preloader
search-icon

МЕДІАЛАЙФХАК

6 правил, як провести бекап

За даними Logic Speak, лише 25% користувачів створюють резервні копії файлів, а у 30% компаній досі немає програми аварійного відновлення. Нагадуємо про важливість резервного копіювання та ділимося 6 порадами, як провести його правильно.

 1. Оберіть тип резервного копіювання в залежності від ваших потреб:
 • Повне копіювання здійснюється регулярно: щомісяця чи щотижня. Тоді всі дані в повному обсязі копіюються на фізичні носії чи у «хмару».
 • Диференційний вид передбачає додаткове збереження лише тих файлів, які зазнали змін.
 • Додатковий бекап знадобиться, якщо потрібно порівнювати версії файлів. Тоді створюються додаткові копії документів разом зі старими копіями.
 1. Проведіть резервне копіювання для різних девайсів та операційних систем:
 • Для Windows використовуйте Банк файлів, щоби створити резервні копії на зовнішньому диску чи в мережевому розташуванні. Натисніть кнопку Пуск > Налаштування > Update & Security > Backup > Додати диск. А потім оберіть зовнішній диск або мережеве розташування для резервних копій.
 • Для Mac застосуйте Time Machine — вбудовану функцію резервного копіювання. Вона дозволить відновити видалені файли й ті, до яких не вдається отримати доступ. Під'єднайте зовнішній накопичувач, перейдіть у меню Apple > Системні параметри > Time Machine. Натисніть «Вибрати диск для резервного копіювання». Оберіть ім’я диска та натисніть «Використати диск». Програма відразу почне автоматично створювати резервні копії.
 • Користувачі iPhone можуть робити бекапи за допомогою iCloud. Для цього ввімкніть «Архівація в iCloud», і хмарне сховище автоматично створюватиме резервну копію. Також можна розміщувати резервні копії локально на Mac і Windows.
 • Користувачам Android створити резервну копію допоможе застосунок Google One. Вгорі програми натисніть «Пам’ять», перейдіть до розділу «Резервне копіювання даних пристрою» та «Налаштувати резервне копіювання». Щоби переглянути налаштування, натисніть «Керувати резервним копіюванням», а після цього «Створити резервну копію». Як і для власників iPhone, можна переносити дані зі смартфона на Mac і Windows.
 1. Не зберігайте резервні копії в одній системі. Жоден комп’ютер не застрахований від збоїв чи крадіжок. До того ж накопичені копії на локальному пристрої наражаються на ті ж ризики, що й ваші основні файли. Щоби вберегти їх, використайте правило 3-2-1:
 • завжди майте 3 версії своїх файлів: один оригінал і дві резервні копії;
 • зберігайте бекапи на 2 різних носіях та в різних місцях;
 • 1 бекап завжди зберігайте поза вашим девайсом, наприклад, у хмарі.
 1. Подбайте про місце на резервних пристроях. Коли жорсткі диски та хмарні сховища заповнені, не можна повністю провести бекап. Важливо завжди мати достатньо місця на всіх пристроях, які ви використовуєте для копіювання важливих файлів.

 2. Не запускайте інші процеси на пристрої під час бекапу. Коли більшість програмного забезпечення працює, воно пропускає будь-які інші відкриті програми. Збережіть заздалегідь важливі файли перед тим, як проводити резервне копіювання.

 3. Регулярно перевіряйте працездатність резервних копій. Саме створення копії не означає, що з нею усе гаразд. А перевірка допоможе з’ясувати, чи можна відновити дані, коли це буде потрібно.

Підготовлено за матеріалами

12 Little Known Facts About Data Backups For Businesses

5 biggest data backup mistakes -- and how to avoid them

6 Extremely Common Mistakes When Backing Up Computer Data

Backup and Restore in Windows

How to Back Up Your Android Phone

What Is the 3-2-1 Backup Rule?

Міжнародний день резервного копіювання

Резервне копіювання iPhone

Як створити резервну копію даних пристрою