preloader
search-icon

Піврічний звіт 2022

На службі суспільства хоробрих і вільних людей

Новий 2022-й рік команда «Інтерньюз-Україна», як і всі українці, зустріла з певною тривогою. Ми активно працювали над змінотворчими ініціативами — поки ранок 24-го лютого не змінив порядок денний. На початку повномасштабного вторгнення рф нашим тактичним завданням стало збереження всієї команди та проєктів. Ми опинилися в різних куточках України та за кордоном, але щодня спільно працюємо над стратегічною метою — перемогою України. Розповідаємо про наші здобутки першого півріччя 2022-го на фронті підтримки медіа, стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

РОЗПОВІЛИ СВІТУ ПРО ВІЙНУ В УКРАЇНІ ТА ПРОПАГАНДУ РФ

Перебуваючи в укриттях, команда нашого англомовного медіа UkraineWorld.org запустила ініціативи #UkraineWorldTestimony з історіями постраждалих від війни та #UkraineWorldAnalysis про актуальні процеси в Україні.

За перші пів року великої війни Facebook-сторінка UkraineWorld охопила понад 42 млн унікальних користувачів, а кількість підписників зросла до 96 тисяч. Аудиторія видання у Twitter збільшилася до 200 тис. користувачів, а щомісячне охоплення сягнуло 125 млн! Редакція також запустила Twitter-сторінки італійською та німецькою мовами — щоб світ дізнався правду про агресію РФ і далі підтримував Україну.

Подкаст Explaining Ukraine потрапив у шістку найкращих англомовних подкастів про Україну за версією The Guardian — разом із подкастами від The New York Times і Sky. На SoundCloud його прослухали 430 тис. разів.

Експерти UkraineWorld давали коментарі та інтерв'ю для Financial Times, Le Monde, Atlantic Council, FRANCE 24, Радіо Свобода та інших світових медіа.

Окрім того, у березні спільно з Міністерством розвитку громад і територій України ми організували онлайн-пресконференцію мерів українських міст для 80 міжнародних журналістів. Закордонні медіа з перших уст дізналися про обстріли міст, воєнні злочини армії та порушення росією норм міжнародного права.

На TikTok-канал @his.facts, який ми створили в перші дні повномасштабного вторгнення, за кілька місяців підписалося понад 7500 користувачів із Казахстану, Білорусі, Азербайджану, Ізраїлю та інших країн. Російськомовні ролики розповідають про історію відносин України та рф, фейкові наративи росії та реакцію світової спільноти на її вторгнення. Усі відео переглянули понад 5 млн разів. Абсолютний рекорд — 2 млн переглядів — здобув ролик про невдале російське форсування Змієвих валів.

ПОСИЛИЛИ КОМУНІКАЦІЮ УКРАЇНСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ

8 лютого під час дискусії «Парламент ДІЄ: цифрове майбутнє та інновації в роботі Верховної Ради України» офіційно стартувала Програма USAID «Рада: наступне покоління». Вона покликана просувати реформи «наступного покоління», які дадуть змогу парламенту України стати сучасною та ефективною інституцією для демократичного розвитку України.

Після початку повномасштабної війни команда програми запустила інформаційний дайджест «Парламенти на передовій». Понад 50 його випусків про роботу Верховної Ради України в умовах війни, воєнні злочини росії та реакції світових законодавчих органів на них отримали 18,9 тис. парламентарів із 59 країн світу, представники Європарламенту, НАТО, G7 та іноземних дипломатичних представництв.

Наша команда створила 2000 візуальних матеріалів, які опублікували на сторінках ВРУ в соцмережах. Це були цитати українських і закордонних політиків та культурних діячів, інфографіки про злочини російської армії в Україні та інші актуальні дані. Комунікаційна підтримка допомогла отримати понад 16 млн охоплення у Facebook і 73 млн показів у Twitter.

Експерти Програми також консультували представників ВРУ щодо ведення сторінок парламенту в соціальних мереж і долучилися до заповнення Опитувальника для вступу України в ЄС.

