preloader
search-icon

ОСВІТНЯ ПРОГРАМА

Звіт про проєктну діяльність у межах Програми USAID РАДА

У межах проєкту із забезпечення експертного та організаційного супроводу діяльності, спрямованої на посилення комунікаційної спроможності українського парламенту ми реалізували:

  • 15 заходів за участі керівництва Верховної Ради України, народних депутатів України та їхніх команд, керівництва й представників Секретаріату Голови ВРУ та Апарату Верховної Ради України (загальна кількість учасників заходів – 1657);
  • 2 стратегічні сесії за участі Апарату Верховної Ради України;
  • 4 зустрічі з іноземними експертами (3 представника з Німеччини, 3 з Польщі, 2 із США);
  • 4 регіональні заходи – Дні парламенту в регіонах (Волинь, Хмельниччина, Львівщина, Харківщина), до яких долучилося 1433 учасники, 30 народних депутатів, 64 представника місцевого самоврядування;
  • 2 тренінги з ефективних парламентських комунікацій для працівників Секретаріату Голови ВРУ й Апарату Верховної Ради України.

Розробили 4 методичні документи та 1 нормативний акт:

  • Комунікаційний план для Секретаріату Голови Верховної Ради України;
  • Модель комунікаційних політик, шаблон комунікаційного плану фракцій і депутатських груп Верховної Ради України;
  • Концепцію інформаційно-консультаційних центрів Верховної Ради України в регіонах;
  • Методичні рекомендації та проєкт положення й розпорядження щодо реалізації Днів Парламенту в регіонах.

Проєкт було згадано в 27 публікаціях в медіа та 72 постах в соціальних мережах, 11 з них – на офіційній Facebook-сторінці Верховної Ради України. Онлайн-трансляції подій проєкту налічують понад 20 000 переглядів унікальних користувачів Facebook.

Офіційна сторінка Голови Верховної Ради України, яку було запущено комунікаційними експертами в межах проєкту в лютому 2021, отримала галочку підтвердження верифікації від Facebook. Наразі вона налічує 76 427 підписників з охопленням в понад 1,2 мільйони читачів.

У 65 закладів вищої освіти ми передали по 1 комплекту мініекспозиції «Рада-інфо». Від 12 університетів отримали листи-подяки та згадку про проєкт в 1 публікації на сайті Чернівецького національного університету.

Більшість результатів проєкту мають тривалий характер. Так, Верховною Радою України в найближчому майбутньому може бути інституціоналізовано запропоновані та розроблені в межах проєкту формати: Дні парламенту та Інформаційно-консультативні центри.

Ці формати допоможуть парламенту побудувати системний та сталий діалог з регіонами України, популяризувати діяльність Верховної Ради України, залучати регіональних та галузевих стейкхолдерів до процесу законотворення та моніторингу виконання законодавства на місцях.