Програма USAID «Рада: наступне покоління»
Просування реформ «наступного покоління», які дозволять Верховній Раді України стати сучасною та ефективною інституцією для демократичного розвитку України.
Просування реформ «наступного покоління», які дозволять Верховній Раді України стати сучасною та ефективною інституцією для демократичного розвитку України.
Програма USAID «РАДА: наступне покоління» 15-17 березня організувала серію заходів на Черкащині: дводенний тренінг «Основи аналізу державної політики» та консультації зі стейкголдерами з питань розробки Черкаської обласної цільової Програми «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Черкаській області». Учасники визначили основні виклики для інтеграції ВПО на Черкащині та обговорили можливі альтернативи політики.
Освітній Центр Верховної Ради України за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» провів міжнародне парламентське онлайн-заняття, яке відвідало близько 200 школярів в Україні та за кордоном. У заході взяли участь народний депутат України Роман Грищук і посли України і Туреччина.
21 березня за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Комітет ВРУ з питань держвлади організував круглий стіл на тему: «Органи самоорганізації населення». До обговорення перспектив розвитку і реформування інституту територіальної самоорганізації населення в умовах децентралізації долучилися представники влади, асоціацій, громадського та експертного середовищ.
17 березня за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Комітет ВРУ з питань енергетики та ЖКП провів публічні консультації щодо стимулювання розвитку інфраструктури зарядних станцій для електротранспорту в Україні. Обговорити основні досягнення та проблеми в цій галузі запросили представників уряду, бізнесу, асоціацій, громадського й експертного середовищ та інших стейкголдерів.
17 березня Програма USAID «РАДА: наступне покоління» організувала онлайн-зустріч, під час якої міжнародний експерт WFD Серґіу Ґалітчі представив своє дослідження «Оцінка кращих європейських практик співпраці та консультацій національних парламентів з урядами в межах законодавчого циклу». Понад 100 представників ВРУ, уряду та міжнародних організацій взяли участь у події.
15 березня Програма USAID «РАДА: наступне покоління» організувала зустріч керівників комунікаційних команд британського та українського парламентів, аби перейняти кращий досвід та обговорити сучасні виклики для парламентських комунікацій, зокрема пов'язаних з воєнним станом в Україні. Понад 30 учасників активно дискутували, а запрошені британські експерти відповідали на питання.
Програма USAID «РАДА: наступне покоління» працює над посиленням ефективності законодавчого процесу та впровадженням кращих практик і підходів у підготовці законопроєктів, тому 5 квітня організовує онлайн-воркшоп на тему «Аспекти цифровізації нормопроєктування».
31 березня Програма USAID «РАДА: наступне покоління» організовує на Волині форум «Діалог на користь розвитку громад в умовах воєнного стану». На заході спільно з представниками парламенту та виконавчої влади обговорять проблеми громад в економічній та гуманітарній сферах в умовах воєнного стану та шляхи їхнього вирішення.
Про це під час онлайн-презентації розповість експерт WFD Серґіу Ґалітчі, який в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління» здійснив дослідження «Оцінка найкращих європейських практик співпраці та проведення консультацій національних парламентів з урядами щодо законодавчого циклу».
Партнери Програми USAID «РАДА: наступне покоління» з Центру політико-правових реформ підготували, презентують та публічно обговорять з громадськістю проєкт Концепції реформи парламентаризму, в якому відображені погляди громадянського суспільства на парламентське врядування майбутньої України.
Це унікальна можливість познайомитися з діяльністю парламентської Дослідницької служби, поспілкуватися з її експертами та навчитися готувати інформаційно-аналітичні матеріали для Верховна Рада України. Стажування триватиме 6 місяців, а 5 стажерів отримуватимуть стипендії від Програми USAID «РАДА: наступне покоління».
Запрошуємо народних депутатів України та їхніх помічників взяти участь у онлайн-тренінгу «Кризові комунікації в окрузі», який відбудеться 15-17 лютого. Він націлений сформувати навички з управління кризовими комунікаціями та взаємодії з цільовими аудиторіями в окрузі під час кризових ситуацій.
У цій публікації Серґіу Ґалітчі детально аналізує законотворчий процес у п'яти європейських країнах (Ірландії, Грузії, Латвії, Чехії та Великій Британії (Шотландії) та дає оцінку парламентсько-урядовій співпраці й консультаціям у питаннях політики й законотворення.
ЗавантажитиРозповідаємо про ініціативу «Партнерство округів» задля пошуку та налагодження партнерства народних депутатів України з іноземними колегами завдяки активній комунікації, обміну досвідом та підтримці в період воєнного стану та з перспективою повоєнного відновлення. Детально ознайомитися з ініціативою можна у нашому англомовному інформаційному буклеті.
ЗавантажитиУ дослідженні визначаються основні проблеми й можливі перешкоди, які необхідно брати до уваги під час розробки парламентських стандартів поведінки, а також аналізується передовий досвід інших європейських парламентських демократій у цій царині. Автор рекомендує ВРУ здійснити далекосяжну реформу наглядового механізму шляхом ухвалення нового етичного кодексу та створення наглядового етичного комітету.
Завантажити