preloader
search-icon

Піврічний звіт 2018

На варті чесної гри: 6-місячна переможна серія команди «Інтерньюз-Україна»

Свято на крові, якому не завадив цивілізований світ – саме таким увійде в історію Чемпіонат світу з футболу 2018 року в Росії. Попри провалений світовий бойкот цього дійства, команда «Інтерньюз-Україна» продовжувала грати у свою гру, відбиваючи інформаційні атаки російської пропаганди та тримаючи оборону демократичних процесів в Україні.

1958 р. у світовому спорті зародився рух за чесну гру (fair play). Це збірка етичних та моральних законів, заснованих на благородстві, справедливості та честі в спорті. 60 років потому FIFA – організація, покликана відстоювати принципи чесної гри у футболі – сама безсоромно їх порушила.

Проведення мундіалю в Росії попри злочини путінського режиму, з одного боку, і покарання хорватів за «Слава Україні», з іншого, засвідчили: подвійні стандарти FIFA не мають нічого спільного з чесною грою.

І поки весь світ дивився футбол на стадіонах Росії, ми несли світу правду про країну-агресора. На міжнародному полі гравці «Інтерньюз-Україна» оформили хет-трик у ворота російської пропаганди, а саме:

 1. Видання «Слова та війни: Україна в боротьбі з російською пропагандою» презентували у Раді Європі (Страсбург) та для інституцій і експертів Європейського Союзу (Брюссель).
 2. Книга ветеранів АТО «Голос війни» була презентована на міжнародному книжковому салоні (Salon du livre) у Парижі – Європа почула голоси 22 військових, які захищали Україну від російської агресії.
 3. Документальна стрічка «Межа очікування» перемогла на 7-му Мадридському міжнародному кінофестивалі в категорії «Найкращий режисер документального фільму іноземною мовою». Завдяки показам у Мадриді про проблему зниклих безвісти та полонених українців внаслідок агресії РФ дізналися сотні глядачів за кордоном.

Окрім цього, експерти «Інтерньюз-Україна» активно розповідали світу правду про Україну через платформу UkraineWorld, випустивши для західної аудиторії 62 статті, 8 відеороликів та 5 подкастів про російську агресію, реформи та поточну ситуацію в Україні. Статті були опубліковані у провідних закордонних виданнях: EUObserver, Euractiv, Atlantic Council, Офіс зв'язку українських аналітичних центрів в Брюсселі. На домашньому полі у нас теж були перемоги.

 1. Наша комунікаційна підтримка реформи державного управління допомогла охопити 2,5 млн українців, які тепер обізнані з трансформацією держслужби. Понад 20 тисяч аплікантів відправили свої резюме, щоб стати держслужбовцями нового зразка. Ми розробили логотип, брендбук та комунікаційну стратегію реформи.
 2. Учасники АТО презентували власну художню збірку «Голос війни» на Книжковому Арсеналі в Києві.
 3. Книга про боротьбу з кремлівською пропагандою «Слова та війни» потрапила у список «лідерів літа» за результатами всеукраїнського рейтингу «Книжка року’2018» (категорія «соціологія і політологія»).
 4. Ми стали форвардом для команд 20-ти громадських організацій, які комунікують реформи в Україні. Завдяки нашій допомозі їхні комунікації стануть ще ефективнішими.
  Також 50 гравців команди «Інтерньюз-Україна»
  • захищали цифрову безпеку та вчили цьому інших у Digital Security School,
  • відбивали інформаційні атаки та боролися за свободу інтернету на проекті Internet Freedom,
  • передавали гострий пас сусідам, забезпечивши PR-cупровід програми «Культура та креативність» у всіх країнах Східного партнерства,
  • демонстрували українцям європейські правила гри, випустивши віральний відеоролик «Бережи розмаїття: різні, але рівні»,
  • спільно з командами Грузії та Молдови створили мультимедійний проект «Сусіди», історії якого розповідають про повсякденне життя людей та відображають національний контекст і проблеми, що є актуальними для всіх трьох країн.

Чемпіонат світу з футболу 2018 року завершився, але наша боротьба триває. Противники залишаються незмінними – російська агресія, інформаційна війна, фейкові новини, пропаганда та порушення норм міжнародного права. Легендарний футбольний тренер Валерій Лобановський говорив: «Гра забувається, а результат назавжди залишиться в історії. Сенс футболу в результаті». Команда «Інтерньюз-Україна» і надалі працюватиме на результат, наближаючи нашу спільну перемогу.