preloader
search-icon

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ

Індекс регулювання онлайн-простору 2021

У четвер, 12 серпня, у Києві в УКРІНФОРМ уже другий рік поспіль ГО «Інтерньюз-Україна» представить дослідження щодо регулювання онлайн-простору в Україні крізь призму дослідження резонансних законопроєктів. Цього року експерти оцінили вплив на розвиток інтернету законодавчих ініціатив №5628 «Про захист персональних даних» та №3196-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України».

Під час презентації учасники обговорять виклики для розвитку вільного інтернету в Україні, ймовірність ухвалення обох законопроєктів Верховною Радою України, а також нададуть рекомендації з регулювання онлайн-простору.

Коли: четвер, 12 серпня, 12:00—13:00.

Де: ІА «Укрінформ», вул. Б. Хмельницького, 8/16.

Акредитація за телефоном: + 38 063 710 13 96 або за посиланням.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена.

Трансляцію можна буде переглянути на Facebook-сторінці Інтерньюз-Україна.

Спікери:
  • Віталій Мороз, консультант із цифрових технологій;
  • Антоніна Черевко, експертка;
  • Ігор Розкладай, юрист, Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ);
  • Лідія Волкова, юристка.
Питання до обговорення:
  • Що законодавці мають змінити в обох законопроєктах?
  • Чому законопроєкт «про СБУ» отримав загальну негативну оцінку?
  • Як саме ухвалення законопроєкту «про СБУ» загрожує розвитку вільного інтернету в Україні?
  • Чи передбачені законопроєктом «про СБУ» механізми громадського контролю для уникнення можливих зловживань із боку посадовців?
  • Чому законопроєкт про захист персональних даних є дієвою ініціативою для захисту цифрових прав користувачів?

У дослідженні законопроєктів взяли участь провідні юристи та експерти з цифрових технологій, які представляють громадські організації та приватний сектор. Результати дослідження були отримані на основі аналізу більш ніж 700 відповідей експертів.


Експертне дослідження законопроєктів у межах методології Індексу регулювання онлайн-простору здійснювалося ГО «Інтерньюз-Україна» за підтримки «Медійної програми в Україні, спрямованої на розвиток медійного сектору, зміцнення медійних інституцій, а також поліпшення практики цифрової безпеки серед журналістів та медійних організацій», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) через американську неурядову організацію «Internews».

Індекс регулювання онлайн-простору — це моніторинговий інструмент для оцінки якості запропонованих чи схвалених нормативно-правових актів, що впливають на розвиток і функціонування онлайн-простору в Україні. Вперше ініціативу представлено в Україні в лютому 2020 року. Предметом дослідження був законопроєкт №2692 «Про медіа» та ініціатива про дезінформацію. Докладніше.