preloader
search-icon

Можливості

Стипендія на створення матеріалу, який може змінити життя громади

Відкрито реєстрацію учасників стипендіальної програми на створення матеріалів про реформи у напрямі журналістики рішень.

Що таке журналістика рішень?

Багато цікавих історій часто не потрапляють у поле зору журналістів, бо більшість медіа концентруються лише на виявленні та описі суспільних проблем. Представники медіа уникають описів дієвих механізмів вирішення цих проблем, аби їх не звинуватили у продукуванні матеріалів «на замовлення». Через такий підхід суспільство бачить лише (негативну) частину загальної картини.

Щоб мобілізувати аудиторію, змінити публічний дискурс та, з рештою, вплинути на суспільні процеси, журналіст має висвітлювати не тільки виклики, що постають перед спільнотою, а й способи їхнього подолання, які можна застосувати тут і зараз. Це є основною метою матеріалів у напрямі журналістики рішень. Основні критерії журналістики рішень:

  • Відповідає на запитання «Як?»
  • Розкриває соціальну проблему або конфлікт
  • Дає приклад/приклади вирішення проблеми
  • Орієнтується на цільову аудиторію, яка могла би повторити це рішення
  • Розповідає позитивні історії, але не має ознак реклами/піару
  • Фокус – на ефективності, а не на добрих намірах; журналіст наводить очевидні докази результатів завершеної справи

Раніше ми наводили приклади таких матеріалів від вітчизняних та іноземних ЗМІ.

Хто може подати заявку?

У конкурсі можуть брати участь ЗМІ (друковані, онлайн та телевізійні), ОКРІМ КОМУНАЛЬНИХ медіа, та незалежні журналісти (за наявності домовленості з медіамайданчиком про майбутнє розміщення матеріалу).

У заявці можна запропонувати до п’яти матеріалів. Конкурсна комісія залежно від якості ідей може обрати і підтримати максимум два, кожний з яких може отримати стипендію від 2 000 до 4 000 гривень.

Умовою отримання стипендії є гарантія розміщення вироблених матеріалів в ефірі/на шпальтах відповідної медіаорганізації.

Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти), яка також надаватиме консультаційну підтримку відібраним учасниками під час виробництва матеріалів. Великою перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки тощо або створення лонгрідів.

Для участі необхідно зареєструватися до 25 листопада за цим посиланням.

Учасникам, які успішно пройдуть відбір, прийде підтвердження на електронну пошту.

Додаткову інформацію ви можете отримати у координаторки програми Олександри Панової (opanova@internews.ua).


Програму організовано ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Схожі події та новини

Подія
Експертне обговорення «Саморегуляція у медіа»

18 грудня 2019 року Незалежна медійна рада проведе експертне обговорення на тему «Саморегуляція у медіа». Захід відбудеться у агенції “Укрінформ” з 14:00 до 16:30.

Подія
Представництво ЄС їде у Луцьк та Рожищі

11 – 12 листопада 2019 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає Луцьк та Рожище з офіційним візитом. У рамках візиту відбудеться низка інформаційних заходів.