preloader
search-icon

гранти та стипендії

Можливості для медіа: липень 2019

1. Конкурс відео на тему зміни клімату

Географія: весь світ

Міжнародний конкурс відео, присвячених зміні клімату, організований секретаріатом РКЗК ООН і Програмою малих грантів ПРООН-ГЕФ, приймає відео тривалістю до трьох хвилин, що демонструють, що люди роблять для боротьби зі зміною клімату.

Подати заявки на конкурс можуть автори-початківці віком від 18 до 30 років.

Конкурс проходить у трьох категоріях: земля, біорозмаїття та клімат.

Відео повинні бути англійською мовою або містити англійські субтитри. Два переможці стануть молодіжними репортерами, що допомагають команді програми ООН зі зміни клімату записувати відео, публікувати статті і дописи в соціальних мережах, а також отримають повністю оплачену поїздку на 25-у сесію Конференції ООН зі зміни клімату (COP 25), яка відбудеться у грудні в Чилі.

Деталі: http://bit.ly/2HJG81n

Дедлайн: 28 липня 2019 року

2. Стипендії для журналістів і письменників-початківців з усього світу

Географія: весь світ

«Fear No Lit» – літературна організація, що працює над створенням незвичайних літературних вражень, приймає заявки на стипендію для авторів-початківців (Submerging Writer Fellowship). Подати заявки на цю стипендію можуть журналісти й письменники на старті своєї кар’єри.

Програма надасть автору можливість видати книгу на 125 екземплярів (зі збереженням авторських прав), отримати допомогу в плануванні заходів та маркетингу для реклами книги, а також 500 доларів США на реєстрацію на обраному курсі, конференції або семінарі і стипендію розміром у 500 доларів. Приймаються заявки від авторів, які раніше не публікували книг, не вигравали значних нагород чи призів і не навчаються на магістратурі.

Деталі: http://bit.ly/2KUfq95

Дедлайн: 31 липня 2019 року

3. Премії AAAS Kavli Science Journalism Awards для наукових журналістів з усього світу

Географія: весь світ

Американська асоціація сприяння розвитку науки (AAAS) є найбільшою у світі загальнонаціонауковою спільнотою і видавцем різних журналів. Премію AAAS Kavli Science Journalism Awards, яку присуджує Фонд Кавлі, вручають журналістам, котрі висвітлюють теми науки, техніки та математики для широкої аудиторії.

Категорії конкурсу:

 • велика газета, невелика газета, журнал, аудіо, відео (екстрені новини та довгі репортажі),
 • відео (аналітичні програми),
 • онлайн-видання та наукові видання і програми, розраховані на дітей.

Робота повинна бути опублікована або вийти в ефір з 16 липня 2018-го по 15 липня 2019 року.

Роботи іншими мовами повинні супроводжуватися перекладом на англійську мову.

У кожній із цих категорій присуджуватимуть дві нагороди: золотий приз – 5 000 доларів США і срібний приз – 3 500 доларів.

Переможцям також покриють транспортні витрати на відвідування церемонії вручення нагород, що відбудуться в лютому 2020 року у Сіетлі, США.

Деталі: http://bit.ly/2XlCSNX

Дедлайн: 1 серпня 2019 року

4. Семінар для молодіжних журналістів у Лейпцигу від Саксонського фонду медіаосвіти

Географія: Центральна і Східна Європа

Саксонський фонд медіаосвіти проводить 10-денний семінар для молодих журналістів із Центральної та Східної Європи. У безкоштовному семінарі можуть взяти участь журналісти друкованих, радіо-, теле- та онлайн-медіа віком до 40 років, які добре знають німецьку мову.

Мета семінару – надавати можливість інтернаціональним журналістам ознайомитися з роботою німецьких засобів масової інформації та зміцнити міжнародні зв'язки журналістів.

Учасникам оплатять витрати на проїзд, харчування та проживання. Семінар відбуватиметься з 16 по 27 вересня у німецькому Лейпцигу.

Деталі: http://bit.do/eU3nd

Дедлайн: 2 серпня 2019 року

5. Конференція з онлайн-журналістики

Географія: весь світ

Журналісти та вчені з усього світу, які мають оригінальні дослідження в галузі онлайн-журналістики, можуть опублікувати свої статті у науковому журналі. Міжнародний симпозіум з онлайн-журналістики, організований Центром журналістики в Америках ім. Найтів, приймає дослідницькі роботи на тему «Влада, привілеї і патріархальність у журналістиці: динаміка контролю над ЗМІ, опір та оновлення».

Організатори пропонують авторам включати у свої дослідження мультимедійні елементи, такі як відео, інтерактивну інфографіку, аудіо та інші.

Заявки приймаються англійською мовою.

XXI Конференція ISOJ відбудеться 24 і 25 квітня у Техаському університеті в Остіні, вона включає наукові дослідження та дискусії за участю вчених і журналістів з університетів і новинних організацій усього світу. Роботи будуть анонімно відрецензовані групою вчених провідних світових вишів.

