preloader
search-icon

мультимедійні історії про новітніх українських героїв

УКРАЇНА+

виклик

У полоні формули трьох «С»

Про що пишуть та розповідають сучасні українські ЗМІ? У переважній більшості їхній контент побудований за правилом трьох «С» – секс, смерть, скандал. Медіа-експерти говорять навіть про шість «С», додаючи сенсацію, страх та сміх. За таких умов «жовті» новини, розваги та видовища витісняють з інформаційного простору українців суспільно важливі теми. Але чи може бути по-іншому?

рішення

Вийти за рамки звичних тем та героїв

Перша і єдина в Україні жінка-капелан, яка змінила спокій монастиря на пекло військового госпіталя. Хлопець із ДЦП, який мріяв побачити океан та доїхав до нього на велосипеді. Айтішник, який у вільний від роботи час рятує безпритульних собак та кішок – покинутих і скалічених. Жінка-волонтер, яка допомагає визволяти українських військових із полону бойовиків.

Одна за одною почали з’являтися історії – про альтернативну енергетику та урбанізм, медицину та інноваційне сільське господарство. Суспільно значущі теми подавалися у цікавому для аудиторії форматі.

Це стало можливо завдяки нашій кропіткій праці та інструктажу з пошуку тем і подачі інформації для 10 регіональних та національних медіа, які отримали мікро-гранти на створення мультимедійного контенту.

результат

Новий порядок денний для медіа

Понад 100 мультимедійних матеріалів на актуальні теми дозволили ЗМІ залучити нову аудиторію на свої ресурси. Окрім цього, почав зароджуватися абсолютно інший порядок денний для медіа – з новими цінностями та орієнтирами.

З початком війни процес самоідентифікації українців розгорнувся з новою силою. Щоб усвідомити себе єдиною сильною нацією, нам як ніколи потрібно подолати суспільну апатію та невіру у власні можливості. І саме ЗМІ можуть відіграти тут ключову роль. Проект «Україна+» допоміг медіа усвідомити та ефективно реалізовувати важливу місію – формування активної громадянської свідомості українців.

Ми також додали свою «С» – мультимедійні історії «Сусіди», які розповідають про повсякденне життя людей з України та сусідніх Грузії і Молдови. Кожна тема розкрита у лонгрідах та документальних відео, з якісним фото та відео рядом, інфографіками, інтерактивними картами, коментарями профільних експертів, розповідями та цитатами мешканців і місцевих героїв. Кожна історія унікальна, але всі вони відображають національний контекст, проблеми та рішення, що є актуальними для всіх трьох країн.

Події та новини

Схожі проекти

project-image

Журналістика рішень

Допомогли створити понад 180 матеріалів у напрямі журналістики рішень. 194 журналісти взяли участь у наших тренінгах і вебінарах. А перший в Україні онлайн-форум із ЖР отримав майже 40 000 переглядів у Facebook.