрацьований роками формат роботи.

рішення

Щоб допомогти редакціям адаптуватися до нових умов роботи, ми розробили та провели онлайн-курс «Криза та робота редакцій: реалізувати можливості для журналістів».

Його наскрізна ідея — побачити у кризі нові можливості для редакцій та шанс для журналістів на практиці продемонструвати всю цінність якісних матеріалів. Адже з карантину (як і з решти подібних кризових ситуацій) можна винести цінні уроки, а те, що на перший погляд здавалося викликом, можна перетворити на можливість. Як цього досягти? Відповіді та практичні поради надавали наші тренери під час 6-ти модулів курсу.

Тренери курсу

Віталій Мороз – керівник програм нових медіа в ГО «Інтерньюз-Україна». Очолює програми цифрової грамотності та кібербезпеки для журналістів і громадянського суспільства (Digital Security School 380). Окрім цього, реалізує проєкти зі свободи інтернету та дотримання цифрових прав (netfreedom.org.ua). Автор трьох онлайн-курсів для журналістів. Закінчив Києво-Могилянську академію за спеціальністю «Політологія» та магістерську програму з журналістики університету Emerson College, США.

Михайлина Скорик – очільниця агенції Media Masters, медіатренерка з досвідом понад 10 років. У минулому – головна редакторка сайту podrobnosti.ua, порталу tochka.net, випускова редакторка на телеканалах «1+1», Business, ТРК «Україна». Закінчила Інститут журналістики КНУ імені Шевченка та Школу журналістики DFJ в Києво-Могилянській Академії. Сертифікована тренерка DW Academie.

Щоб поділитися своїм досвідом роботи у кризових обставинах, до дискусій під час вебінарів долучалися також провідні представники таких іноземних медіа: ВВС, Figaro, Liberation, Voice of America, Deutsche Welle, Радіо Свобода.

За результатами онлайн-курсу ми підготували 24 відеоуроки тривалістю 7–16 хвилин кожен.

Усі відеоуроки з курсу «Криза та робота редакцій» доступні за посиланням.

Журналісти та редактори тепер мають змогу переглядати матеріали у будь-який зручний для них час та застосовувати здобуті знання на практиці. Усі відеоуроки згруповані за темами, які відповідають основним модулям курсу.

результат

172 медійники зареєструвалися на 6 модулів курсу, а записи вебінарів та відеоуроків #КризаЯкШанс набрали понад 80000 переглядів у Facebook та YouTube.

Онлайн-курс «Криза та робота редакцій: реалізувати можливості для журналістів» викликав інтерес у медійників, учасники високо оцінили його практичність, актуальність та інформаційну насиченість.

«Я в захваті від ваших вебінарів. Це виглядає як ток-шоу… Усі вебінари корисні по змісту. Для мене це ще й досвід, як робити інтерактивні ефіри. Молодці», – зазначила одна з учасниць онлайн-курсу.

Також учасники відзначили практичну корисність постматеріалів курсу. Журналістам та редакторам зручно переглядати короткі відеоуроки, змонтовані за конкретними темами. Ми надзвичайно раді, що наш онлайн-курс допоможе медійникам вийти із кризи ще більш сильними та професійними.

Курс вебінарів організовано ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.