Деталі: http://bit.ly/2ZjVy2e

Дедлайн: 23 серпня 2019 року

6. Кінофестиваль, присвячений темі прав людини

Географія: весь світ

Міжнародний правозахисний фестиваль документального кіно «Один світ» (One World), який організовує чеська неурядова організація «Людина в біді», триватиме з 5 по 14 березня 2020 року в Празі.

Взяти участь у цьому фестивалі можуть кінематографісти з усього світу.

У міжнародному конкурсі вручатимуть призи у загальній категорії і категорії найкращого режисера. На конкурс приймаються фільми, робота над якими була або буде закінчена у 2018-2020 роках.

Фільми, зняті не англійською мовою, повинні супроводжуватися субтитрами.

Вартість участі – 20 євро.

Деталі: http://bit.ly/2IB5MqZ

Дедлайн: 1 вересня 2019 року

Дедлайн для фільмів, завершених у вересні і до листопада 2019: 1 листопада 2019 року

7. Cтипендії для журналістів від Інституту Редкліффа

Географія: весь світ

Журналісти, дизайнери фільмів, звуку і нових медіа можуть подати заявки на отримання цієї стипендії у Кембриджі, Массачусетс, США.

Стипендіальна програма Інституту перспективних досліджень Редкліффа дозволяє учасникам працювати над широким спектром завдань, що належать до різних професій, галузей науки і мистецтва, включаючи журналістику.

Розмір стипендії – до 77 500 доларів США на один рік з додатковими виплатами на витрати з проведення проекту. Стипендіати отримують можливість користуватися офісом або студією, а також матимуть доступ до бібліотек та інших ресурсів Гарвардського університету протягом року стипендіальної програми, з вересня 2020 по травень 2021 року.

Під час оцінювання заявок враховується якість і значення запропонованого проекту, а також досягнення і потенціал заявника.

Журналісти, які претендують на участь у програмі, повинні мати щонайменше 5 років професійного досвіду.

Деталі: http://bit.ly/2IBYrFX

Дедлайн: 12 вересня 2019 року

8. Гранти на роботу над журналістськими проектами

Географія: Центральна, Східна та Південно-Східна Європа

Reporting Democracy керується Балканською мережею журналістських розслідувань – некомерційною мережею, яка пропагує свободу слова, права людини і демократичні цінності у Південній і Східній Європі та за її межами.

Reporting Democracy пропонує гранти на роботу над статтями або розслідуваннями, присвяченими темам, що впливають на демократію у країнах Балтії і Вишеградської четвірки.

Пропонується два види грантів:

 • гранти на журналістські проекти, включаючи лонгріди, розслідування або аналітичні статті (обсяг тексту близько 1 500 слів);
 • гранти для окремих журналістів або команд на транскордонні проекти, включаючи глибокі статті та розслідування (обсяг тексту близько 2 500 слів).

Заявки на постійній основі приймаються англійською мовою. Обсяг фінансування залежить від проекту.

Деталі: http://bit.ly/2Xi89S7

9. Програма стипендій Рейгана-Фаселла Національного фонду на підтримку демократії

Географія: весь світ

Названа на честь головних засновників National Endowment for Democracy (NED), колишнього президента Рональда Рейгана і покійного конгресмена Данте Фаселла (D-Fl.), Програма стипендіатів Reagan-Fascell – це міжнародна програма обміну, яка фінансується з федерального бюджету і яка пропонує для активістів демократії, журналістів, лідерів громадянського суспільства і вчених з усього світу можливість провести п'ять місяців у резиденції NED у Вашингтоні, округ Колумбія, щоб провести незалежне дослідження демократії в конкретній країні або регіоні.

Програма пропонує п'ятимісячні стипендії для фахівців, що працюють у сфері поліпшення стратегій і методів побудови демократії за кордоном і п'ятимісячні стипендії для проведення оригінальних досліджень.

Деталі: http://bit.ly/2LHsChd

Дедлайн: 1 жовтня 2019 року

10. Конкурс на підготовку документального фільму

Географія: Молдовa, Українa, країни Південного Кавказу і Центральної Азії

Інститут висвітлення війни та миру (The Institute for War and Peace Reporting) планує підготовку документального фільму з проблем управління в країнах Центральної Aзії, Кавказу та Східної Європи.

Фільм повинен охоплювати такі теми у контексті зазначених країн:

 • охорона навколишнього середовища,
 • виклики стоять перед жінками і дівчатками,
 • вплив дезінформації і пропаганди на громадськість,
 • управління і корупція, конфлікти.

Метою фільму є показати загальні проблеми країн Центральної Азії, Південного Кавказу та Східної Європи, щоб громадськість краще розуміла проблеми цих країн, і щоб країни заохочували початок конструктивної дискусії для спільного врегулювання загальних проблем. Фільм повинен реалістично висвітлювати повсякденне життя в цих країнах, охопити справжні історії та представити позиції всіх сторін.

Вимоги: зацікавлена організація повинна взяти на себе відповідальність за весь процес виробництва фільму. Відео й аудіо фільму мають бути високої якості.

