preloader
search-icon

Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою: дослідження та книга

СЛОВА ТА ВІЙНИ

виклик

Розіп’яти не можна помилувати

Концтабори для російськомовних, розіп’ятий хлопчик, зґвалтована епілептична пенсіонерка – вас вітає світ російської пропаганди. Фейки й перекручування інформації про Україну, створені Кремлем у 2013–2017 рр., вражають своєю абсурдністю та емоційністю. «Чим жахливіша брехня, тим легше в неї повірять», – російські пропагандисти старанно дотримуються рекомендації Гітлера («Моя боротьба»).

Україна – не перша країна, що зіштовхнулася з кремлівською дезінформацією, але у нас інформаційні атаки відбуваються на фоні прямої військової агресії. Це загострило необхідність ретельно дослідити проблему та виробити стратегію адекватної відповіді.

рішення

Як працює російська пропагандистська машина

Проект «Протидія російській пропаганді» дослідив кремлівські інформаційні впливи в Україні на основі досвіду попередніх проектів «Інтерньюз-Україна» з 2013 р. Результатом роботи українських експертів та журналістів стала книга «Слова та війни: Україна в боротьбі з кремлівською пропагандою», що вийшла друком у грудні 2017 р.

Для міжнародного середовища це перший практичний посібник про досвід країни, яка переживає тривалу інформаційну атаку. Окрім детального аналізу фейків, маніпуляцій та перебільшень російської пропаганди, книга містить важливі рекомендації для українських посадовців та світової спільноти.

Книга аналізує роботу пропагандистів навіть там, де її фактично ніхто не помічає: у серіалах, розважальних шоу та художніх фільмах. Посібник описує методи пропаганди, яку дуже складно довести, адже це філігранна робота з фактами, маніпуляція їхньою послідовністю, гра на емоціях та зачіпання найглибших рис ідентичності.

результат

Український досвід для світу

«Ця книга допоможе мені пояснити британськими політикам та лідерам громадської думки ті речі, які українці тепер розуміють дуже добре», – так відгукнувся про книгу британський колумніст The Times та колишній редактор The Economist Едвард Лукас.

Свої деструктивні інформаційні впливи Росія поширює по всьому світу і для кожної аудиторії у неї є своя «постправда». Саме тому досвід України важливий для решти незалежних держав. Видання «Слова та війни» презентували у Раді Європи (Страсбург) та для інституцій і експертів Європейського Союзу (Брюссель).

В Україні книга потрапила у список «лідерів літа» за результатами всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2018» (категорія «соціологія і політологія»).

Протидія російській дезінформації повинна бути системною – такого висновку дійшли автори видання. Робота має вестися на рівні урядів та органів безпеки країн, адже це питання національної та цивільної безпеки. Під прицілом – життя людей і цінності вільного світу.

Події та новини

Подія
Як знайти баланс між свободою та безпекою в інформаційній сфері? – дискусія 12 квітня

У рамках Київського безпекового форуму відбудеться захід «Слова та війни: як знайти баланс між свободою та безпекою в інформаційній сфері?». Співорганізатор: ГО «Інтерньюз-Україна», UkraineWorld.