preloader
search-icon

МЕДІАЛАЙФХАК

Як захистити камеру в спеку

Надмірна спека та прямі сонячні промені здатні негативно впливати на фото- й відеопристрої. Зібрали 10 порад, які захистять ваш пристрій улітку та подовжать час зйомки в спекотну погоду.

  1. Тримайте камеру в сумці. Щоб уникнути перегрівання камери, покладіть її у кейс і виймайте тільки в разі потреби. Якщо ж ви боїтеся упустити важливий момент, увімкніть режим із пріоритетом діафрагми замість ручного режиму. Так вам потрібно буде лише сфокусувати пристрій і зробити знімок без зайвих налаштувань.

  2. Не тримайте довго камеру в руці. У спеку температура тіла також підвищується, тому це тепло буде передаватися й на камеру. До того ж, постійно тримати при собі нагрітий пластик і метал, з якого зроблений фотоапарат, шкідливо для здоров’я.

  3. Не залишайте камеру в машині. Панель приборів авто зроблена зі схожих матеріалів, що й дзеркальний фотоапарат. Тому частіше провітрюйте машину, а сам пристрій не тримайте близько до сонячних променів.

  4. Використовуйте карти пам’яті лише з високою швидкістю. Хоча карти з низькою швидкістю дозволяють робити більше знімків, процес запису в них набагато повільніший. Це змушує камеру працювати більше, що також призводить до її перегрівання. Для більшого ефекту спробуйте знизити частоту кадрів.

  5. Знизьте рівень ISO. Слідкуйте за рівнем світлочутливості та знизьте кадрову частоту. Так ви уникнете нагрівання карти пам’яті та фотоматриці, яка впливає на саму зйомку.

  6. Уникайте зйомок з довгою витримкою. Хоча за допомогою цього ефекту можна створювати цікаві проєкти й динаміку на фото, це так само нагріватиме фотокамеру.

  7. Візьміть з собою пакети з льодом. Поки знімаєте, покладіть ці пакети у сумку, в якій ви тримаєте камеру. Це створить прохолодне середовище для пристрою та вбереже його від перегрівання під час транспортування.

  8. Робіть знімки вночі. Зйомка у прохолодну погоду на свіжому повітрі — один із найлегших способів захистити пристрій від високих температур.

  9. Тримайте камеру подалі від сонця. Якщо ж на вулиці спекотно й сонячно, у нагоді стануть засоби від прямих сонячних променів. Це може бути парасолька, текстильні тенти чи сонцезахисні екрани.

  10. Використовуйте зовнішні батареї, щоб уникнути перегрівання камери. Частина фотоапарату, де знаходиться батарея, також сильно нагрівається під час зйомки — зовнішні акумулятори цю проблему вирішують.

Підготовлено за матеріалами.