preloader
search-icon

гранти та стипендії

Можливості для медіа: квітень 2019

Дізнавайтеся про гранти, конкурси, стипендії та інші можливості для журналістів і ЗМІ у щомісячній підбірці.

1. Конкурс IWMF для журналісток з усього світу

The IWMF's Reporting Grants for Women's Stories – програма фінансування від Міжнародного фонду жінок, які працюють у ЗМІ, створена жінками.

Мета гранту – допомогти висвітлювати історії, які зачіпають проблеми повсякденного життя жінок у всьому світі.

Хто може брати участь: журналістки з усього світу (причому журналістика повинна бути основною професією) з досвідом роботи у цій сфері не менше трьох років. Щоб узяти участь, потрібно створити обліковий запис на сайті (кнопка Create your account) і заповнити анкету.

Дедлайн: 21 квітня 2019 року.

2. Грант на дослідження від британського аналітичного центру Chatham House

Британський аналітичний центр в галузі міжнародних відносин Chatham House приймає заявки на грант. Кандидати, які ще не досягли вершини кар'єрних сходів (представники ЗМІ, академіки, працівники НУО, бізнесу, державних установ, громадських організацій), повинні будуть провести дослідження на одну із запропонованих тем або на самостійно запропоновану тему, взяти участь у дослідженнях Chatham House і програмі для лідерів.

Учасники програми отримають 2340 £. Грант виплачується з вересня 2019 до червня 2020. Також організатори покривають витрати на транспорт, тренінги та публікації.

Деталі: https://bit.ly/2KMljpj

Дедлайн: 29 квітня 2019 року, 9:00 час UK.

3. Міжнародна школа, присвячена боротьбі з корупцією від Transparency International

Transparency International School on Integrity – це щорічна антикорупційна підготовка майбутніх лідерів. Майбутня школа відбудеться 8-14 липня 2019 року у Вільнюсі, Литва. Школа надає своїм учасникам новітні дослідження і розробки в галузі боротьби з корупцією і пропонує можливість випробувати свої ідеї на практиці.

До участі в Літній школі запрошуються старшокласники, студенти, випускники та молоді фахівці віком до 35 років. Організатори пропонують повну і часткову стипендію громадянам таких країн: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Болгарія, Грузія, Молдова, Польща, Румунія, Росія, Південна Африка, Туреччина і Україна. Повна стипендія покриває проїзд у Литву, вартість навчання у школі та проживання.

Заявку можна подати онлайн за посиланням https://transparencyschool.org/apply/, також необхідно завантажити короткий мотиваційний лист та CV європейського формату.

Дедлайн: 30 квітня 2019 року.

4. Семінар «Медіа і конфлікти»

Цей міжнародний семінар відбудеться25–30 серпня в Ізраїлі. Фокус семінару полягає у висвітленні конфліктів і журналістської чесності. Працівники медіа з усього світу матимуть можливість отримати теоретичні і практичні знання і навички про висвітлення конфліктів від провідних експертів в своїх напрямках. Предметом навчання стане Палестино-ізраїльський конфлікт. Учасники отримають глибше уявлення про структуру конфліктів, перешкоди їх висвітленню та способи подолання цієї проблеми.

Деталі: https://bit.ly/2qSeWXa.

Дедлайн: 30 квітня 2019 року.

5. Тревел-гранти на конференцію від Глобальної мережі журналістів-розслідувачів

Журналісти з країн, що розвиваються, і країн з перехідною економікою можуть подати заявки на отримання гранту для поїздки на Глобальну конференцію журналістів-розслідувачів, яка відбудеться 26–29 вересня у Гамбурзі, Німеччина.

Глобальна мережа журналістів-розслідувачів (Global Investigative Journalism Network) пропонує понад 200 стипендій для перспективних молодих і досвідчених журналістів, які демонструють інтерес до розслідувальної журналістики і журналістики даних. Конференція включає більше 150 панельних дискусій, семінарів і сесій для обміну досвідом з провідними світовими журналістами-розслідувачами, дата-журналістами та експертами. Очікується, що переможці опублікують матеріал або виступлять з доповіддю про конференцію в своїх країнах. Організатори особливо радять подавати заявки журналістам із певних спільнот, включаючи корінні народи, ЛГБТІ та інші.

Деталі: https://bit.ly/2BT7UVI.

Дедлайн: 5 травня 2019 року.

6. Підтримка створення серій матеріалів і програм з використанням вже вироблених історій

OPEN Media Hub оголошує початок прийому заявок на конкурс, спрямований на підтримку телевізійних та онлайн-відеожурналістів у повторному використанні контенту, розміщеного на платформі OPEN Media Hub. Mаксимальний бюджет на одну заявку становить 7000 євро і має бути повністю обґрунтованим.

