ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
Звіт про проєктну діяльність у межах Програми USAID РАДА
У межах проєкту із забезпечення експертного та організаційного супроводу діяльності, спрямованої на посилення комунікаційної спроможності українського парламенту ми реалізували:
- 15 заходів за участі керівництва Верховної Ради України, народних депутатів України та їхніх команд, керівництва й представників Секретаріату Голови ВРУ та Апарату Верховної Ради України (загальна кількість учасників заходів – 1657);
- 2 стратегічні сесії за участі Апарату Верховної Ради України;
- 4 зустрічі з іноземними експертами (3 представника з Німеччини, 3 з Польщі, 2 із США);
- 4 регіональні заходи – Дні парламенту в регіонах (Волинь, Хмельниччина, Львівщина, Харківщина), до яких долучилося 1433 учасники, 30 народних депутатів, 64 представника місцевого самоврядування;
- 2 тренінги з ефективних парламентських комунікацій для працівників Секретаріату Голови ВРУ й Апарату Верховної Ради України.
Розробили 4 методичні документи та 1 нормативний акт:
- Комунікаційний план для Секретаріату Голови Верховної Ради України;
- Модель комунікаційних політик, шаблон комунікаційного плану фракцій і депутатських груп Верховної Ради України;
- Концепцію інформаційно-консультаційних центрів Верховної Ради України в регіонах;
- Методичні рекомендації та проєкт положення й розпорядження щодо реалізації Днів Парламенту в регіонах.
Проєкт було згадано в 27 публікаціях в медіа та 72 постах в соціальних мережах, 11 з них – на офіційній Facebook-сторінці Верховної Ради України. Онлайн-трансляції подій проєкту налічують понад 20 000 переглядів унікальних користувачів Facebook.
Офіційна сторінка Голови Верховної Ради України, яку було запущено комунікаційними експертами в межах проєкту в лютому 2021, отримала галочку підтвердження верифікації від Facebook. Наразі вона налічує 76 427 підписників з охопленням в понад 1,2 мільйони читачів.
У 65 закладів вищої освіти ми передали по 1 комплекту мініекспозиції «Рада-інфо». Від 12 університетів отримали листи-подяки та згадку про проєкт в 1 публікації на сайті Чернівецького національного університету.
Більшість результатів проєкту мають тривалий характер. Так, Верховною Радою України в найближчому майбутньому може бути інституціоналізовано запропоновані та розроблені в межах проєкту формати: Дні парламенту та Інформаційно-консультативні центри.
Ці формати допоможуть парламенту побудувати системний та сталий діалог з регіонами України, популяризувати діяльність Верховної Ради України, залучати регіональних та галузевих стейкхолдерів до процесу законотворення та моніторингу виконання законодавства на місцях.