preloader
search-icon

Конкурс про децентралізацію 2020

Переможці конкурсу журналістських робіт

15 журналістів отримали нагороди у Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади – 2020».

Уже п’ятий рік представники регіональних ЗМІ розповідають історії успіхів реформи децентралізації у своїх матеріалах для Медіаконкурсу та змагаються за призові місця в номінаціях онлайн-видання, стаття, радіо-, відеоматеріал. Найкращі роботи отримали дипломи від Міністерства розвитку громад та територій України та грошові винагороди від співорганізаторів.

Цьогорічну церемонію нагородження організатори провели в онлайн-режимі, учасники конкурсу приєдналися до події через платформу відеозв’язку. Після нагородження журналісти мали змогу поставити свої запитання Міністру розвитку громад та територій України.

Із надісланих 279 конкурсних заявок найкращими було визнано 12 робіт.

У номінації «онлайн-публікація»

І місце Сердюк Анна, «Крок вперед? Що децентралізація змінює на краще на Донеччині» (ТОВ ТРК «Вільне радіо»).

ІІ місце Галина Халимоник, «Де взяти позитивну демографію. Досвід Біляївської громади, яка повірила в децентралізацію» (Біляївка.City).

ІІІ місце Марія Шевчук, «Свідки децентралізації: що адміністративна реформа дала громадам Одещини? ( + ВІКТОРИНА )» (Інформаційно-аналітичний сайт «Інформер»).

У номінації «стаття»

І місце Оксана Черчович, «Тут моя дитина розкрилася, знайшла друзів, почала виражати своє «Я» (Редакція обласної газети «Село полтавське»).

ІІ місце Наталія Усенко, «Що таке «громада», зрозуміла, коли родина втрапила в біду» (Редакція газети «Сільські обрії»).

ІІІ місце Лариса Галета, «Історія успіху однієї громади, де люди – найцінніший скарб!» (Чернігівська обласна газета «Деснянка»).

У номінації «радіоматеріал»

І місце Юлія Шипунова, «Євростандарт : Студенянська ОТГ - перші завжди ризикують» (Філія публічного акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «регіональна дирекція UA: ВІННИЦЯ».

ІІ місце Михайло Мартинко, «Роль підприємництва у процесі децентралізації на Луганщині» (Філія ПАТ «НСТУ» «Регіональна дирекція UA: Донбас», радіо «Пульс»).

ІІІ місце Олександр Бабуров, «Врятувати районну лікарню» (Філія ПАТ «НСТУ» «Сумська регіональна дирекція»).

У номінації «відеоматеріал»

І місце Аліна Моренко, Олександр Моренко, «П'ять ОТГ із Дніпропетровщини потрапили до ТОП-10 найуспішніших у країн» (ПрАТ «ТСД» «34 Телеканал»).

ІІ місце Тетяна Пульна (Заєць), Віталій Шалдов, «У громадах Дніпропетровщини розвиватимуть екотуризм. На історико-культурні об'єкти чекає відновлення» (ПП ТРК «Регіон» (телеканал D1).

ІІІ місце Наталія Кутняк, Роман Кушніренко, «Неймовірне село України Заболотці побореться за 100 тисяч грн. на реалізацію бізнес-проєкту» (Районна комунальна телерадіокомпанія «Броди»).

Наголошуючи на важливості таких ініціатив, Костянтин Квурт, Голова Правління ГО «Інтерньюз-Україна» зазначив: «Хотів би зупинитися на такому важливому пункті, як відповідальність. Відповідальність громадських організацій, відповідальність журналістів і відповідальність державних органів у такій важливій справі як утвердження журналістики конструктивної і журналістики рішень. Ми з цим конкурсом шалено відрізняємося від тієї ворожої пропаганди, яка ллється у вуха громадян із псевдоукраїнських каналів. Ми розповідаємо чесно, ми не замовчуємо проблеми, але ми в той же час бажаємо успіху нашим громадам і нашій країні».

Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» організовно Міністерством розвитку громад та території України у співпраці із Радою Європи, ГО «Інтерньюз-Україна» та Координатором проєктів ОБСЄ в Україні.