preloader
search-icon

МЕДІАЛАЙФХАК

8 жінок, які змінили медіаіндустрію

Розповідаємо історії видатних кореспонденток, ведучих і сценаристок, які не лише зламали стереотипи про роль жінок на телебаченні, але й надихають інших на позитивні зміни.

1. Опра Вінфрі

Одна з найвпливовіших жінок на американському телебаченні. А також акторка, філантропка, громадська діячка та бізнес-вумен. Розпочала кар'єру в 1970-х роках, ставши ведучою нічних випусків новин.

«Шоу Опри Вінфрі», створене в 1986 році, – чи не найпопулярніша телевізійна програма в історії США. Шоу об’єднувало кілька форматів: від серйозних інтерв'ю на чутливі теми до «легких» бесід зі знаменитостями й розіграшів серед глядачів. Передача отримала 16 Денних премій «Еммі», зокрема, за «найкраще ток-шоу» і «найкращого ведучого ток-шоу».

У 1998 році Опра інвестувала кошти в мережу Oxygen – кабельний канал, спрямований на жінок. А в 2000 році заснувала жіночий журнал O, The Oprah Magazine про стиль життя, мистецтво та культуру. Згодом запустила власну кабельну ТБ-платформу – Oprah Winfrey Network, на якій транслюються шоу, драми та класичні серіали.

У 2018 році Опра Вінфрі стала першою темношкірою жінкою, яка отримала Премію імені Сесіля Б. Де Мілля за видатні заслуги в кінематографі. Також Опра займається благодійністю. Серед її успішних ініціатив – відкриття Академії лідерства для дівчат у Південній Африці.

2. Крістіан Аманпур

Провідна воєнна кореспондентка: її глибинні й сміливі репортажі із зон воєнних дій відомі в усьому світі.

У 1990-1991 роках Крістіан висвітлювала війну в Перській затоці: від вторгнення та окупації Кувейту до перемоги коаліції на чолі зі Сполученими Штатами. У Боснії та Герцеговині Крістіан Аманпур привертала увагу світової спільноти до жорстоких дій щодо боснійців.

Арабська весна, військовий конфлікт у Сирії, гуманітарні кризи: землетруси в Гаїті, цунамі в Японії та ураган Катріна, – про ці події телеглядачі дізнавалися саме від Крістіан Аманпур. Нині кореспондентка використовує свій авторитет, щоб підвищити обізнаність у глобальних проблемах і правах журналістів.

3. Нора Ефрон

Американська журналістка, сценаристка, письменниця, режисерка й продюсерка. Найбільш відома завдяки романтичним комедіям.

Сміливий і ексцентричний письменницький стиль Нора розвинула під час роботи в газеті New York Post. Згодом були New York, Esquire та The New York Times Sunday Magazine. Найяскравіші есе журналістки опубліковані в збірках «Божевільний салат: деякі речі про жінок» і «Каракулі: нотатки про медіа».

Неабияких успіхів Нора здобула як сценаристка: її тричі номінували на Оскар за найкращий сценарій до стрічок «Сілквуд» (Silkwood, 1983), «Коли Гаррі зустрів Саллі» (When Harry Met Sally, 1989) та «Несплячі в Сієтлі» (Sleepless in Seattle, 1993).

Нора Ефрон була однією з небагатьох успішних кінорежисерок, які працювали в Голлівуді та намагалися підкреслити сильну жіночу особистість і її рішучий характер.

4. Барбара Волтерс

Журналістка та перша успішна жінка-ведуча на американському телебаченні. Відома завдяки сенсаційним інтерв’ю та особистісній журналістиці.

У 1961 році Волтерс стала авторкою популярного ранкового шоу Today. Пізніше, в 1976 році, виходить її авторська програма The Barbara Walters Specials.

Барбара часто ставила провокативні та прямі запитання, які спантеличували гостей у студії. Вона брала інтерв'ю у президента Джиммі Картера, акторки Барбари Стрейзенд і продюсера Джона Петерса. Одне з найвідоміших – її спільне інтерв'ю одразу з двома політиками: президентом Єгипту Анваром Садатом і прем’єр-міністром Ізраїлю Менахемом Бегінем. Утім, найрейтинговішим стало інтерв'ю з Монікою Левінскі. «Вас описували як розпусницю, переслідувачку та спокусницю. Опишіть себе», – попросила Барбара свою візаві.

У 1983 році її передача отримала Еммі за видатну інформаційну серію, а сама Волтерс двічі ставала лауреаткою цієї премії як найкраща інтерв’юерка. У 1997-2014 роках Барбара спільно з колегами успішно вела власне ток-шоу The View.

5. Глорія Боргер

Політична аналітикиня CNN. Також працювала журналісткою у Washington Star, редакторкою журналу U.S. News і World Report. Висвітлення законодавчих процесів і щоденні спостереження у виборчий сезон – Глорія Боргер давала точне розуміння того, чим живе американський народ.

Із почуттям гумору, щирістю та інсайтами Глорія зробила щоденні політичні теми доступними для аудиторії та показала, як поточні новини та події впливають на майбутнє, життя та кар'єру громадян.

6. Кеті Курік

Американська тележурналістка, перша жінка-ведуча вечірніх випусків новин на основних каналах США. Працювала редакторкою відділу інформації у вашингтонському бюро CNN і заступницею кореспондента Пентагону для NBC. А згодом долучилася до розважального шоу Today.

З її манерою та здібністю висвітлювати різні теми – від інтерв'ю зі знаменитостями до головних подій країни як-от теракти 11 вересня – шоу Today стало найпопулярнішою ранковою телепередачою у Сполучених Штатах.

У 2006 році дебютувала як ведуча вечірніх новин на CBS. Відтоді новини з Кеті займали третє місце за популярністю після світових новин ABC і нічних новин каналу NBC. А в 2008-2009 роках отримали Премію Едварда Р. Марроу за найкращий випуск новин.

Кеті Курік – лауреатка спеціальної премії Еммі, Honorary Emmy®.

7. Джудіт Міллер

Відома розслідувачка. У 1983 році Джудіт стала першою жінкою-керівницею бюро The Times у Каїрі. Серед іншого, журналістка розповідала про радикалізацію в ісламі та поширення зброї масового ураження.

У 2002 році Джудіт отримала Пулітцерівську премію у жанрі «пояснювальної журналістики» за серії матеріалів про Осаму бен Ладена й терористичну організацію «Аль-Каїда». Того ж року Джудіт стала лауреаткою Еммі за документальну працю, основану на її бестселері «Мікроби: біологічна зброя та секретна війна Америки».

Джудіт Міллер – членкиня Ради з міжнародних відносин, проводить лекції про Близький Схід, тероризм і національну безпеку.

8. Гелен Томас

«Перша леді» друкованої журналістики. З 1961 року працювала репортеркою у Білому домі. Відома своїми незручними й, часом, жорсткими запитаннями американським президентам. Джеральд Форд, 38-й президент США, охарактеризував манеру Томас як «тонко збалансовану журналістику й акупунктуру».

Протягом останніх 50 років Глен була першою жінкою-начальницею головного поштового відділення Білого дому, президенткою Асоціації кореспондентів Білого дому та першою жінкою-членкинею Грідиронського клубу – однієї з найпрестижніших журналістських організацій у Вашингтоні.

Також Гелен – перша жінка, яка отримала Премію національного пресклубу. Колишній прессекретар Білого дому Марлін Фіцватер згадує, як «вона завжди стояла в дверях, кажучи “я маю право тут бути”».

Підготовлено за матеріалами.