preloader
search-icon

корисне

Web Summit 2019: цікаві стартапи та інсайти

У листопаді 2019 року наша виконавча директорка Наталя Педченко побувала на масштабній всесвітній технологічній конференції — десятому щорічному Web Summit, що вже втретє проходить у столиці Португалії — Лісабоні.

Захід зібрав понад 70 000 бізнесменів, політиків, медійників, маркетологів, митців, розробників зі 163 країн світу. Протягом чотирьох днів 34 панелі охопили найрізноманітніші теми: від стартапів та технологій до контенту та дизайну.

Упродовж усього форуму проходив pitch-конкурс стартапів: 900 ідей з усього світу змагалися за кошти інвесторів. Зібрали найбільш вражаючі.

Nutrix

Це високотехнологічний наносенсор, який розміщується на зубі, вимірює рівень глюкози в слині та передає ці дані зовнішньому додатку на вашому смартфоні. Крім того, він буде відслідковувати прийом їжі та давати корисні поради з харчування.

Розробники кажуть, що планують змінити підхід до медичного обстеження. «Сьогодні ви йдете до лікаря лише тоді, коли вас щось турбує. Ми хочемо дати людям можливість стежити за здоров’ям до появи симптомів хвороб», — стверджують автори ідеї.

Так цей пристрій може виявити діабет на ранній стадії, а також суттєво полегшити життя 425 млн хворим на діабет в усьому світі. Власне, цю ідею визнали найкращою.

Banjo Robinson

Цей стартап націлений відволікти дітей від екранів смартфонів, комп’ютерів та телевізорів і заохотити їх до читання.

Банджо – уявний друг за листуванням, що переносить дітей своїми паперовими листами в інші країни. Банджо розповідає про особливості та звичаї цих країн, а дитина має відповідати йому листами про своє життя та нові враження. Усі листи є персоніфікованими, а тому діти з нетерпінням чекають на них.

Be Right Back

Сервіс влаштовує вашу відпустку за вас. Ви заповнюєте анкету, у якій зазначаєте місця, які хотіли б відвідати, власні інтереси та вподобання. Також прописуєте дати запланованої відпустки. Через місяць на вашу електронну пошту надійде лист з планом подорожі у рандомну країну: готовими квитками, заброньованим готелем та запропонованими розвагами. Розробники обіцяють, що ви будете задоволені сюрпризом.

Ohne

Мета проєкту — показати, що жіноче здоров’я потребує уваги постійно, а не тільки у період менструального циклу. Користувачки можуть підписатися на щомісячну розсилку товарів, що полегшують симптоми під час менструації. Зокрема, тампони з натуральних компонентів та ефірні олії для нормалізації гормонального фону та зменшення болю під час місячних. Також є окремий сервіс для компаній, які прагнуть турбуватися про здоров’я своїх співробітниць. Офіси можуть замовляти брендовані коробки з екологічними тампонами для жіночих вбиралень.

Shleep

Розробники ідеї впевнені, що здоровий сон працівників підвищує їхню продуктивність. Компанія пропонує діагностувати сон співробітників, аби надати консультації з його покращення та, відповідно, підвищення якості роботи команди. Серед своїх клієнтів Shleep зазначають Nivea, Spotify, Deloitte.

Чому Web Summit — унікальна подія?

ЦьогорічнийWeb Summit руйнує стереотип, що жінки не пристосовані для ведення бізнесу, створення технологій тощо. Організатори наголошують на тому, що 46% учасників заходу — жінки.

Захід можна з легкістю назвати майданчиком для висловлювання кардинально протилежних думок. Наприклад, саміт відкривав відеовиступ Едварда Сноудена — ексспівробітника ЦРУ, який викрав 1,7 млн секретних файлів та переховується в Росії. Він ділився доволі конспірологічними думками про «викрадення» особистих даних технологічними гігантами. Одразу після цього слово мав віцепрезидент компанії Huawei technologies. Корпорацію звинувачують у зборі та розповсюдженні особистих даних користувачів та роботі на китайський уряд.

Попри те, що основною темою саміту були технології, значна частка всіх дискусій присвячені політиці. Крізь усі ці обговорення проходила одна важлива думка: технології, які раніше допомагали спростити життя людей, нині стали рушієм інновацій та конкуренції між країнами.

Зокрема, спікери не раз наголошували на тому, що допоки Європа пишається системою захисту особистих даних GDPR та турбується про права людей, США, Китай та Індія стають технологічними лідерами світу, і це дає їм безмежну владу.

Тренди на наступний рік

Якщо говорити про контент, то нині є тенденція на створення синтетичних героїв — віртуальних 3d моделей з власною історією, що імітують справжніх людей. Яскравий приклад такої технології — Lil Miquela. Все починалося з акаунту в Instagram: сім, дуже схожий на реальну 19-річну дівчину, мандрує світом, заводить друзів, відвідує вечірки та захищає права темношкірих та трансгендерів. Після того, як кількість підписників на сторінці перевалила за мільйон, героїня почала «записувати» кліпи та брати участь у рекламних кампаніях поза соцмережами. Так, у 2018 фото з Ліл Мікелою з’явилося на розвороті глянцю Paper, а згодом і у Vogue.

Той факт, що синтетичних героїв може бути багато і їх відносно легко спроектувати під різні аудиторії, відкриває нові можливості для масштабування та більш точної сегментації.


Португалія приймає Web Summit щорічно. Наступний захід відбудеться 2—5 листопада 2020 року. До 16 січня на сайті форуму діє акція на 2 квитки за ціною одного.

Схожі події та новини

Подія
Тренінги з журналістики рішень: Як написати матеріал, що змінить життя твоєї громади

У листопаді в Києві відбудуться тренінги з журналістики рішень. Якщо маєте бажання не просто писати, а й впливати на зміни у громаді своїми журналістськими матеріалами, реєструйтеся!

Медіалайфхак
«Антибот–2»: як викривати інформаційні маніпуляції? Конспект тренінгу

18–20 листопада 2019 року у Києві відбувся триденний тренінг «Антибот: як викривати інформаційні маніпуляції». Він був присвячений методам протистояння ботам, фейкам та інформаційним «вкидам» (зокрема, кремлівського походження) на основі досвіду іноземних та українських експертів.

Подія
Чи почнуть в Україні писати якісні законопроекти щодо інтернету? Презентація Зеленої книги

ГО «Інтерньюз-Україна» та Українська фундація безпекових студій презентують Зелену книгу «Правові взаємовідносини в інтернеті». Ціль – підвищити розуміння викликів для інтернету та можливих рішень для ініціаторів законопроектів на тему інтернету у Верховній Раді України.