preloader
search-icon

Пресбрифінг МОН

Результати та досягнення реформи професійної освіти

Міністерство освіти і науки провело інформаційну сесію про результати та досягнення реформи професійної освіти для блогерів і журналістів. На заході обговорили ключові виклики та перемоги реформи, зміни у закладах професійної освіти, а також потенціал сфери у відбудові України. Пресбрифінг відбувся 17 березня 2023 року.

«За 3 роки реформування ми побудували 265 навчально-практичних центрів за державний бюджет, оновили 151 освітній стандарт під сучасні вимоги роботодавців та передали 192 профтехи з державної у комунальну власність, що становить 30% від загальної кількості. Ми змогли підвищити кваліфікацію понад 2 тис. педагогів у сфері цифровізації, онлайн-навчання, менеджменту, профорієнтації, а також налагодити партнерство з понад 15 міжнародними організаціями», — зазначив Міністр освіти і науки Сергій ШКАРЛЕТ.

Нині студенти профтеху можуть здобувати робітничу професію без повної загальної середньої освіти, безоплатно здобувати другу робітничу професію та навчатися незалежно від місця реєстрації. 70% навчання у закладах профтеху належить практичним заняттям, щоб студенти здобували необхідні знання та навички. Крім того, навчатися, підвищувати кваліфікацію, доповнювати навчання сучасним цифровим контентом можна онлайн на платформі для дистанційного навчання «Професійна освіта онлайн».

За словами генеральної директорки Директорату професійної освіти Ірини ШУМІК, для розвитку професійно-технічного напряму потрібні не тільки реформи та інвестиції, а й люди, які готові реалізувати себе у робітничих професіях. Тому необхідна активна комунікація з молоддю про зміни в профтехах — як в онлайн просторі, так і за його межами. «За останні кілька років нам вдалось запустити 2 комунікаційних кампанії — «Ми змінюємось», «Все працює завдяки нам», змінити візуальну айдентику професійної освіти та провести понад 1000 профорієнтаційних заходів. Так, ми хочемо переконати школярів обирати професії за покликом свого серця, професії, де б вони змогли реалізувати свій талант та бути затребуваними на ринку праці», — розповіла Ірина ШУМІК.

У межах події учасники заходу відвідали «Міжрегіональний центр ювелірного мистецтва м. Києва» й дізналися, як працює профтех, мали змогу поспілкуватися з дирекцією центру, його студентами, побачити навчально-виробничий процес та результати реформи на практиці.

Інформаційна сесія є складовою комунікаційної кампанії Міністерства освіти і науки та Програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Програма має на меті надати підтримку у впровадженні реформи профосвіти та модернізації інфраструктури обраних навчальних закладів.

Реформа професійно-технічної освіти та навчання (ПТО) є  пріоритетом у масштабній програмі реформ, яку здійснює український уряд. Спільна програма ЄС та його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії EU4Skills спрямована на підтримку реформи сектору ПТО в Україні. Серед основних завдань реформи: адаптувати навчання до вимог ринку праці та допомогти молоді й дорослим реалізувати власний потенціал.