preloader
search-icon

Медіа лайфхак

Безкоштовні ресурси для журналістів, які варто спробувати у 2021-му

Дистанційна робота вимагає постійної віртуальної присутності, а комунікація і планування впливають на продуктивність. Як знайти потрібну статтю, запланувати зустріч і розшифрувати інтерв’ю? Пропонуємо безкоштовні додатки для журналістів, які допоможуть впоратися з цими завданнями у 2021 році.

Descript

Аудіоредактор, оснащений штучним інтелектом. Він дозволяє редагувати аудіофайли так, як ви робили б це на текстовому процесорі. Завантажуйте файл або запис на екран і програма розшифрує аудіо. Ця функція дозволяє переглядати текст і вирізати непотрібні частини інтерв’ю, економлячи час. Безкоштовна версія дає доступ до одного проєкту, 20-ти екранних записів і 3-годинної розшифровки на місяць. Ви також зможете додати членів команди, щоб разом коментувати й редагувати матеріал.

VN Video Editor (IOS, ANDROID)

Безкоштовний відеоредактор, за допомогою якого створюють якісні відео на смартфоні. Додаток дозволяє знімати, редагувати й публікувати нові історії незалежно від операційної системи вашого телефону (iOS чи Android). Можна завантажувати світлини з галереї смартфону, обрізати відео, додавати музику та інші матеріали. Також є функція налаштування швидкості й додавання фільтрів. На YouTube-каналі викладені відеоуроки від базового до високого рівня. Нещодавно з’явилося розширення для формату TikTok.

Linktree

Цей сайт допомагає створити гілку посилань у соцмережі й направляти аудиторію на різні канали: статті, YouTube-сторінки та інші платформи. Журналісти зможуть його використовувати для просування акаунтів у соцмережах, подкастів, розсилок і для Patreon. Зареєструйтеся і визначайте категорію вашого акаунту: впливова особа, неприбуткова організація, подкастер. Дайте назву вашим лінкам, налаштуйте теми й головне зображення акаунту.

Calendly (IOS, ANDROID)

Організований календар —- це ключ до продуктивності. За умов дистанційної роботи необхідно планувати ще більше інтерв‘ю, зустрічей і подій. Додаток Calendly синхронізується з вашим особистим і бізнес-календарем, щоб зберегти час і спростити задачі. Тепер ви можете планувати, узгоджувати та переносити зустрічі без необхідності надсилати листи електронною поштою.

Digital Health Lab

Хочете бути в курсі останніх новин про коронавірус, однак натрапляєте на ненадійні джерела? Компанія Meedan спільно зі Стенфордською ініціативою у галузі медичної комунікації та Гарвардською школою громадського здоров’я запустила ресурс для перевірки достовірності даних про коронавірус. Інформацію перевіряє експертна команда: дослідники, епідеміологи, фахівці з інфекційних хвороб. На сайті ви можете не лише переглянути відповіді фахівців, а й самим поставити запитання.

Unpaywall

Чи траплялася з вами ситуація, коли для матеріалу знаходите уривок зі статті, але не можете її повністю скачати, бо ресурс платний? Можливо, ви шукаєте не в тому місці. Розширення для браузера Unpaywall моніторить інтернет на наявність альтернативних ресурсів, де ці статті є у вільному доступі. Коли ви завантажите розширення, з'явиться іконка у вигляді замка з правого боку екрану. Вона горить зеленим кольором, якщо стаття є у вільному доступі. Коли світиться сірим, — безкоштовної версії немає. Так чи інакше, цей додаток буде корисним для журналістів, які шукають надійні статті для матеріалу.

Screenity

Уявімо, що вам необхідно провести відеодзвінок і поділитися декількома екранами одразу. Відкривати щоразу окремий файл незручно, тим паче це забирає час. Безкоштовне розширення для Google Chrome дозволяє поділитися екраном (це може бути вкладка в браузері чи робочий стіл) з будь-якого пристрою. Записуйте екран, робіть нотатки, завантажуйте й коментуйте аудіо. Ви можете вмикати вебкамеру й коментувати, а після завершення запису завантажити на акаунт Google Drive. У додатку є функція реагування, яка дає зворотний зв’язок на ваші записи.

За матеріалами Seven free tools for journalists to try in 2021