preloader
search-icon

Відкритий лист

Заклик до європейських інституцій підтримати незалежні медіа під час коронакризи

Понад 30 медіаорганізацій із країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Україна) підписали відкритий лист до європейських інституцій із закликом невідкладно підтримати незалежні медіа під час пандемії COVID-19. ГО «Інтерньюз-Україна» долучається до цього звернення, яке було ініційоване Baltic Centre for Media Excellence.

Закликаємо європейські інституції не обмежувати підтримку політичного діалогу та посилювати заходи із розвитку медіа у трьох напрямах:

  1. Виділити додаткове фінансування для усунення прогалин, викликаних пандемією. Зовнішня грантова підтримка має бути доступною для незалежних медіа, які намагаються вижити попри коронакризу та карантин, що обмежує можливості журналістів у висвітленні важливих питань для своєї аудиторії.

  2. Забезпечити підтримку ґрунтовних досліджень аудиторії та підвищення навичок з розвитку та управління медіа, щоб допомогти ЗМІ у країнах Східного партнерства ефективно використовувати обмежені фінансові та людські ресурси. Це, у свою чергу, дозволить медіа збільшити охоплення аудиторії, забезпечити фінансову життєздатність та працювати над ширшим переліком тем (не лише ті, що стосуються пандемії).

  3. Посилити підтримку регіональних ініціатив, що мають на меті підвищувати медіаграмотність громадян, долати дезінформацію та сприяти розвитку критичного мислення у населення.

Повний текст заяви та список підписантів.