preloader
search-icon

Проєкт

Зміцнення потенціалу молодих жінок із Донецької та Луганської областей

Україна прийняла другий Національний план дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» у жовтні 2020 року. ООН Жінки надає підтримку уряду України, обласним державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування, жіночим громадським організаціям та жіночим групам в Донецькій та Луганській областях у локалізації Національного плану дій 1325 та посиленні голосу жінок у впровадженні Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» в Україні.

Включення потреб і пріоритетів жінок з місцевих громад, з урахуванням їх віку, статі, місця проживання, категорії вразливості, та залучення громадських організацій, груп самодопомоги, в тому числі молодих жінок, які проживають у зоні конфлікту, до процесу розробки, реалізації та моніторингу планів дій є важливим для їх ефективної локалізації.

Локалізація Національного плану дій 1325 на регіональному та місцевому рівнях здійснюється шляхом прийняття обласних і місцевих планів дій. Розпорядженням голови обласної державної адміністрації — керівника обласної військово-цивільної адміністрації було прийнято рішення Про затвердження Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки. Мир. Безпека” на період до 2025 року в Луганській області з 19 квітня 2021 року. А також Розпорядженням голови обласної державної адміністрації — керівника обласної військово-цивільної адміністрації Донецької області було прийнято рішення Про затвердження Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2025 року в Донецькій області від 31 березня 2021 року.

Проєкт «Зміцнення потенціалу молодих жінок з цільових громад Донецької та Луганської областей щодо просування Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» на місцевому рівні» направлений на:

  • підтримку молодих жінок для посилення їх участі у побудові миру та вирішенні конфліктів, підвищуючи їх обізнаність щодо Порядку денного 1325 «Жінки. Мир. Безпека» (WPS), розбудову їх здатності брати участь у локалізації Національного плану дій щодо імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325, у тому числі шляхом зміцнення їх адвокатських та лідерських навичок у моніторингу місцевих планів дій 1325;
  • розвиток потенціалу молодих жінок щодо висвітлення у віртуальних просторах та ЗМІ питань Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» та визнання внеску жінок у побудову миру та запобіганню конфліктам;
  • залучення молодих жінок до спільних дій у виявленні та приверненні уваги ширшої аудиторії до проблем у сферах прав жінок, кібернасильства та сексуальних домагань в Інтернеті;
  • розширення участі молодих жінок у діалозі з місцевими органами влади через діючі Робочі групи з питань громадської безпеки та соціальної згуртованості, Координаційні ради з питань гендерної рівності, Молодіжні ради, інші консультаційно-дорадчі органи, що реагують на гендерні аспекти бюджетування, для підтримки місцевих політик і програм WPS, вирішення питань захисту молодих жінок від дискримінації, з якою вони стикаються, а також підкреслення позитивної ролі, яку молоді жінки можуть зіграти у побудові стійкого миру.

Окрім того, конкретні зусилля будуть спрямовані на посилення діалогу між жінками різних вікових і соціальних категорій для посилення співпраці в розвитку стратегічних альянсів між молодшими та старшими жінками, особливо в рамках мереж громадянського суспільства.

Термін реалізації проєкту: травень 2021 року – вересень 2022 року.

До участі запрошуються молоді жінки віком від 18 до 25 років, які бажають підвищити свої знання в просуванні Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» і посилити лідерські навички через участь у процесах прийняття рішень на місцевому рівні та мешкають у цільових громадах

  • Донецької (Великоновосілківська ОТГ, Добропільська ОТГ, Дружківська ОТГ, Мар’їнська ВЦА, Курахівська ОТГ, Хлібодарівська ОТГ, Очеретинська ВЦА, Соледарська ОТГ, Торецька ВЦА, Званівська ОТГ) та
  • Луганської (Біловодська ОТГ, Кремінська ОТГ, Новоайдарська ОТГ, Попаснянська ВЦА, Рубіжанська ОТГ, Сєвєродонецька ВЦА, Щастинська ВЦА, Широківська ВЦА, Станично-Луганська ВЦА, Гірська ВЦА) областей.

У межах проєкту через серію тренінгів, воркшопів і підтримки експертів учасниці:

  • підвищать рівень знань щодо просування прав і можливостей молодих жінок на рівні громади;
  • отримають експертну підтримку задля розбудови діалогу з місцевими органами влади;
  • налагодять мережу контактів серед однодумниць для об'єднання зусиль з адвокації питань Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» на місцевому рівні.

За підсумками реалізації проєкту учасниці, які пройшли основні етапи навчання та активно розпочали використання отриманих знань на практиці, отримають сертифікати щодо проходження Програми.

Для охочих взяти участь у проєкті просимо до 15 травня 2021 року заповнити реєстраційну форму за посиланням.

У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтесь до координаторки проєкту Мілени Комар mkomar@internews.ua.


Проєкт «Зміцнення потенціалу молодих жінок з цільових громад Донецької та Луганської областей для просування Порядку денного «Жінки. Мир. Безпека» (WPS) реалізує ГО «Інтерньюз-Україна» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.