preloader
search-icon

англомовне медіа, що пояснює Україну світові

UkraineWorld

виклик

Україна в центрі уваги світової преси через повномасштабне вторгнення

У 2014 році, коли росія окупувала Крим та почала війну на Сході України, наша держава опинилася у центрі уваги світових медіа. Журналісти міжнародних видань потребували актуальної та достовірної інформації про ці події, тоді як російська машина дезінформації активно перешкоджала доступу до правди. Пропагандистські канали поширювали світом фейки про Україну, частину з яких помилково могли транслювати інші медіа.

Саме тоді ГО «Інтерньюз-Україна» ініціювала створення міжнародної аналітичної групи UkraineWorld, що об’єднала ключових українських і міжнародних експертів та журналістів, зацікавлених у висвітленні ситуації в Україні, а також протидії пропаганді й дезінформації. Згодом обговорення ініціативної групи переросли в англомовне медіа ukraineworld.org, де зібрані статті, інфографіки, відеоматеріали та подкасти про Україну. Серед найпопулярніших тем — російська агресія, поточна політико-економічна ситуація, реформування країни, видатні українці.

З початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 р. перед командою UkraineWorld постали нові виклики. Адже разом з ескалацією на полі бою, росія пішла в атаку на інформаційному фронті. Пропагандистські наративи, на жаль, час від часу потрапляють і на сторінки світових медіа. Так, деякі з них називали вторгнення «конфліктом» або «кризою», депортацію українців до росії — «евакуацією цивільних», події у Бучі — «непідтвердженими» чи взагалі «інсценованими». Світ гостро потребував правдивих фактів про війну в Україні.

рішення

Висвітлення правди про війну 24/7

Щоб охопити якомога ширшу міжнародну аудиторію, команда UkraineWorld у режимі 24/7 розповідає правду про війну в Україні через різноманітні формати та канали: сайт, Twitter, Facebook, YouTube, Instagram, TikTok і подкаст. Координатори, аналітики та журналісти проєкту працюють у таких основних напрямах:

  • З лютого 2022-го Twitter- і Facebook-сторінки UkraineWorld оновлюються ледь не цілодобово. На цих ресурсах міжнародна спільнота дізнається найсвіжіші новини про війну в Україні.
  • Щоб задокументувати воєнні злочини росії, команда UkraineWorld збирає особисті історії людей, які постраждали від війни, у рубриці #UkraineWorldTestimony. Ці емоційні свідчення демонструють далеким від війни іноземцям ницість агресора.
  • Повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило тектонічні зрушення у сталому світовому порядку: експерти прогнозують глобальні зміни позицій держав на міжнародній арені. Платформа UkraineWorld відстежує ці процеси та аналізує Україну в глобальному контексті (рубрика #UkraineWorldAnalysis). Роз'яснення фахових експертів дають змогу читачам розібратися у таких складних темах, як-от ядерний шантаж росії, політика Китаю щодо війни в Україні, інтеграція України в ЄС, вплив війни на довкілля, плани України щодо післявоєнної відбудови.
  • Експерти UkraineWorld досліджують наративи та інструменти російської пропаганди, аналізують і спростовують фейки. У рубриці InfoWatch автори показують, як російський режим просуває власні наративи у світі та чому онлайн-пропаганда призводить до реальних смертей.

результат

Інформаційний вплив на іноземну авдиторію

Експертів UkraineWorld цитують впливові іноземні медіа: The New York Times, Financial Times, Le Monde, Atlantic Council, Radio Free Europe/Radio Liberty, FRANCE 24 та інші.

Міжнародні учасники аналітичної групи UkraineWorld, що об'єднала ключових експертів та журналістів, отримують правдиву та оперативну інформацію про Україну з перших уст. Також команда надає їм консультації. І так сприяє об'єктивному висвітленню війни у закордонних медіа.

Сторінки UkraineWorld у соцмережах читають тисячі користувачів із США, Великої Британії, Філіппін, Канади, Польщі, Німеччини, Австралії та інших країн. Охоплення дописів та кількість підписників постійно зростають, а разом із цими показниками збільшується інформаційний вплив ресурсів UkraineWorld на міжнародну спільноту.

  • За перші пів року повномасштабної війни Facebook-сторінка UkraineWorld охопила понад 42 млн унікальних користувачів, а кількість підписників зросла на 70 тисяч.
  • Лише за перші два місяці активного постингу про російське вторгнення аудиторія у Twitter збільшилася на понад 100 тиc. читачів. При цьому щомісячне охоплення сягає 125 млн.
  • Твіт від 24 лютого  2022-го про те, як жінка в Генічеську Херсонської області запитує в російських солдат, навіщо ті прийшли на українську землю, здобув охоплення в 49 млн.
  • Мільйонних охоплень сягають і деякі публікації у Facebook. Наприклад, допис з уривком виступу пропагандиста Соловйова охопив понад 3,1 млн користувачів і зібрав понад 18 тис. коментарів. Читачі були шоковані та обурені потоком брехні, де Соловйов порівнює німецького канцлера Олафа Шольца з Адольфом Гітлером.

Допоки інформація лишається дієвою зброєю в російсько-українській війні, команда UkraineWorld триматиме стрій та збільшуватиме коло прихильників України у світі.

Події та новини

Подія
Як знайти баланс між свободою та безпекою в інформаційній сфері? – дискусія 12 квітня

У рамках Київського безпекового форуму відбудеться захід «Слова та війни: як знайти баланс між свободою та безпекою в інформаційній сфері?». Співорганізатор: ГО «Інтерньюз-Україна», UkraineWorld.

Схожі проекти

project-image

Explaining Ukraine

Explaining Ukraine — англомовний подкаст, який з 2017 року щомісяця розповідає про політику, суспільство та культуру України.