preloader
search-icon

МЕДІАЛАЙФХАК

8 порад, як підготувати фотоесе

Світлини можуть передавати не лише емоції чи моменти з життя, але й розповідати цілі історії. За допомогою самих зображень можна розкрити перебіг подій, а з розвитком цифрових технологій передати їх у формі скролітелінгу (scrollytelling) — інтерактивної динамічної оповіді. Зібрали 8 порад, які допоможуть підготуватися до зйомки та правильно розкрити тему.

  1. Знайдіть тему, яка вам не байдужа. Кожне якісне фотоесе має починатися з ідеї та не обов'язково стосуватися складних соціальних проблем. Ви можете порушити тему, актуальну на місцевому рівні чи зосередитися на цікавих повсякденних історіях.

  2. Оберіть предмети для зйомки правильно. Переконайтеся, що обрані об’єкти будуть доречні для вашої історії, а сама розповідь — цікавою для вашої цільової аудиторії.

  3. Розкажіть різноманітну, впевнену історію. Ви повинні знати, щό ви знімаєте та чому. Також важливо розуміти, щό ви хочете донести до аудиторії та робити це цілеспрямовано.

  4. Переконайтеся, що у вас є різні зображення. Багато знімків збільшують шанси розкрити тему. Вони також можуть стати в пригоді, якщо ви вирішите розвинути історію в іншому напрямі. Вам може знадобитися крупний знімок деталей або предметів, знятих в іншому освітленні. Велика колекція зображень дасть широкий вибір під час складання фотоесе.

  5. Будьте безжальним редактором. Процес редагування має бути жорстким. Якщо знімок гарний, але не розкриває тему, не використовуйте його. Також не варто редагувати світлини в день зйомки. Краще зробити інтервал між зйомкою та редагуванням, щоби поглянути на фото вже свіжим поглядом.

  6. Оберіть 10 кращих світлин. Для початку оберіть кращі 100 фотографій із вашої колекції. Потім погляньте на ці зображення та оберіть 25, а ще за кілька днів — 10 і переконайтеся, що кожна світлина відповідатиме концепції історії.

  7. Прислухайтеся до фідбеків. Попросіть друзів допомогти вам обрати 10 світлин на основі опису історії. Порівняйте їхній вибір із вашим і спитайте, чому вони обрали саме ці фотографії. Не критикуйте їхнє рішення. Навпаки — спробуйте його зрозуміти. Візьміть до уваги поради колег і зробіть остаточний вибір на користь 10 світлин, які найкраще розкривають історію.

  8. Пишіть підписи до світлин. Ви можете підписати обрані фото, якщо це потрібно. Але якщо вважаєте, що зображення можуть існувати самостійно, можете не використовувати супутній текст.


Підготовлено за матеріалами

What is a photo essay in 2021?

How to Make a Photo Essay: 5 Tips for Impactful Results

How to Create a Photo Essay: Step-by-Step Guide With Examples

How To Create a Meaningful Photography Essay In 5 Steps