ЗГУРТУВАЛИ ВІТЧИЗНЯНІ МЕДІА ТА ЖУРНАЛІСТІВ

Щоби підтримати редакції зі Сходу та Півдня України, ми запустили Програму екстреної допомоги в межах проєкту «Сильні медіа — сильне суспільство». Завдяки стипендіям 10 редакцій створили медіапроєкти про війну, життя переселенців, роботу волонтерів та інші актуальні питання.

У травні ми провели онлайн-дискусію «Екологічні хроніки: як вторгнення рф впливає на довкілля України», щоби привернути увагу медіа до екологічних злочинів агресора. Учасники заходу взяли участь у конкурсі стипендій — 16 редакцій-переможців висвітлили екологічні наслідки російської агресії, як-от ядерний тероризм чи лісові пожежі на Херсонщині.

Ми також надали менторську підтримку редакціям із 7 областей України та індивідуальні консультації із цифрової безпеки для 10 регіональних медіа.

Окрім цього, 9 видань із регіонів, які найбільше постраждали від війни, отримали фінансову підтримку на покриття зарплат і закупівлю необхідної техніки. Редакції підготували майже півтори сотні матеріалів і створили 13 інформаційних хабів, щоб забезпечити населення актуальними новинами в умовах війни.

НАГАДАЛИ ПРО ЦИФРОВУ БЕЗПЕКУ

Третій рік поспіль ми дослідили регулювання онлайн-простору в Україні через аналіз резонансних законопроєктів про захист персональних даних і доступ до публічної інформації.

А також проаналізували стійкість інтернету в Україні у воєнний час та перспективи міжнародної відповідальності за онлайн-пропаганду в контексті війни в Україні.

ПОДБАЛИ ПРО ЗДОРОВ'Я ТА БЕЗПЕКУ УКРАЇНЦІВ

У червні ми долучилися до відкриття першого в Україні Центру допомоги врятованим у Запоріжжі — для людей, які виїхали із зони активних бойових дій і тимчасово окупованих територій. З цієї нагоди наша команда створила експлейнери щодо протидії домашньому насильству під час війни, надала інформаційну та логістичну підтримку Центру.

Мільйон українців дізналися про можливості доступу до безоплатної медицини та ліків під час війни. Це все завдяки комунікаційній кампанії «Гарантовано!», яку ми втілили спільно з Міністерством охорони здоров'я України, Національною службою здоров'я і провідними медичними ГО. Вона охопила 2 промокампанії, 3 експертні публікації, консультації та розробку комунікаційних планів і бюджетів проєктів для 6 партнерських організацій.

СТВОРИЛИ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ ОСВІТИ Й ТВОРЧОСТІ

У травні команда нашого міжнародного мистецького проєкту ARTIFAKE, який популяризує медіаграмотність через стріт-арт, провела онлайн майстер-класи для українських дітей і підлітків. Заняття допомогли школярам навчитися проживати свої емоції під час війни за допомогою мистецтва. Пізніше ми об'єднали 500 малюнків маленьких українців у відео «Війна очима дітей», яке загалом переглянули понад пів мільйона разів.

Майже 3500 користувачів приєдналися до освітнього онлайн-марафону «Навчати та вчитися під час війни» в межах комунікаційної кампанії «Українська мова для національних громад: вивчати, щоб досягати вершин». Ми провели 11 заходів для вчителів, учнів і батьків за участі відомих українських психологів, педагогів та освітян, а також онлайн-читання для дітей від письменників Катерини Міхаліциної та Сашка Дерманського.

До того ж, коли дедалі більше українців у побуті переходили на державну мову, ми виготовили й поширили онлайн 21 історію, як представники національних громад Буковини й Закарпаття успішно вивчили українську мову. Лідери думок поділилися власним досвідом вивчення державної мови й тим, як її знання допомагає їм розвивати й підтримувати свої громади. У соціальних мережах ролики переглянули майже 300,000 разів.

Перші пів року 2022-го для нашої команди та всіх українців стали неабияким випробуванням на міцність. Усі разом ми долаємо нові й нові виклики — як ніколи об'єднані та готові працювати для спільної перемоги.