preloader
search-icon

інтерактивні лонгріди

Сервіси для створення мультимедійних історій

У слові лонгрід (longread) вже сама частина long (довгий) відштовхує. Як же авторам історій зробити їх більш цікавими, інтерактивними? Як досягнути однієї із найголовніших цілей – аби історії були прочитані до кінця? Як стильно оформити свій матеріал? Пропонуємо добірку платформ, на яких зробити це можна максимально просто та зі смаком.

Atavist

Платформа Atavist дозволяє розбавити текст не тільки картинками чи відео, але й інтерактивними діаграмами, картами та гіфками. Активно співпрацює із соцмережами: в проект можна легко вставляти контент із Facebook, Twitter, Vimeo, YouTube, SoundCloud.

Раніше платформа використовувала шаблони в стилі WordPress, а у 2015 команда розробників сервісу презентувала нову, значно простішу та мобільнішу версію. Зараз — це платформа, на якій можливості автора практично не обмежені, а ідея може гідно візуалізуватися.

Сервісом користуються для створення масивних проектів, котрі містять багато візуального вмісту.

Atavist дозволяє також монетизувати контент — отримувати гроші від переглядів, проте для цього потрібно придбати ліцензію.

Приклад: https://pulitzercenter.atavist.com/flight-from-syria

Medium

Один із перших сервісів, на якому кожен охочий може зверстати історію і вигляді нескладного лонгріду. Зазвичай використовується як блог-платформа. Дуже простий та зручний у використанні, проте функціонал — обмежений.

Приклад: https://medium.com/s/story/what-its-like-to-be-90-something-368780082573

Ready Mag

Перевагою цього сервісу є те, що він пропонує багато варіантів оформлення «шапки» проектів. Тоді, як на інших ресурсах розміщення картинки чи розмір шрифту початкових блоків незмінні, на Ready Mag ви зможете оформити «вступне слово» лонгріду максимально точно до свого задуму.

Приклад: https://readymag.com/aljazeera/cities/

ShortHand

За лінком — бета-версія сервісу, за допомогою якого до тексту можна додати анімовану інфографіку, хроніки подій та різноманітні типи мультимедійного контенту. Простий та зрозумілий для використання, проте і функціонал — базовий.

Приклад: https://www.bbc.co.uk/news/resources/idt-e8c6cbab-da44-4a3c-8f9b-c4fccd53dd24

Tilda

На цьому ресурсі зверстати лонгрід вашої мрії можна за годину. Платформа пропонує поділити текст на блоки та оформити їх у вигляді одного із вже готових шаблонів. Базовий набір блоків — у вільному доступі, є також персональна та бізнес-ліцензії – 12$ та 25$ відповідно. Перевага цієї платформи у тому, що код вашого лонгріду чи навіть цілого проекту можна скопіювати та вбудувати на своєму сайті.

Лонгрід повинен гарно виглядати не тільки на екрані ноутбука, але й мобільного. Функціонал Tilda дозволяє про це подбати.

Ця платформа закохує у себе не тільки журналістів-новачків. Послугами сервісу користуються навіть такі відомі видання як Vogue, Aljazeera та інші.

Приклад: http://littattoo.platfor.ma/

Список ресурсів для верстки лонгрідів та проектів невичерпний — постійно створюються нові платформи й удосконалюються старі. Тому давайте волю ідеям — шансів, що вони будуть вдало реалізовані, – сьогодні більше, ніж будь-коли.

Схожі події та новини

Медіа лайф-хак
Пам'ятка для журналіста в зоні військового конфлікту

Про що варто подбати журналістові, перш ніж їхати в зону військового конфлікту. Корисні поради та інфографіка.

Медіа лайф-хак
Ресурси для верифікації інформації

Довіряти словам, а тим паче емоціям — шкідливо для репутації. Cправжню цінність для журналіста мають тільки перевірені факти.

Медіа лайф-хак
10 безкоштовних фотобанків для медіа

У вас бувало таке, що є цікавий журналістський текст, але немає ілюстрації до нього? Ми підібрали 10 ресурсів з безкоштовними фото, які можна копіювати, розповсюджувати та використовувати в комерційних цілях.

Медіа лайф-хак
5 мобільних додатків для роботи з відео

З цими сервісами ви зможете швидко та якісно змонтувати відео в себе на телефоні.

Медіа лайф-хак
Програми для ведення проектів

Як ефективно планувати роботу організації чи редакції? Як налагодити внутрішні комунікації? Тримайте добірку сервісів.