preloader
search-icon

гранти та стипендії

Можливості для медіа: червень 2019

1. Відкрито прийом заявок в VII сезон проекту «Транскордонна журналістика» програми «Перспективи», – літо 2019.

Взяти участь у проекті можуть журналісти і блогери з Росії, України, країн Балтії та Східної Європи, Центральної Азії та Кавказу, які мають від 3 до 20 років досвіду роботи в журналістиці.

Програма «Перспективи» за підтримки Robert Bosch Stiftung, Fritt Ord Foundation і Thomson Reuters Foundation проводить черговий сезон менторського проекту «Транскордонна журналістика», під час якого журналісти з різних країн зможуть спільно працювати над проектами. Цього разу програма буде відбуватися в містах Північного і Південного Кавказу. Кандидати, які успішно пройдуть відбір, отримають професійну менторську допомогу.

Організатори забезпечують компенсацію узгоджених витрат, необхідних для відвідування зустрічей і майстер-класів програми, короткострокових досліджувальних поїздок і супутніх витрат на створення транскордонних проектів. Ідея запропонованого в заявці журналістського проекту повинна стосуватися тем, які є важливими для кількох країн.

Робоча мова програми – російська.

Деталі за лінком.

Дедлайн: 12 червня 2019 року.

2. Стипендії на проходження тренінгу з безпеки

Заявки на отримання стипендії можуть подати незалежні журналісти та творці документальних фільмів, чия творчість присвячена темі порушення прав людини.

Canadian Journalism Forum on Violence and Trauma проводить конкурс на отримання стипендій (Portenier Human Rights Bursary), які фінансує кінематографіст Жизель Портеньєр (Giselle Portenier). Подати заявки на цю стипендію можуть досвідчені та фрілансери-початківці з усього світу. Претенденти повинні підтвердити свій інтерес до висвітлення теми порушення прав людини та надати майбутнє редакційне завдання або проект, пов'язані з цією темою.

Переможець конкурсу отримає фінансування розміром до 3 000 канадських доларів на участь у тренінгу з безпеки.

Деталі.

Дедлайн: 12 червня 2019 року.

3. Freelance Investigative Reporters and Editors (FIRE): Investigative Stories Program

FIRE починає прийом заявок для участі у Віртуальній редакції FIRE. У незалежних журналістів буде можливість отримати консультації на тему журналістських розслідувань, а також виграти гранти до 12 500 доларів США.

Деталі.

Дедлайн: 12 червня 2019 року.

4. The Digital Communication Network Program 2019

Програма обміну з метою вивчення того, як цифрові інформаційні технології вплинули на наш спосіб життя з боку засобів масової інформації, приватного сектора, неурядових організацій та громадських рухів.

16 учасників, яких відберуть під час відкритого конкурсу, приїдуть до Сполучених Штатів для місячної професійної програми, запланованої з 11 вересня по 11 жовтня 2019 року.

Кандидатами на участь у програмі повинні бути журналісти і/або фахівці з комунікацій. Вони мають працювати в медіа-організації, комунікаційній компанії або НУО, а також приділяти особливу увагу наданню медіа-методів і використанню нових інструментів у цифровий комунікації.

Деталі.

Дедлайн: 15 червня 2019 року.

5. Стипендія Logan Nonfiction

Logan Nonfiction Program приймає заявки на участь у стипендійній програмі, яка буде відбуватися з жовтня по грудень в Інституті глобального блага ім. Керрі Ренселлервіль, штат Нью-Йорк.

Журналісти, автори документальних фільмів, фотографи і творці мультимедіа, що працюють над об'ємними, глибокими документальними проектами, можуть подати заявки на цю стипендійну програму.

Програма спрямована на просування демократії за допомогою підтримки незалежних журналістських розслідувань. Кандидати повинні представити заявку та ідею проекту на соціально вагому тему, пов'язану з політикою, охороною здоров'я, екологією, правами людини або правосуддям.

Організатори надають проживання, харчування та консультаційну підтримку на термін до 10 тижнів.

Деталі.

Дедлайн: 15 червня 2019 року.

