preloader
search-icon

конкурс

Стипендії на створення матеріалів у жанрі журналістики рішень

Громадська організація «Інтерньюз-Україна» оголошує відкритий конкурс концепцій медіаматеріалів у жанрі журналістики рішень. Конкурс проводиться для журналістів Донецької та Луганської областей в рамках проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні», який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

У фокусі програми – пошук рішень важливих соціальних проблем у вашому місті, регіоні. Пріоритет буде надаватися ідеям, які стосуються впровадження реформ на локальному рівні.

Журналістика рішень — це підхід до створення матеріалів, де основною ціллю є пошук існуючих шляхів вирішення проблеми замість просто її висвітлення.

Основні критерії журналістики рішень

  • Відповідає на запитання «Як?»
  • Розкриває соціальну проблему або конфлікт
  • Дає приклад(и) вирішення проблеми
  • Орієнтується на цільову аудиторію, яка могла би повторити це рішення
  • Розповідає позитивні історії, але не має ознак реклами/піару
  • Фокус – на ефективності, а не на добрих намірах; журналіст наводить очевидні докази результатів завершеної справи

Можливо, термін «журналістика рішень» на сьогодні в Україні не такий уживаний. Однак, сам принцип висвітлення дієвих рішень багато медіа вже використовують. Влучні приклади матеріалів, написаних у жанрі журналістики рішень:

Сортуй розумно. Як соціальне підприємство допомагає Франківську сортувати сміття

За пенсійним горизонтом. На Тернопільщині літні люди беруться до танцю (Відео)

ХТО МОЖЕ ПОДАТИ ЗАЯВКУ?

Представники всіх типів медіа (друковані, онлайн, ТБ, радіо) та незалежні журналісти, які проживають або працюють в Донецькій та Луганській областях. Незалежні журналісти мають підтвердити домовленість із медіамайданчиком про майбутнє розміщення матеріалу.

Отримати стипендію можуть декілька журналістів, які представляють одне медіа.

Умовою отримання стипендії є гарантія розміщення вироблених матеріалів в ефірі/на шпальтах відповідної медіаорганізації.

Переможці конкурсу зможуть отримати стипендію у розмірі до 4500 грн на виробництво одного матеріалу.

На розгляд можна подати не більше 3-х концепцій майбутніх матеріалів. Перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки або створення лонгрідів. Відбір учасників, які запропонують найкращі ідеї, здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти). Для ефективної реалізації своїх ідей переможці конкурсу отримають менторську підтримку.

Подати заявку на участь у Програмі стипендій можна за посиланням.

Останній термін заповнення і надсилання онлайн-анкети: понеділок, 23 грудня 2019 р. включно. Журналісти, які успішно пройдуть відбір на участь у Програмі стипендій та менторської підтримки, отримають підтвердження на електронну пошту до 25-го грудня.

Контактні особи:

Дмитро Зінчук, тел. +380950851884, dzinchuk@internews.ua Юлія Костащук, тел. +380986374847, ykostashchuk@internews.ua

Схожі події та новини

Подія
Інформаційні заходи від Представництва ЄС в Ужгороді та Хусті

26 – 28 листопада 2019 року делегація Представництва Європейського Союзу в Україні відвідає Ужгород та Хуст із офіційним візитом. У рамках візиту відбудеться низка інформаційних заходів.

Подія
Ukraine in Histories and Stories: презентація книги у Києві

ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Українського культурного фонду презентує книгу 'Ukraine in Histories and Stories: Essays by Ukrainian Intellectuals'.