preloader
search-icon

Пресконференція

У Києві презентують результати міжнародного проєкту ARTIFAKE

21 жовтня ГО «Інтерньюз-Україна» проведе пресконференцію міжнародного проєкту ARTIFAKE, що завдяки стріт-арту протидіє дезінформації та популяризує медіаграмотність.

Де: Укрінформ, Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

Коли: четвер, 21 жовтня, 11:00.

Реєстрація за посиланням.

ARTIFAKE — перший міжнародний проєкт, який використовує вуличне мистецтво для розвитку медіаграмотності та працює з місцевими громадами відразу трьох країн: України, Польщі та Вірменії.

Влітку 2021 р. команда проєкту створила три тематичні мурали в малих містах Сходу та Півдня України. Перший в Україні мурал про медіаграмотність з’явився в Каховці Херсонської області. Мурал із фейковими новинами та їхнім спростуванням намалювали в Токмаку Запорізької області. Мурал, на якому буквально переплітаються «правда» та «фейк», створили в Бахмуті Донецької області.

Про підготовку, перебіг та виклики проєкту розкажуть:

  • Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна»;
  • Сергій Радкевич, автор муралу в Каховці;
  • Павло Гудімов, галерист;
  • Олександра Панова, менеджерка проєктів ГО «Інтерньюз-Україна».

Назва ARTIFAKE розшифровується з англійської мови як Art Invades Fake, тобто «мистецтво захоплює фейк». Тому учасники пресконференції обговорять такі питання:

  • Яка суспільна роль стріт-арту та мистецтва загалом?
  • Чи повинно мистецтво бути соціально активним?
  • Чи можна через вуличне мистецтво успішно донести цінність критичного мислення та свідомого медіаспоживання?

Контактна особа: Юлія Мішина, ymishyna@internews.ua, 096 780 98 97.

Проєкт ARTIFAKE втілюється ГО «Інтерньюз-Україна» у партнерстві з Асоціацією аудіовізуальних репортерів (Вірменія) та Фундацією «Art Transparent» (Польща) за фінансової підтримки програми ЄС «Креативна Європа», Міжнародного фонду «Відродження», Фонду Конрада Аденауера, Українського культурного фонду, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Міністерства культури, національної спадщини і спорту Польщі, а також проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews Network.