6. Семінар для молодих журналістів зі Східної Європи, Центральної Азії M100 Young European Journalists Workshop 2019

Семінар молодих європейських журналістів М100, організований за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини і Deutsche Welle, відбуватиметься з 9 по 18 вересня у Потсдамі та Берліні, Німеччина.

Тема семінару: «Читання в цифровому світі – інноваційна журналістика».

Заявки на участь в цьому семінарі можуть подати журналісти віком від 18 до 26 років з Європи і країн Східного партнерства, а також Росії.

Програма включає як теоретичні, так і практичні заняття. Зацікавлені журналісти повинні представити ідею проекту, над яким вони планують працювати.

Деталі.

Дедлайн: 16 червня 2019 року.

7. Програма з висвітлення соціальних питань від Фонду ім. Фрідріха Еберта «Діалог Східна Європа». Брати участь можуть журналісти зі Східної Європи та Кавказу

Регіональний офіс Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта «Діалог Східна Європа» запрошує подати заявки на семінар з висвітлення соціальних питань. Він триватиме з 23 по 27 липня в Одесі, Україна.

Заявки на участь у цій програмі можуть подати журналісти і блогери, які мають щонайменше два роки досвіду роботи в медіа.

Цілі програми: підвищення професійного рівня журналістів, що працюють в галузі соціальної та економічної політики, а також сприяння вільному обміну навичками і досвідом у країнах Східного партнерства та Росії.

Програма включає зустрічі з журналістами та експертами в галузі соціальної та трудової політики.

Мови програми – російська та англійська.

Організатори оплатять обраним учасникам всі пов'язані з тренінгом витрати.

Деталі.

Дедлайн: 16 червня 2019 року.

8. Стипендії на відвідування літньої школи з журналістики розслідування для учасників із країн Балтії, Східної Європи

Заявки на отримання стипендії на участь у цій школі можуть подати журналісти з країн Балтії та Східного партнерства. Літня школа з журналістики розслідування, організована Центром медіадосліджень в SSE Riga, триватиме 14-17 серпня у Ризі, Латвія.

Серед тем тренінгу: редагування, радіо і подкастинг, візуалізація, пошук в інтернеті, висвітлення тем організованої злочинності та корупції та ін. Основна доповідачка – Керол Кадвалладр, журналістка, автор розслідування діяльності Cambridge Analytical.

Плата за навчання становить 350 євро.

Учасники з країн Балтії і Східного партнерства можуть подати заявки на отримання стипендій, що покривають плату за навчання та проживання.

Деталі.

Дедлайн: 21 червня 2019 року.

9. Конкурс Adami Tandem для мовників та телевізійних журналістів країн Східного партнерства

Журналісти, які висвітлюють теми культурного розмаїття, можуть подавати свої пропозиції на новинні сюжети тривалістю до чотирьох хвилин.

Деталі.

Дедлайн: 24 червня 2019 року.

10. Конкурс для журналістів від The Globe Post

The Globe Post організовує конкурс для молодих журналістів.

Журналісти-початківці та студенти, які вивчають журналістику, можуть подати заявки на конкурс. Приймаються ніде раніше не опубліковані оригінальні журналістські матеріали англійською мовою, присвячені свободі преси, правам людини, транскордонним проблемам і будь-яким спірним і недостатньо висвітленим у медіа темам, пов'язани з будь-якою країною чи регіоном.

Переможець отримає грошовий приз розміром у 1 000 доларів США.

Деталі.

Дедлайн: 30 червня 2019 року.

11. Гранти National Geographic на проекти про міграцію

National Geographic Society приймає заявки на грант на документальні проекти, присвячені міграції людей.

Заявку на грант можуть подати майстри сторітелінгу, захисники природи, викладачі та дослідники.

Проекти можуть розповідати про причини та наслідки одного або декількох випадків міграції людей в сучасному світі або про життя сучасних мігрантів – їхні подорожі і спільноти, що їх приймають. Також будуть розглядатися проекти, автори яких створять і протестують навчальні ресурси, навчальні плани або інформаційні матеріали, спрямовані на підвищення обізнаності про досвід мігрантів і на те, як їх приймають у тих місцях, куди вони приїхали.

