МЕДІАЛАЙФХАК
8 порад, як підготувати фотоесе
Світлини можуть передавати не лише емоції чи моменти з життя, але й розповідати цілі історії. За допомогою самих зображень можна розкрити перебіг подій, а з розвитком цифрових технологій передати їх у формі скролітелінгу (scrollytelling) — інтерактивної динамічної оповіді. Зібрали 8 порад, які допоможуть підготуватися до зйомки та правильно розкрити тему.
-
Знайдіть тему, яка вам не байдужа. Кожне якісне фотоесе має починатися з ідеї та не обов'язково стосуватися складних соціальних проблем. Ви можете порушити тему, актуальну на місцевому рівні чи зосередитися на цікавих повсякденних історіях.
-
Оберіть предмети для зйомки правильно. Переконайтеся, що обрані об’єкти будуть доречні для вашої історії, а сама розповідь — цікавою для вашої цільової аудиторії.
-
Розкажіть різноманітну, впевнену історію. Ви повинні знати, щό ви знімаєте та чому. Також важливо розуміти, щό ви хочете донести до аудиторії та робити це цілеспрямовано.
-
Переконайтеся, що у вас є різні зображення. Багато знімків збільшують шанси розкрити тему. Вони також можуть стати в пригоді, якщо ви вирішите розвинути історію в іншому напрямі. Вам може знадобитися крупний знімок деталей або предметів, знятих в іншому освітленні. Велика колекція зображень дасть широкий вибір під час складання фотоесе.
-
Будьте безжальним редактором. Процес редагування має бути жорстким. Якщо знімок гарний, але не розкриває тему, не використовуйте його. Також не варто редагувати світлини в день зйомки. Краще зробити інтервал між зйомкою та редагуванням, щоби поглянути на фото вже свіжим поглядом.
-
Оберіть 10 кращих світлин. Для початку оберіть кращі 100 фотографій із вашої колекції. Потім погляньте на ці зображення та оберіть 25, а ще за кілька днів — 10 і переконайтеся, що кожна світлина відповідатиме концепції історії.
-
Прислухайтеся до фідбеків. Попросіть друзів допомогти вам обрати 10 світлин на основі опису історії. Порівняйте їхній вибір із вашим і спитайте, чому вони обрали саме ці фотографії. Не критикуйте їхнє рішення. Навпаки — спробуйте його зрозуміти. Візьміть до уваги поради колег і зробіть остаточний вибір на користь 10 світлин, які найкраще розкривають історію.
-
Пишіть підписи до світлин. Ви можете підписати обрані фото, якщо це потрібно. Але якщо вважаєте, що зображення можуть існувати самостійно, можете не використовувати супутній текст.
Підготовлено за матеріалами
What is a photo essay in 2021?
How to Make a Photo Essay: 5 Tips for Impactful Results
How to Create a Photo Essay: Step-by-Step Guide With Examples