preloader
search-icon

Медіалайфхак

Як підвищити продуктивність, коли працюєте з дому

Більшість із нас застрягли у режимі «remote» надовго. Як не розчинитись у осінній хандрі та підтримувати робочий темп? Допоможуть кілька простих порад.

1. Організуйте своє робоче місце правильно

Згідно з дослідженнями продуктивності, ви значно її підвищите, якщо ваш робочий стіл буде там, де є достатньо природнього освітлення. Саме тому, офіси з великими вікнами зазвичай користуються таким високим попитом. Сонячне проміння та природне освітлення — це напряму впливає на вашу втому.

2. Намагайтесь уникати багатозадачності

Чому? Тому що перемикання робить нас більш втомленими. Зміна занять забирає багато енергії мозку. На жаль, сучасне робоче середовище не підтримає вас у прагненні бути більш зосередженими. Це фактично неможливе завдання, коли Facebook, Skype та Instagram — усі змагаються за вашу увагу.

3. Групуйте схожі завдання

Коли ми перемикаємося між завданнями, ми значно знижуємо продуктивність. Запуск і зупинка. Початок і кінець. Усі ці дрібні моменти складаються і руйнують нашу концентрацію. Ми відволікаємось і забуваємо, чому ми взагалі щось почали і чому саме зараз. Але є спосіб це виправити - згрупувати однотипні та схожі завдання. Наприклад, не відповідайте лише на один електронний лист, надішліть всі відповіді, закінчіть з поштою. Та тільки потім рухайтесь далі.

4. Ранок — для важливих справ

Приділіть увагу нагальним завданням у першій половині дня. Мінімізуйте все, що може вас відволікати, як-от перевірка електронної пошти, зустрічі, сповіщення, доки не виконаєте найважливішого. Складні завдання легше виконати «на свіжу голову». Виконавши їх, можете переходити до простіших завдань, які вимагають менше концентрації.

5. Плануйте правильно

Не плануйте більше завдань, ніж можете виконати. Список завдань із сотнею справ – це непродуктивно, якщо не осилите і чверті. Так ви лише відчуватимете тривогу і не зможете зосередитися. Реалістично оцінюйте, що вам під силу, і не плануйте зайвого.

6. Звітуйте

Іноді прописаного плану замало, щоб йому слідувати. Оцінювати свої досягнення й невдачі самостійно і звітувати про них перед сторонньою людиною – це різні речі. Ми можемо бути надто поблажливими до себе. На противагу, третя особа допоможе побачити себе «збоку». Знайдіть таку людину й аналізуйте разом, що встигли зробити, що мусили відкласти та що заважало роботі.

7. Дотримуйтесь правила «2 піци»

Якщо теоретично вам доведеться замовити більше 2 піц, щоб нагодувати команду, з якою ви маєте онлайн зустріч – то вона занадто велика. Обговорення буде непродуктивним. Це марнування часу. Якщо у вас є команда, яка складається лише з людей, які їли б дві піци, з’являться більш енергійні ідеї, обговорити все вдасться краще. Пам'ятайте: більша кількість людей не обов’язково дорівнює кращим та креативніним ідеям.

8. Переглядайте приємні фотографії тварин

Остання порада та найважливіша! Частіше переглядайте милі фотографії тварин. Доведено, це збільшує тривалість уваги. Не вірите? Тоді давайте перевіримо прямо зараз :)

Текст створено на основі матеріалу.