preloader
search-icon

ВЕБІНАР

Як мистецтво сприяє розвитку медіаграмотності

ГО «Інтерньюз-Україна» відкриває набір учасників на вебінар від міжнародного проєкту з медіаграмотності ARTIFAKE. Шукаємо стріт-арт митців, які хочуть розвивати критичне мислення та медіаграмотність серед українців.

Вебінар відбудеться у вівторок, 21 грудня об 11:00, на платформі ZOOM.

Реєстрація триває до 20 грудня.

Учасники вебінару пройдуть 3-годинний інтенсив з основ медіаграмотності та ролі мистецтва у її популяризації. Допоможуть у цьому експертки Академії української преси:

  • Ольга Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм АУП;
  • Вікторія Мироненко, дослідниця фотографії та мистецтвознавиця;
  • Леся Кульчинська, культурологиня, кураторка та мистецтвознавиця.
Спікерки розкажуть про:
  • стратегії інтеграції медіаграмотності та мистецтва;
  • критичний аналіз творів мистецтва;
  • фотографію як альтернативний медіум для стріт-арту та інструмент суспільних змін;
  • вплив на масову авдиторію в часи перенасичення візуальними образами;
  • візуальні інструменти стріт-арту в контексті медіаграмотності;
  • залучення громади та мешканців до створення громадських просторів.

Після навчання художники зможуть розробити артконцепції на тему медіаграмотності та взяти участь у конкурсі ескізів. Переможці отримають стипендію для реалізації власних ідей на Півдні та Сході України.

Цей захід продовжить креативну майстерню, яку команда проєкту ARTIFAKE проєкту провела у лютому 2021 р.

ARTIFAKE — міжнародний проєкт, який за допомогою вуличного мистецтва розвиває медіаграмотність та працює з місцевими громадами відразу 3 країн: України, Польщі та Вірменії. Влітку 2021 р. художники створили 9 артоб'єктів на тему критичного мислення в цих країнах. Серед них — 3 тематичні мурали в Бахмуті, Токмаку та Каховці.

Контактна особа: координаторка проєкту Юлія Мішина, ymishyna@internews.ua, 0967809897.


Проєкт ARTIFAKE втілюється ГО «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з Асоціацією аудіовізуальних репортерів (Вірменія) та Фундацією «Art Transparent» (Польща) за фінансової підтримки програми ЄС «Креативна Європа», Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Конрада Аденауера, Українського культурного фонду, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Міністерства культури, національної спадщини і спорту Польщі, а також проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network. Думки й погляди, висловлені протягом заходу, виняткова відповідальність спікерів та організаторів. Донори не несуть жодної відповідальності за подальше використання матеріалів вебінару.