preloader
search-icon

лайфхаки

4 способи уникнути фотофейків

Журналістика перейшла від інформування до інтерпретації. Та як з-поміж величезної кількості інформації виокремити ядро фактів та правди? Фактчекінг! Але для журналістів украй важливо також перевіряти справжність фотографій, що підтверджують інформацію. Адже багато людей навіть не читають новин, їм достатньо переглянути фото. А саме такі фотофейки можуть спричинити непомірну шкоду як авдиторії, так і самому виданню.

Ми знайшли декілька онлайн-ресурсів, що допоможуть перевірити достовірність фото.

TinEye

Цей застосунок допомагає дізнатися першоджерело фотографії. Також тут можна подивитися, де вона публікувалася. 13 березня 2014 року під час постійної небезпеки військового вторгнення низка українських ЗМІ поширили фейкове фото із соцмереж про нібито розміщення російських танків за 8 кілометрів від кордону із Сумською областю. Насправді ж фото було зроблене за два тижні до цього у Калінінградській області Росії. Саме за допомогою TinEye можна уникнути подібної дезінформації.

Додаток обмежує безкоштовний пошук до 50 запитів на день та 150 запитів на тиждень. Реєстрація на потрібна, якщо ви хочете зберігати історію своїх пошукових запитів.

Google Images Search

Google Images — це спеціальний сервіс від Google для пошуку картинок у мережі. Він сканує сторінки для індексу картинок та шукає зображення різних форматів (JPEG, GIF, PNG, BMP, SVG, WebP, ICO). Пошуковий запит можна уточнювати за розміром, за кольором, за типом, за формою картинок, за часом, за форматом файлів і т. п.

У питанні перевірки інформації із соцмереж украй важливо перевіряти першоджерело та автора фотографії. Навіть маленькі деталі або розбіжності можуть викрити велику маніпуляцію.

Foto Forensics

Сервіс дозволяє визначити, які елементи домальовані чи видалені з фотографії. Відредаговані області виділятимуться, що допоможе користувачам легко їх ідентифікувати.

Сервіс легко використовувати, адже сайт безкоштовний та не потребує реєстрації.

Findexif.com

На Findexif.com можна дізнатися походження фотографій. А ще EXIF розповість де, коли та з якого пристрою було зроблене фото. Але отримати повну інформацію можна тільки в тому випадку, коли зображення було взято із достовірного джерела.

Схожі події та новини

Медіалайфхак
5 порад для зростання аудиторії та прибутку

Як знайти аудиторію і зрозуміти, що її цікавить? Як перетворити медіа в прибутковий бізнес? Як залучити рекламодавців і партнерів?

Медіалайфхак
Записуй та не скорочуй

Мобільні додатки-блокноти значно спрощують життя журналістам.

Медіалайфхак
5 мобільних додатків для роботи з відео

З цими сервісами ви зможете швидко та якісно змонтувати відео в себе на телефоні.

Медіалайфхак
Як вистежувати ботів та викривати маніпуляції?

Зібрали для вас практичні поради, які допоможуть не стати жертвами тролів, ботів та інформаційних вкидів в інтернеті.

Медіалайфхак
Онлайн-ресурси для створення інфографіки

Як візуально подати інформацію – легко, швидко та безкоштовно?

Медіалайфхак
Мобільні додатки для запису звуку

Добірка програм для запису аудіо на мобільних пристроях. Ці додатки не поступаються зручністю та якістю повноцінним диктофонам.