preloader
search-icon

корисні сайти для візуалізацій

Онлайн-ресурси для інтерактивних ілюстрацій

Сьогодні журналістам важливо працювати не тільки над змістом повідомлень, а й над їх формою. Вдало підібрані візуальні матеріали привертають увагу аудиторії та поліпшують сприйняття інформації. Є низка безкоштовних сервісів, які допомагають створювати інфографіки, інтерактивні карти, постери та інші візуальні матеріали за лічені хвилини. Розповімо вам про декілька з них.

Інтерактивні зображення

Хочете розмістити на сайті зображення із клікабельними посиланнями? Це можна зробити за кілька хвилин за допомогою ThingLink. Для цього слід завантажити фото, обрати іконки, розмістити їх у відповідних точках, додати посилання й опис (при наведенні курсора читач бачитиме текст і зможе перейти за вказаною адресою). Ця функція чудово підійде для опису локацій на картах або деталізації функцій будь-якого об’єкта.

«Гіфки»

Якщо вірите, що емоції керують світом, то вам не обійтися без GIF-анімацій. Існує чимало сервісів, за допомогою яких можна обітнути відео з реакціями улюблених персонажів на ті чи інші ситуації. На сайті GIPHY для цього необхідно завантажити відео з комп’ютера та вказати діапазон, який хотіли б бачити у короткому відео. Кілька секунд – і готова «гіфка» доповнить ваш матеріал.

Інтерактивні інфографіки

Нині важко уявити журналістику без візуалізації даних. Найчастіше інфографіки роблять у спеціалізованих програмах, таких як Adobe Illustrator. Втім, якщо проста візуалізація потрібна вкрай швидко, у пригоді стане сервіс amCharts. За допомогою цього сайту можна завантажити дані й отримати інфографіку у форматі стовпчастої, кругової діаграми, карти, годинника тощо, самостійно обравши кольори теми. Після того, як підготуєте інфографіку, cлід скопіювати посилання на неї і вставити до вашої публікації. Приємним бонусом є інтерактивність візуалізації: навівши курсор на певний елемент, побачите закріплений за ним числовий показник.

Графіки, презентації, постери

Сервіс Piktochart допоможе створювати універсальні візуалізації. На цьому сайті можна робити інфографіки, презентації, постери та буклети, редагуючи наявні шаблони або завантажені з ПК. Цей ресурс дає можливість надихнутися готовими зразками ілюстрацій та почати створювати власні.

Тож коли часу обмаль, а без ілюстрації текст «не працюватиме», пам’ятайте про безкоштовні онлайн-ресурси для візуалізацій. Завдяки їм можна створити необхідні графіки, карти чи інтерактивні зображення швидко та якісно.