Деталі: http://bit.ly/2N1m1QW

Дедлайн: 31 серпня 2019 року

З питаннями звертатися до менеджерки проекту Анни Дабрундашвілі: caucasusprogramme@iwpr.net не пізніше 17 липня 2019 року.

11. Стипендії для журналістів на проходження курсів Радіо Нідерландів

Географія: Вірменія та Грузія

Orange Knowledge Programme приймає заявки на участь у курсах для журналістів. Курси будуть проходити в Навчальному центрі Радіо Нідерландів.

Курси проводяться Нідерландської організацією міжнародного співробітництва в галузі вищої освіти і фінансуються Міністерством закордонних справ Нідерландів. Стипендії покривають вартість транспортних витрат, проживання, візи, страховки та навчання.

Деталі: http://bit.ly/2b7ZlKj

Дедлайн: 11 липня 2019 року

12. Програма Х’юберта Гамфрі на 2020/2021 навчальний рік

Географія: Білорусь

Посольство США у Білорусі оголошує конкурс на участь у програмі на стипендію Х’юберта Гамфрі на 2020/2021 навчальний рік.

Стипендії призначаються фахівцям, які мають відповідний професійний досвід і можливість скористатися програмою незалежного навчання в одному з провідних вишів США. Програма Х’юберта Гамфрі дає можливість досвідченим фахівцям з Білорусі та інших країн світу пройти річне стажування в США для проведення наукових досліджень і підвищення кваліфікації. Однією з конкурсних дисциплін на 2020-2021 рік є ЗМІ/Журналістика.

Учасники повинні відповідати таким вимогам:

 • бути громадянином Республіки Білорусь;
 • мати диплом про вищу освіту (ступінь бакалавра і вище);
 • мати досвід роботи від 5 років за фахом;
 • виявляти лідерські якості і прагнення приносити користь країні;
 • високий рівень знання англійської мови (потрібно буде скласти іспит TOEFL).

Деталі: http://bit.do/eU3nv

Дедлайн: 11 серпня 2019 року

13. Агентство інновацій і технологій Грузії оголошує грантовий конкурс в рамках програми «Гранти співфінансування для стартапів»

Географія: Грузія

Програма грантів Агентствa інновацій і технологій Грузії призначена для початківців приватних і малих підприємств, зареєстрованих у Грузії, з моменту реєстрації яких минуло менше двох років. Заявки можуть подавати також фізичні особи або група фізичних осіб, які не мають реєстрації. Проект не уточнює, але не виключає, що заявник повинен бути медіаорганізацією і що повинен фінансуватися інноваційний проект.

Фінансування, видане в рамках Програми співфінансування грантів, розраховане на проекти терміном максимум на один рік і не має перевищувати 90% бюджету проекту та 100 000 ларі.

Деталі: http://bit.do/eU3nF

Дедлайн: 10 июля 2019 року

14. Конкурс «Підтримка антикорупційних ініціатив на регіональному та місцевому рівнях»

Географія: Україна

Донор: Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ)

Цілі та пріоритети конкурсу – застосування на місцевому/регіональному рівнях інструментів боротьби з корупцією, а також інструментів та механізмів відкритості, прозорості та підзвітності органів публічної влади за такими напрямками (наведений нижче список не є вичерпним):

 • ефективність використання державного і комунального майна, місцевих бюджетів;
 • діяльність комунальних підприємств та установ;
 • використання природних ресурсів;
 • корупційні схеми в сфері земельних відносин тощо.

Переваги будуть надаватися проектним пропозиціям, що запропонують систему механізмів боротьби з корупцією, які можна буде застосувати і в інших регіонах України.

Учасники конкурсу: громадські організації, медіа. Сума гранту 180 000-250 000 грн.

Деталі: http://bit.ly/2ROn991

Дедлайн: 19 липня 2019 року

15. Конкурс мінігрантів на підготовку міжрегіональних розслідувань

Географія: Україна

Регіональний інститут розвитку преси організовує конкурс з такими цілями:

 • підтримати незалежних журналістів у викритті корупційних схем, політиків і чиновників, які неправомірно використовують своє становище в різних сферах суспільно-політичного життя країни;
 • сприяти об'єднанню журналістів-розслідувачів з різних областей України, а також посилити їх співробітництво й обмін досвідом;
 • посилити незалежність і об'єктивність роботи журналістів в їхній антикорупційної діяльності;
 • привернути увагу громадськості до корупції в органах влади всіх рівнів і всіх регіонів.

Учасники конкурсу: журналісти і медіа в Україні

Сума гранту: 30 тис. грн

Деталі: http://bit.do/eU3n2

Дедлайн: 1 листопада 2019 року

Повний перелік можливостей доступний за посиланням.

Схожі події та новини

Подія
Медіазліт: відкрито набір на літню онлайн-школу для журналістів

Для журналістів-початківців, які прагнуть відповідати сучасним викликам професії, ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує набір на літню онлайн-школу «Медіазліт». Її мета – підготувати універсального професіонала, який зможе бути не лише автором тексту, але й фотографом, оператором, монтажером, SMM-спеціалістом.