Середній розмір гранту не перевищуватиме 30 000 доларів США, але заявки можна робити на гранти до 70 000 доларів доларів США.

Деталі.

Дедлайн: 10 липня 2019 року.

12. Конкурс міні-грантів на підготовку міжрегіональних розслідувань

Journalismfund.eu приймає заявки на європейські транскордонні гранти для підтримки професійних журналістів, які мають ідеї для транскордонних розслідувань і досліджень з європейських справ. Історії повинні бути актуальні для європейських цільових груп. Сума гранту становить 195 000 євро на 4 проекти.

Деталі.

Дедлайн: 15 липня 2019 року.

13. Стажування для журналістів від Європейської комісії (Брюссель)

Стажування для студентів факультету журналістики та молодиx журналістів від 18 до 30 років.

6-11 жовтня 2019 року в Брюсселі Європейська комісія проведе програму для журналістів, метою якої буде обговорення заходів ЄС в країнах-учасницях. Відібрані кандидати отримають запрошення до Брюсселя. Під час заходу можливо буде брати участь у тренінгах з журналістики, працювати з досвідченими журналістами, відвідати штаб-квартиру ЄС з питань ЗМІ та інші установи ЄС.

Вимоги до участі – написати статтю (400-1000 слів), зняти коротке відео (2-3 хвилини).

Відео або стаття повинні висвітлювати заходи або проекти, які були профінансовані Європейським фондом регіонального розвитку або Фондом єдності.

Деталі.

Дедлайн: 15 липня 2019 року.

14. Семінар для молодих журналістів в Лейпцигу від Саксонського фонду медіаосвіти

Саксонський фонд медіаосвіти проводить 10-денний семінар для молодих журналістів із Центральної та Східної Європи.

Журналісти друкованих, радіо-, ТВ- й онлайн-медіа віком до 40 років, які добре знають німецьку мову, можуть взяти участь у цьому безкоштовному семінарі.

Мета семінару – надати можливість іноземним журналістам ознайомитися з роботою німецьких засобів масової інформації та зміцнити міжнародні зв'язки журналістів.

Учасникам семінару будуть компенсуються витрати на проїзд, харчування та проживання.

Семінар відбуватиметься з 16 по 27 вересня у Лейпцигу, Німеччина.

Деталі.

Дедлайн: 2 серпня 2019 року.

15. Міжнародний творчий конкурс Оpen Eurasia

Оpen Eurasia – щорічний міжнародний творчий конкурс, який проходить серед письменників, поетів, перекладачів, ілюстраторів, відеографів, журналістів. Призовий фонд становить 31 000 доларів.

Переможці конкурсу можуть безкоштовно видати книгу в рамках однієї з 10 премій, заснованих у Лондоні в 2019 році. І не тільки видати, але й презентувати її як в рамках Open Eurasian Book Forum & Literature Festival в 2020 році, так і на інших майданчиках по всій Євразії.

Роботи приймаються онлайн, російською, англійською, українською, киргизькою, узбецькою, таджицькою, білоруською мовами – залежно від категорії.

На конкурс можна подати по 1 роботі в кожну з нижче зазначених категорій і підкатегорій: проза, мала проза, поезія, літературний переклад, ілюстрація, відеофільм, публіцистика.

Деталі.

Дедлайн: 5 вересня 2019 року.

16. Майстерня зі створення відеороликів для соцмереж

Географія: Азербайджан, Вірменія, Грузія

Громадські активісти, журналісти і блогери віком 18 до 26 років можуть подати заявки на участь у цій програмі.

Школа журналістики Українського католицького університету, Львівський Медіафорум і Празький цивільний центр організовують Майстерню зі створення відеороликів для соцмереж «Львівський відеоквест 2019».

Заняття будуть проходити з 18 по 27 серпня поблизу Львова, Україна.

Учасники навчаться знімати короткі відео для соцмереж, які зможуть генерувати багато переглядів. Програма включає повний курс зі зйомки відео, монтажу і написання супровідних текстів для роликів.

