Про програму
Програма USAID «РАДА: наступне покоління»
Програма USAID «Рада: наступне покоління» – це п’ятирічна ініціатива (2021-2026), яку впроваджує ГО «Інтерньюз-Україна».
Діяльність Програми спрямована на просування реформ «наступного покоління» для Верховної Ради України для того, щоби допомогти парламенту стати сучасною, ефективною інституцією, яка сприяє підзвітності та демократичному розвитку в Україні.
Цілі проекту
Ціль 1:
Покращити залучення виборців до законодавчого процесу та взаємодію і комунікацію між народними депутатами та виборцями.
01
Основні завдання:
- Побудова моделі комунікацій з виборцями в умовах нової виборчої системи
- Розробка і оновлення онлайн-інструментів (кабінет громадянина, кабінет народного депутата, онлайн-приймальня народного депутата, онлайн публічні консультації та тощо)
- Розробка моделей для вирішення регіональних питань на рівні парламенту
- Допомога Апарату ВРУ у наданні організаційної, консультативної та інформаційної підтримки роботи депутатів у виборчих округах
- Підтримка у розробці Кодексу парламентської етики
- Підтримка Освітнього центру ВРУ та створення мережі парламентських освітніх центрів на базі загальноосвітніх шкіл,позашкільних навчальних закладів та бібліотек
- Розвиток офлайн та онлайн навчальних інструментів з парламентської громадянської освіти для різних вікових груп.
Ціль 2:
Посилити законодавчу та аналітичну спроможність Верховної Ради України
02
Основні завдання:
- Створення Парламентської дослідницької служби як сучасного аналітичного центру в парламенті
- Створення Офісу законопроектної роботи як підрозділу Апарату ВРУ, який допомагатиме депутатам у підготовці законопроектів
- Створення Тренінгового центру для депутатів та їх помічників
- Створення системи “Knowledge management” в парламенті (упорядкування всіх розроблених методик і процедур)
- Створення координаційної платформи для покращення комунікації та координації між парламентом та урядом
- Розробка стандартизованої методології проведення пост-законодавчого контролю як частини процедур парламенту.
Ціль 3:
Впровадити технологічні та інноваційні рішення у роботу парламенту - «цифрова трансформація» Верховної Ради України.
03
Основні завдання:
- Оновлення Стратегії електронного парламенту в Україні
- Закріплення процедур кібербезпеки роботи парламенту
- Проведення навчання з кібербезпеки для працівників Управління комп’ютеризованих систем Апарату ВРУ, народних депутатів та їх помічників
- Розробка нових цифрових рішень для роботи депутатів та Апарату ВРУ (наприклад, «Електронний законопроект», «Електронний зал пленарних засідань» та «Зали комітетів», «Паспорт виборчого регіону», «Публічні консультації» тощо) та інтеграція всіх електронних інструментів в єдину екосистему.
Програмна діяльність
Діяльність Програми USAID «Рада: наступне покоління» в умовах воєнного стану зосереджена на реалізації комунікаційної підтримки Верховної Ради України, а також реалізації таких проектів, як:
- «Акценти для виборців» – матеріали, які допомагають депутатам та їхнім командам інформувати виборців про чинне законодавство, що стосується громадян у воєнному стані, та сучасні правові питання, що регулюють різні сфери життя суспільства.
- «Інформаційні брифи» є одним із продуктів парламентських дослідницьких служб, які створені в більшості парламентів світу. Це короткі інформаційні матеріали на актуальні теми. Програма USAID «Рада: наступне покоління» готує інформаційні брифінги для надання аналітичної підтримки Верховній Раді України.
- «Парламентські рішення простою мовою» - матеріали, які доступною мовою пояснюють основні законодавчі зміни, впроваджені у відповідь на потреби воєнного часу.
- «Консультації з цифрової безпеки» для депутатів, їх помічників, працівників Верховної Ради України.