OPEN Media Hub надасть фінансову підтримку для таких напрямків роботи:

  • Переклад і субтитрування наявних історій на вашу мову;
  • Створення оригінальної графіки;
  • Використання студії;
  • Оригінальна музика;
  • Редагування/рендеринг;
  • Робота провідних знімальних груп;
  • Всі елементи, необхідні для виробництва і трансляції на телебаченні або публікації в інтернеті у форматі серії.

Деталі: https://bit.ly/2vbxqlL.

Дедлайн: 14 травня 2019 року 21:00 CET.

7. Гранти для екологічних журналістів

Суспільство екологічних журналістів пропонує гранти на підтримку журналістських проектів, які слугують для суспільного блага. Журналісти з усього світу можуть подати заявку на отримання гранту розміром у 5 000 доларів США на роботу над проектами, що пов'язані з екологією. Проекти повинні стосуватися тем біорізноманіття та труднощів, з якими стикаються місцеві спільноти по всьому світу. Кошти можуть використовуватися на оплату роботи журналістів, поїздок, створення мультимедійних матеріалів та ін. Журналісти, які не є членами SEJ, повинні будуть заплатити 40 доларів за подачу заявки.

Деталі: https://bit.ly/2LlRYlu.

Дедлайн: 15 травня 2019 року.

8. Відкрито реєстрацію на Львівський медіафорум

Журналісти з усього світу можуть взяти участь у Львівському медіафорумі, який буде проходити з 30 травня до 1 червня у Львові, Україна. У рамках форуму відбудуться дискусії про актуальні тенденції розвитку журналістики, знайомство з головними світовими медіатрендами, а також практичні тренінги та майстер-класи від провідних фахівців індустрії медіа з різних країн світу. Вартість участі 36–55 доларів.

Деталі: https://bit.ly/2UsBhEP.

9. Стипендії для журналістів

Географія – Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Україна

Інститут висвітлення війни та миру пропонує журналістам Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України можливість отримати одномісячну стипендію для проходження перепідготовки в одній з перерелічених країн. Учасники будуть готувати матеріали про свої країни з міжнародних проблем у країнах Європейської інтеграції, а також з питань навколишнього середовища, освіти, охорони здоров'я, культури, конфліктів і держуправління. Мета стипендії – посприяти розвитку журналістських навичок учасників і розширити зв'язки між регіональними журналістами, а також підтримати міжнародні та міжособистісні стосунки між журналістами Східного партнерства ЄС за допомогою вдосконаленої мережі обміну інформацією навколо Чорноморського регіону.

Деталі: https://bit.ly/2V9NG4L.

Дедлайн: 22 квітня 2019 року

10. Стипендії на проходження тренінгу з журналістики у Празі від Bakala Foundation

Географія: Білорусь, Українa

Стипендії на участь у тренінгу можуть отримати студенти вишів, які здобувають освіту в галузі журналістики, масових комунікацій і в суміжних галузях, мають громадянство Білорусі, Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщини, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини, України, Великобританії і США та відмінно володіють англійською мовою.

Journey Program – це річний курс інтенсивного навчання, організований Bakala Foundation.

Курс відбуватиметься з 3 по 13 серпня у Празі. Тренінги проводять журналісти, редактори та експерти в галузі медіа таких новинних організацій, як BBC, CNN, The New York Times, Reuters, The Wall Street Journal та інших.

Серед тем курсу – пошук ідей матеріалів, робота з джерелами, пошук і верифікація інформації в соціальних медіа, ведення репортажів з місця подій у режимі реального часу і багато іншого. Приймаються заявки від студентів, які отримали освіту як мінімум два академічних семестри і продемонстрували відмінну успішність, а також добре володіють англійською мовою. Успішні кандидати отримають повну стипендію, яка покриває транспортні витрати, вартість візи, проживання, харчування та вартість навчальних матеріалів.

Деталі: https://bit.ly/2JmJ2rp.

Дедлайн: 5 травня 2019 року.

12. Конкурс Журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією

Географія: Україна

Донор: Міжнародний фонд «Відродження»

Цілі та пріоритети конкурсу:

  • розслідування корупції одного або кількох органів державної влади;
  • розслідування тіньових зв'язків влади і бізнесу;
  • розслідування корупційної діяльності в одній із галузей за вибором заявника (наприклад, будівництво, оренда земель і приміщень, житлово-комунальне господарство, утилізація сміття, лісове господарство, використання надр).

Учасники конкурсу: медіа регіонального та місцевого рівня в Україні.

Сума гранту: максимально 500 тис. грн.

Деталі: https://bit.ly/2ZlLZ3B.

Дедлайн: 24 квітня 2019 року.

Добірку створено на основі щомісячного бюлетеня Funds4Media, що інформує про гранти, стипендії, школи та тренінги для видань і журналістів Східного Партнерства.Повний перелік можливостей можна знайти в оригіналі бюлетеня.

Схожі події та новини