preloader
search-icon

медіа-лайфхаки

7 порад, як підвищити продуктивність на роботі

Відновити продуктивність на роботі після свят – завдання не з легких. Швидше ввійти в робоче русло допоможуть кілька простих порад.

1. Виявіть причину непродуктивності

Подумайте, чому не досягаєте бажаного результату. Можливо, ви втомилися або вас постійно відволікає балакуча колега? Може, ви вбиваєте час у соцмережах або намагаєтеся виконувати кілька завдань одночасно, коли краще було б сфокусуватися на чомусь одному? Знайдіть причину, чому ваша продуктивність падає, а вже потім шукайте спосіб, як з цим боротися.

2. Найважливіше – до обіду

Приділіть увагу нагальним завданням у першій половині дня. Мінімізуйте все, що може вас відволікати, як-от перевірка електронної пошти, зустрічі, сповіщення, доки не виконаєте найважливішого. Складні завдання легше виконати «на свіжу голову» й коли у вас багато енергії. Виконавши їх, можете переходити до простіших завдань, які вимагають менше концентрації.

3. Відмовтеся від багатозадачності

У сучасних умовах людям усе частіше доводиться розпорошувати увагу на кілька завдань. Та робити все одночасно – не робити нічого. Замість того, щоб переключатися між поверховими завданнями, спробуйте сконцентруватися на чомусь одному, а потім переходити до наступного.

4. Плануйте розумно

Не плануйте більше завдань, ніж можете виконати. Список завдань із сотнею справ – це непродуктивно, якщо не осилите і чверті. Так ви лише відчуватимете тривогу і не зможете зосередитися. Реалістично оцінюйте, що вам під силу, і не плануйте зайвого.

5. Тренуйте дисципліну

Для того, щоб кілька годин зосереджено працювати, потрібно вміти дисциплінувати себе. Не дозволяйте вашим слабкостям, як-от безцільному блуканню в Інтернеті, відволіканням на розмови впливати на ваш успіх. Звертайте увагу на свої звички і позбувайтеся тих, що гальмують продуктивну роботу.

6. Обмежте користування електронною поштою

Чимало людей перевіряють електронну пошту по кілька разів на день. На жаль, постійні переривання можуть тільки завадити продуктивній роботі (якщо онлайн-комунікація – не ваш профіль). Щоб не відволікатися зайвий раз, створіть собі графік, за яким будете перевіряти скриньку (наприклад, вранці і ввечері), та дотримуйтеся його.

7. Звітуйте

Іноді прописаного плану замало, щоб йому слідувати. Оцінювати свої досягнення й невдачі самостійно і звітувати про них перед сторонньою людиною – це різні речі. Ми можемо бути надто поблажливими до себе. На противагу, третя особа допоможе побачити себе «збоку». Знайдіть таку людину й аналізуйте разом, що встигли зробити, що мусили відкласти та що заважало роботі.

Текст створено на основі статті.