preloader
search-icon

Річний звіт 2015

Хто і як допомагає українським медіа? Цифри і факти

155 українських редакцій підвищили кваліфікацію своїх співробітників та отримали матеріальну допомогу на суму близько 6 млн грн. Такими є дані звіту громадської організації «Інтерньюз-Україна» за 2015 рік.

Сприяючи становленню успішних медіа, за минулий рік ГО «Інтерньюз-Україна» реалізувала 35 всеукраїнських проектів. Ініціювала 66 журналістських розслідувань, за якими розкрито фактів зловживань на суму близько 1,5 млрд. грн, що дорівнює бюджету всіх лікарень міста Києва.

5 538 представників українських ЗМІ взяли участь у заходах організації у 32 містах України. 26 міжнародних донорів і 28 партнерів сприяли та допомагали реалізовувати проекти та організовувати заходи.

Для «Інтерньюз-Україна» 2015 рік запам′ятався кількома новаціями. Зокрема, організація впровадила новий вид digital-спілкування – криптовечірки. Тобто, неформальні зустрічі, на яких популяризуються кодування та шифрувальні технології, аби уникати загроз перехоплення приватного листування чи прочитання сторонніми особами.

Серед новацій, також, слід відзначити першу в Україні Школу цифрової безпеки – спільний проект «Інтерньюз-Україна» та eQualit.ie (Канада). Він став актуальним і популярним, оскільки, як виявилося лише 14% українських медіа захищені від DDоS-атак.

За 19-річну історію своєї роботи ГО «Інтерньюз-Україна» розробляла сайти, мобільні додатки, різні технологічні інструменти, а у 2015 році організація вперше створила онлайн-гру про місцеві вибори – ElectUA. У ній кожен гравець може стати кандидатом у депутати місцевих рад і організувати власну передвиборчу кампанію з усіма можливими перепонами, компроматами та законодавчими колізіями.

Новаторським виявився і перший в історії організації навчальний онлайн-курс із аналізу політики. Навчаючись дистанційно, його слухачі по завершенню здобувають фахові знання, отримують сертифікати та можуть аналізувати політику на рівні експертів.

З огляду на російську збройну агресію, схід і південь України у 2015 році лишалися найбільш вразливими регіонами. Їх мешканці потребували експертної медійної допомоги. Тому, особливу увагу ГО «Інтерньюз-Україна» приділяла допомозі журналістам з цих територій і вирішенню проблем переселенців. Зокрема, журналістам-переселенцям з окупованих територій Донецької та Луганської областей за підтримки МФ «Відродження» було надано стипендій на загальну суму 1 млн 853 тис.грн. Журналістам, які займалися кримською проблематикою, за підтримки Фонду міжнародної солідарності було надано технічну допомогу на суму до 4 млн грн. В цілому, за сприяння «Інтерньюз-Україна» представники ЗМІ у 2015 році отримали матеріальну та технічну допомогу на зальну суму близько 6 млн грн.

З 1996 року ГО «Інтерньюз-Україна» завжди працювала на користь журналістської та медіа спільноти. У 2015 році організація почала розширювати свою цільову аудиторію. Тепер до співпраці вперше було залучено дві нові цільові групи – працівники церковних медіа та медіа активісти ЛГБТ-спільноти.

Окрім традиційних тренінгів, воркшопів та круглих столів «Інтерньюз-Україна» у 2015 році підготувала 5 моніторингових досліджень, видала 4 книги, створила 11 мультимедійних продуктів, розробила стратегії розвитку для 6 регіональних редакцій.