preloader
search-icon

інформаційний ресурс, майданчик для дискусій та формування політики

INTERNET FREEDOM

виклик

Баланс між безпекою та свободою

25,59 млн українців користуються мережею Інтернет – це 58% населення країни. У світі цей показник вже перетнув позначку в 4 мільярди. З січня 2017 р. по січень 2018 р. кількість Інтернет-користувачів в Україні збільшилася на 17% (4 млн осіб).

Інтернет сьогодні – це не лише віртуальний простір свободи, а і майданчик для зловживань. Виявилося, що за гроші тут можна купити маніпулятивну рекламу і бот-ферми, а ще здійснювати інформаційні впливи та кібератаки.

У зв’язку з цим постала гостра необхідність «суспільного договору» для Інтернету, який би регулював поведінку користувачів в мережі та, водночас, стояв на захисті їхньої особистої безпеки. В Україні ситуація ускладнюється війною із зовнішнім агресором, який вдається до атак і на інформаційному полі.

рішення

На захисті вільного Інтернету та цифрової безпеки

Проект Internet Freedom розпочався в 2016 р. і мав на меті розробку практичних рекомендацій для уряду, журналістів та всіх громадян – як користуватися Інтернетом, аби не зашкодити військовим на фронті. В результаті було надруковане видання «Як посилити інформаційну безпеку в Інтернеті під час конфлікту» – перша дорожня карта в Україні для вирішення комунікаційних проблем у сфері Інтернет-свободи.

Команда проекту запустила перший і єдиний в Україні веб-ресурс netfreedom.org.ua, який моніторить ситуацію з дотриманням прав Інтернет-користувачів в Україні, Росії та Білорусі.

У співпраці з онлайн-виданням Лівий Берег та сайтом телеканалу 24 було створено близько 60 освітніх публікацій на тему цифрових прав та свободи Інтернету. Окрім цього, експерти проекту випустили 6 відеороликів з порадами для користувачів щодо інформаційної безпеки в часи конфлікту.

Міністерство оборони України, Служба безпеки України та Міністерство інформаційної політики долучають експертів Internet Freedom до розробки спільних рішень.

результат

Декларація вільного Інтернету та боротьба проти законопроекту №6688

18 червня 2018 р. ключові медійні організації України підписали Декларацію вільного Інтернету в Україні – один із засадничих документів для громадського сектору та IT-спільноти. Цей документ, що визначає засади Інтернет-свободи в Україні, був ініційований та підготовлений експертами Internet Freedom.

Ще одна важлива перемога проекту – результативна боротьба проти скандального законопроекту №6688, більш відомого як закон «про цензуру в Інтернеті». 4 вересня 2018 р. Комітет ВР України з питань інформатизації та зв’язку розглянув законопроект 6688 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам нацбезпеці в інформаційній сфері» та рекомендував повернути його на доопрацювання.

Це стало можливим завдяки потужній інформаційній кампанії від громадських організацій та IT-галузі. Співініціаторами кампанії були фахівці Internet Freedom: нам вдалося привернути увагу медіа та змінити громадську думку стосовно законопроекту.

Події та новини

Подія
Презентація результатів дослідження законопроєктів про медіа та дезінформацію

У вівторок, о 14:00, 25 лютого у пресцентрі «Укрінформ» відбудеться дискусія щодо регулювання інтернету в Україні.