Робочі мови програми – російська та англійська.

Організатори оплачують обраним учасникам переліт, проживання, харчування та навчання.

Деталі.

Дедлайн: 20 червня 2019 року.

17. Освітня програма «Медіамісто» для журналістів місцевих видань

Географія: Білорусь

Команда проекту «Медіамісто» оголошує набір на дворічну освітню програму для журналістів, які пишуть про міське життя. Основні тематичні блоки проекту «Медіамісто»:

 • Міська мобільність – транспорт;
 • Економіка міста;
 • Соціальне місто. Житло;
 • Міська екологія;
 • Культура і розваги;
 • Менеджмент вільного часу.

Протягом двох років (2019-2020) журналісти будуть вивчати різні аспекти життя міст Білорусі та Німеччини і публікувати матеріали про це.

Програмою передбачається організація лекцій, семінарів, інформаційних поїздок, дистанційних курсів, планірок та обговорень різних матеріалів, зустрічі з експертами і ньюзмейкерами.

Деталі.

Дедлайн: 16 червня 2019 року.

18. Програма Х'юберта Гамфрі на 2020/2021 навчальний рік

Географія: Білорусь

Посольство США в Білорусі оголошує конкурс на участь у програмі на стипендію Х’юберта Гамфрі на 2020/2021 навчальний рік.

Стипендії призначаються фахівцям, які мають відповідний професійний досвід і можливість скористатися програмою незалежного навчання в одному з провідних вишів США.

Програма Х’юберта Гамфрі дає можливість досвідченим фахівцям з Білорусі та інших країн світу пройти річне стажування в США для проведення наукових досліджень і підвищення кваліфікації.

Однією з конкурсних дисциплін на 2020-2021 рік є ЗМІ/Журналістика.

Учасники повинні відповідати таким вимогам:

 • бути громадянином Республіки Білорусь;
 • мати диплом про вищу освіту (ступінь бакалавра і вище);
 • мати досвід роботи не менше 5 років за фахом;
 • виявляти лідерські якості і прагнення приносити користь країні;
 • знати англійську мову (потрібно буде скласти іспит TOEFL).

Деталі.

Дедлайн: 11 серпня 2019 року.

19. Конкурс есе та блогів на тему «Пенітенціарна система і система пробації сьогодні»

Географія: Грузія

У рамках фінансованого Євросоюзом проекту «Сприяння пенітенціарної та пробаційної реформ і моніторинг за залученості громадянського суспільства», Південнокавказький регіональний офіс організації «Міжнародна тюремна реформа» оголошує конкурс для студентів, щоб виявити найкращі роботи (есе або блог) про прогрес, актуальні тенденції та виклики під час реформування пенітенціарної і пробаційної систем.

Метою конкурсу є зацікавити студентів і підвищити їх обізнаність про поточні події у цій сфері.

Деталі.

Дедлайн: 30 червня 2019 року.

20. Агентство інновацій і технологій Грузії оголошує грантовий конкурс в рамках програми «Гранти співфінансування для стартапів»

Географія: Грузія

Програма грантів призначена для початківців приватних і малих підприємств, зареєстрованих у Грузії, з моменту реєстрації яких минуло менше двох років.

Заявки можуть подавати також фізичні особи або група фізичних осіб, які не мають реєстрації. Проект не уточнює, але не виключає, що заявник повинен бути медіа-організацією і що має фінансуватися інноваційний проект.

Фінансування, видане в рамках Програми співфінансування грантів, розраховане на проекти з терміном максимум на один рік і не повинно перевищувати 90% бюджету проекту і 100 000 ларі.

Деталі.

Дедлайн: 10 липня 2019 року.

21. Конкурс журналістських робіт

Географія: Грузія

Мережа освіти для дорослих Грузії оголошує конкурс на найкращу журналістську роботу на тему освіти для дорослих.

Метою конкурсу за освітою для дорослих є підвищення обізнаності суспільства про освіту для дорослих (формальну та неформальну).

