preloader
search-icon

ВМІСТИ СВОЄ ЖИТТЯ У ВАЛІЗУ

Стипендії на створення матеріалів про вимушених переселенців

ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує конкурс стипендій на створення матеріалів про досвід вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій України.

Від початку російської агресії близько 1,5 млн українців вимушено залишили власні домівки та розпочали #ЖиттяСпочатку в інших регіонах України. Для того, щоб подолати стереотипи стосовно внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та сприяти порозумінню між усіма українцями, ми створили інтерактивну інсталяцію «Вмісти своє життя у валізу». Через карантинні обмеження виставка призупинила свій тур містами України.

Проте ми прагнемо, щоб тема ВПО не зникала з медіапростору навіть в умовах коронакризи. А тому запрошуємо журналістів взяти участь у програмі стипендій та підготувати матеріал на одну із тем (список – умовний, ви можете запропонувати власні ідеї):

  • виклики, які постали перед переселенцями в умовах пандемії та карантину;
  • історії інтеграції ВПО у нові громади;
  • соціальне житло для переселенців: можливості та алгоритм отримання;
  • як змінилася проблема зайнятості ВПО за шість років;
  • адаптація внутрішньо переміщених дітей до нових дошкільних закладів та шкіл;
  • законодавство у сфері ВПО: яких змін досі бракує.

Сума стипендії – 3000 гривень.

Для участі необхідно зареєструватися до 11 травня за посиланням. У заявці ви пропонуєте до трьох ідей, одна з яких може бути обрана та профінансована. Учасникам, які успішно пройдуть відбір, прийде підтвердження на електронну пошту до 12 травня. Матеріали мають бути виготовлені та опубліковані до 24 травня.

ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

У конкурсі можуть брати участь представники медіа (друковані, онлайн та телевізійні), ОКРІМ КОМУНАЛЬНИХ медіа, та незалежні журналісти (за наявності домовленості з медіаресурсом про майбутнє розміщення матеріалу). Умовою отримання стипендії є гарантія розміщення вироблених матеріалів в медіа. Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти), яка також надаватиме консультаційну підтримку відібраним учасниками під час виробництва матеріалів. Перевагою буде використання мультимедійних інструментів та інноваційних підходів: фото, відео, інфографіка, лонгрід, журналістика рішень тощо.

Додаткова інформація: координатор програми Артур Кадельник, +380950217375, akadelnyk@internews.ua.

Ініціатива втілюється ГО «Інтерньюз-Україна» за кошти Чорноморського фонду регіонального співробітництва Німецького фонду Маршалла (BST). Проєкт «Вмісти життя у валізу» має на меті сприяти подоланню стереотипів та упереджень, що існують стосовно ВПО, а також поглибити взаєморозуміння між переселенцями та жителями великих мирних міст України. Інтерактивна інсталяція про вимушене #ЖиттяСпочатку з травня по липень 2019 року почергово працювала у Києві, Львові та Одесі. У 2020 році виставка мала побувати у Запоріжжі та Харкові, проте через коронавірус та заборону на публічні заходи трансформувалася у медіакампанію зі стипендіями для висвітлення цієї теми в українських медіа. Детальніше про проєкт.

Схожі події та новини

Подія
У Львові відкриється інсталяція «Вмісти своє життя у валізу»

Інтерактивна інсталяція пропонує жителям Львова зануритись у досвід 1,5 млн вимушених переселенців з Криму та Донбасу.

Подія
Відкриття інтерактивної інсталяції про вимушене #ЖиттяСпочатку – Львів, 4 червня

У Львові відкриється інтерактивна інсталяція «Вмісти своє життя у валізу».

Подія
Відкриття інтерактивної інсталяції про вимушене #ЖиттяСпочатку

Запрошуємо представників медіа, громадських організацій та усіх зацікавлених на офіційне відкриття інсталяції «Вмісти своє життя у валізу»: 10 травня, Музей історії Києва.

Подія
У Києві відкриється інтерактивна інсталяція про вимушене #ЖиттяСпочатку

Двокімнатна інсталяція «Вмісти своє життя у валізу» пропонує жителям Києва зануритись у досвід понад 1,5 млн вимушених переселенців з Криму та Донбасу.

Подія
Відкриття інтерактивної інсталяції про вимушене #ЖиттяСпочатку – 26 червня, Одеса

Інтерактивна інсталяція «Вмісти своє життя у валізу» пропонує жителям Одеси зануритись у досвід понад 1,5 млн вимушених переселенців з Криму та Донбасу.