preloader
search-icon
RANG background

Програма USAID «Рада: наступне покоління»

Просування реформ «наступного покоління», які дозволять Верховній Раді України стати сучасною та ефективною інституцією для демократичного розвитку України.

Останні Новини

Новина
Корнієнко: Ми працюємо з Програмою «РАДА», щоб досягати більшої підзвітності парламенту

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко запевнив, що парламентська реформа продовжиться попри воєнні виклики, та відзначив вклад Програми USAID «РАДА: наступне покоління» у розвиток відкритого й підзвітного парламенту.

Подія
Поглиблюємо знання представників парламенту та уряду щодо процесу формування політики

29-30 листопада Програма USAID «РАДА: наступне покоління» провела тренінг «Процес формування політики та повний цикл законодавчого контролю» для працівників Комітету ВРУ з питань соціальної політики та профільних міністерств.

Новина
Parliamentary Update – November 21-28, 2022

USAID RADA Next Generation is a five-year initiative (2021-2026), implemented by the “Internews Ukraine” NGO, that aims to advance the “next generation” of reforms that will enable the Verkhovna Rada of Ukraine (VRU) to become a modern, effective institution that promotes accountability and democratic development in Ukraine.

Новина
Шукаємо консультантів для Дослідницької служби Верховної Ради України

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» у межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує конкурс на пошук консультантів з комунікаційних питань та з розбудови партнерств для Дослідницької служби Верховної Ради України. Дедлайн подачі заявок – 9 грудня.

Подія
5-ий Міжнародний форум парламентських центрів відвідувачів

21-23 листопада у Єрусалимі відбувся 5-ий Міжнародний форум парламентських центрів відвідувачів за участі представників 32 країн світу. Програма USAID «РАДА: наступне покоління» долучилася до роботи Форуму, забезпечила участь делегації Верховної Ради України та сприяла новим міжнародним партнерствам.

Новина
Грантова програма «Громадяни й парламент»

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» в межах реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління» оголошує конкурс серед громадських організацій на реалізацію проєктів, спрямованих на розбудову взаємодії та співпраці народних депутатів України з виборцями в межах округу або регіону в умовах воєнного стану, залучення громадян до процесу прийняття рішень та роботи парламенту, комунікування реформ і публічні консультації.

Найближчі події

Науково-практичний семінар «Захист парламентом демократичних інститутів в умовах війни»

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» спільно з Верховною Радою України організовує 1 грудня науково-практичний семінар «Захист парламентом демократичних інститутів в умовах війни». Його мета — знайти моделі ефективного демократичного врядування з урахуванням викликів безпекової ситуації в Україні.

Міжнародний парламентський урок «Україна та Польща – в солідарності разом»

10 листопада Освітній Центр Верховної Ради України за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» розповість про історію спільної боротьби за свободу і незалежність Польщі та України. У заході візьме участь Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк та інші поважні гості.

«Досвід Польщі у переговорах про вступ та підготовці до членства в ЄС»

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» у співпраці з проєктом ЄС Association4U організовує 10 листопада онлайн-зустріч на тему процесу євроінтеграції Республіки Польща. Запрошуємо народних депутатів України, їхніх помічників, працівників Апарату Верховної Ради та Міністерств, відповідальних за євроінтеграцію.

Освітня платформа Natolin4Capacity Building для державних службовців України

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» разом з партнерами презентує освітню платформу Natolin4Capacity Building. На ній публічні службовці можуть у 2022-2024 рр. безоплатно пройти навчання за 16 онлайн-курсами з різних аспектів функціонування Європейського Союзу та розвитку його відносин з Україною.

Післязаконодавчий контроль: новий підхід до оцінки впровадження законодавства та парламентського нагляду в Європі

Чим важливий післязаконодавчий контроль? Як його використовують в оцінюванні впровадження законодавства та наглядової ролі парламентів у Європі? На ці питання під час онлайн-презентації 5 жовтня дадуть відповідь експерти Westminster Foundation for Democracy (WFD), які в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління» провели тематичне дослідження.

Запрошуємо долучитися до оцінювання законодавчого процесу Верховної Ради України

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» проводить опитування учасників законодавчого процесу, аби вирахувати його індекс якості. Це внутрішнє оцінювання результативності та ефективності діяльності Парламенту, розроблене з урахуванням міжнародних стандартів і зарубіжного досвіду.

Останні матеріали

Інформаційний буклет «Програма USAID «РАДА: наступне покоління»: парламентська просвіта»

Розповідаємо про діяльність Програми та її партнерів для розвитку парламентської просвіти в Україні. З деталями допомоги Освітньому Центру Верховної Ради України та підтримки у розбудові шкільної мережі осередків парламентської просвіти можна у нашому інформаційному буклеті.

Завантажити
Діяльність Програми USAID «РАДА: наступне покоління». Жовтень 2022

Оголошення грантової програми, організація та підтримка заходів із сотнями учасників, активне інформування донорів про роботу Верховної Ради України та системна підтримка українського Парламенту. Розповідаємо про результати роботи нашої Програми за місяць у цифрах.

Завантажити
Дослідження «Заради збільшення ваги Закону»

Дослідження «Заради збільшення ваги Закону» пропонує аналіз післязаконодавчого контролю (PLS) як нового підходу до впровадження законодавства та наглядової ролі парламентів в Європі. У праці подано порівняльний аналіз основних правил, практик і трендів PLS у Європі, а також містяться рекомендації щодо впровадження PLS для Верховної Ради України. Дослідження проводилося Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління».

Завантажити