На розгляд у конкурсі приймаються публікація (стаття, есе), блог, теле-радіо сюжет, репортаж або фоторепортаж на тему «Освіта для дорослих в Грузії, реальність і проблеми», які були опубліковані в друкованих або електронних ЗМІ з січня 2019 року по 1 листопада 2019 року.

Для переможця конкурсу нагорода дорівнює 1000 ларі.

Деталі, info@gaen.org.ge.

22. Media Hackathon 2019

Географія: Молдовa

28-30 червня 2019 року Центр незалежної журналістики (ЦНЖ) Молдови організовує п'ятий Media Hackathon.

Метою заходу є об'єднання журналістів, ІТ-фахівців, блогерів і споживачів засобів масової інформації для розробки мультимедійних інструментів і додатків, щоб допомогти журналістському контенту бути представленим в привабливому й інтерактивному форматі для читачів.

Чотири команди отримають гранти розміром 4250 доларів.

Деталі.

Дедлайн: 20 червня 2019 року.

23. Публікації про кордон: конкурс ідей для журналістів

Географія: Україна

Донор – Європа без бар'єрів спільно з польським Інститутом Свободи (Instytut Wolnosci).

Конкурсна комісія оцінить запропоновані концепції і вибере 4 найкращих (2 в Польщі і 2 в Україні).

Критерії оцінювання:

 • привабливість концепції;
 • відповідність ідей проекту;
 • потенціал поширення матеріалу серед цільової аудиторії (як кількісний, так і якісний).

Сума гранту – 1500 злотих.

Деталі.

Дедлайн: 30 червня 2019 року.

24. Конкурс грантів Посольства Болгарії в Україні

Географія: Україна

Цілі та пріоритети конкурсу:

 • підтримка освітніх установ, зокрема шляхом підвищення якості освіти дітей з обмеженими можливостями та особливими потребами;
 • збереження культурного розмаїття шляхом сприяння міжкультурному діалогу, культурному обміну та реконструкції культурних центрів;
 • сприяння підприємництву шляхом підвищення потенціалу державних і місцевих установ, що підтримують розвиток малого та середнього бізнесу;
 • сприяння свободі ЗМІ та плюралізму.

Учасники конкурсу: громадські організації, освітні установи, медіа.

Сума гранту: від $2800 до $40000.

Деталі.

Дедлайн: 28 червня 2019 року.

25. Конкурс міні-грантів на підготовку міжрегіональних розслідувань

Географія: Україна

Цілі та пріоритети конкурсу:

 • підтримати незалежних журналістів у викритті корупційних схем, політиків і чиновників, які неправомірно використовують своє становище в різних сферах суспільно-політичного життя країни;
 • сприяти об'єднанню журналістів-розслідувачів з різних областей України, а також посилити їх співпрацю та обмін досвідом;
 • посилити незалежність й об'єктивність роботи журналістів в їхній антикорупційній діяльності;
 • привернути увагу громадськості до корупції в органах влади всіх рівнів і всіх регіонів.

Учасники конкурсу: журналісти і медіа в Україні.

Сума гранту: 30 тис. грн.

Деталі.

Дедлайн: 1 листопада 2019 року.

Оригінал бюлетеня можна знайти за посиланням.

Схожі події та новини

Подія
Медіазліт: відкрито набір на літню онлайн-школу для журналістів

Для журналістів-початківців, які прагнуть відповідати сучасним викликам професії, ГО «Інтерньюз-Україна» оголошує набір на літню онлайн-школу «Медіазліт». Її мета – підготувати універсального професіонала, який зможе бути не лише автором тексту, але й фотографом, оператором, монтажером, SMM-спеціалістом.

Подія
Зробіть щеплення від пропаганди на Donbas Media Forum

VR-інсталяція «Пропагандаріум» вирушає на Donbas Media Forum 2019! Приходьте, щоб перевірити власний імунітет до маніпуляцій та отримати щеплення від пропаганди.

Подія
На межі: як діяти ЗМІ в умовах ескалації конфлікту

27–28 лютого 2019 року запрошуємо редакторів регіональних ЗМІ на семінар із журналістики та поведінки редакцій в умовах збройного конфлікту.