preloader
search-icon

Тренінги

Журналістика рішень: як писати про реформи у час COVID-19

ГО «Інтерньюз-Україна» відкриває набір на дводенний вебінар із журналістики рішень. На ньому учасники не тільки дізнаються про нові підходи й тренди, але й зможуть взяти участь у конкурсі та отримати стипендію на створення матеріалу.

Коли: 4–5 лютого 2021 року, 16:00–17:30.

Де: платформа Zoom.

Дедлайн: заповніть, будь ласка, реєстраційну форму до середи, 3 лютого 2021 року.

Усе більше українців вимагають від представників медіа не лише відповідей на класичні запитання журналістики «хто?», «що?», «де?», «коли?» та «чому?». Однак важливішою для них є відповідь на запитання «що робити далі?». Саме в цій площині розвивається новий на українському медіаринку напрям — Solution Journalism, або «Журналістика рішень».

Приклади матеріалів у напрямі журналістики рішень можна переглянути тут.

Вебінар підготували й проведуть:

  • Анатолій Марциновський, журналіст і медіатренер, працював у виданнях «Європейська правда», «Голос України» та «Газета по-українськи». Автор посібників для журналістів «Європейський союз: пишемо, розповідаємо, показуємо» та «Асоціація з ЄС у ваших медіа;
  • Тетяна Матичак, українська журналістка, редакторка, медіатренерка, фахівчиня з протидії пропаганді та маніпуляціям. Працювала журналісткою та редакторкою у LIGA.net, Korrespondent.net, газеті «Сегодня». Була співзасновницею та головною редакторкою сайту Stopfake.org.

У перший день вебінару учасники зможуть:

  • ознайомитися з базовими принципами журналістики рішень;
  • дізнатися, чим він відрізняється від розслідувань та аналітики;
  • на прикладах розібрати ключові елементи матеріалу, написаного в цьому напрямі.

Протягом другого дня тренери сконцентруються на таких питаннях:

  • застосування інструменту журналістики рішень для створення матеріалів про COVID-19;
  • обговорення тем, які можна подати для стипендійного конкурсу.

Крім того, запланована сесія з Анастасією Руденко, головною редакторкою онлайн-видання «Рубрика», що позиціонує себе як медіа рішень.

Стипендії

У конкурсі можуть брати участь:

  • представники медіа (друковані, онлайн і телевізійні, окрім комунальних);
  • незалежні журналісти (якщо є домовленість з медіамайданчиком про майбутнє розміщення матеріалу).

Розмір стипендії варіюється від 2 000 до 4 000 гривень.

Відбір учасників здійснюватиме Конкурсна комісія (незалежні експерти), яка також надаватиме консультаційну підтримку відібраним журналістам під час підготовки матеріалів. Перевагою буде використання мультимедійних інструментів: фото, відео, інфографіки тощо чи створення лонгрідів.

Конкурс не поширюється на учасників, які здобули аналогічні стипендії в грудні 2020 року.

Додаткову інформацію можна отримати у менеджерки проєкту Олександри Панової (opanova@internews.ua).

Вебінар організовано ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Схожі події та новини

Подія
На межі: як діяти ЗМІ в умовах ескалації конфлікту

27–28 лютого 2019 року запрошуємо редакторів регіональних ЗМІ на семінар із журналістики та поведінки редакцій в умовах збройного конфлікту.

Подія
Етичні засади висвітлення діяльності терористичних організацій та їх лідерів у медіа

У форматі експертної дискусії пропонуємо розібратися, що не так з нещодавніми резонансними інтерв'ю з представниками адміністрації анексованого Криму та очільниками угруповань, які здійснювали окупацію Донецької та Луганської областей.

Подія
Медіазліт: відкрито набір на літню онлайн-школу для журналістів

Для журналістів-початківців, які прагнуть відповідати сучасним викликам професії, ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує набір на літню онлайн-школу «Медіазліт». Її мета – підготувати універсального професіонала, який зможе бути не лише автором тексту, але й фотографом, оператором, монтажером, SMM-спеціалістом.