З 6 до 22 жовтня 2022 року компанія Info Sapiens від імені Міжнародного республіканського інституту у співпраці з ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках Програми USAID «РАДА: наступне покоління» провела всеукраїнське опитування громадської думки «Громадяни і парламент: довіра, взаємодія та відкритість в умовах воєнного стану».
ЗавантажитиРозповідаємо про діяльність Програми та її партнерів задля посилення та розвитку спроможності комітетів Верховної Ради України. Детально ознайомитися з проєктом «Модельний комітет» та іншими активностями для посилення спроможностей Комітетів ВРУ можна у нашому інформаційному буклеті.
ЗавантажитиПрограма USAID «РАДА: наступне покоління» презентувала канадську систему нормопроєктування та ділиться матеріалами про спеціалізовані підрозділи, які готують законопроєкти як на рівні Уряду, так і на рівні обох палат Парламенту Канади.
ЗавантажитиРозповідаємо про діяльність Програми та її партнерів для розвитку парламентської просвіти в Україні. З деталями допомоги Освітньому Центру Верховної Ради України та підтримки у розбудові шкільної мережі осередків парламентської просвіти можна у нашому інформаційному буклеті.
ЗавантажитиДослідження «Заради збільшення ваги Закону» пропонує аналіз післязаконодавчого контролю (PLS) як нового підходу до впровадження законодавства та наглядової ролі парламентів в Європі. У праці подано порівняльний аналіз основних правил, практик і трендів PLS у Європі, а також містяться рекомендації щодо впровадження PLS для Верховної Ради України. Дослідження проводилося Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління».
ЗавантажитиІндекс якості законодавчого процесу - це інструмент самооцінки результативності та ефективності законодавчої діяльності Парламенту, відповідних процедур, їх ефективності та відповідності з міжнародними стандартами парламентаризму. Методологія Індексу розроблена з урахуванням міжнародних стандартів та зарубіжного досвіду.
ЗавантажитиПредставники парламенту працюють в середовищі, де існує максимально широкий спектр питань, що чекають вирішення, тоді як часовий ресурс на реакцію з їхнього боку є дуже обмеженим. На допомогу приходять дослідницькі служби, які надають актуальну, достовірну та просту для сприйняття інформацію з найрізноманітніших питань. Про дослідницькі служби різних країн світу — читайте в нашому матеріалі.
ЗавантажитиУ статті для видання «Дзеркало тижня» юридичний радник Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Станіслав Івасик проаналізував досвід функціонування зарубіжних офісів нормопроєктування та окреслив можливу модель такого офісу в структурі Верховної Ради.