preloader
search-icon

МЕДІАЛАЙФХАК

10 порад для проведення вдалого інтерв'ю

У чому секрет успішного інтерв’ю? Підготували 10 порад, які допоможуть правильно підготуватися до розмови та вдало її провести.

  1. Сформулюйте мету. Заздалегідь продумайте, як виглядатиме готовий матеріал. Від цього залежить успішність інтерв'ю. Ви маєте чітко знати, які запитання будете ставити респонденту та чому.

  2. Проведіть дослідження. Зберіть якомога більше інформації про співрозмовника: його досвід роботи, інтереси та інше. Ознайомтеся з попередніми публікаціями про нього та заглибтеся у тему розмови.

  3. Підготуйте запитання. Спершу запишіть питання, коли досліджуєте тему. Потім подумайте, про що ви хочете дізнатися у цій темі та які запитання допоможуть. Чим більше ви працюватимете, тим більше цікавих запитань спаде на думку.

  4. Не надсилайте запитання заздалегідь. Розкажіть про тему, яку збираєтеся обговорювати, але не заходьте далі. Якщо співрозмовник переглядатиме запитання, це зменшить ефект несподіванки та не дасть зрозуміти, яким він є насправді. Ба більше, інтерв'ю — це, перш за все, дискусія, яка не може обмежуватися лише запитаннями та відповідями. Надіслані питання можуть їй завадити.

  5. Оберіть правильне місце зустрічі. Ваш матеріал буде успішнішим, якщо ви оберете локацію, дотичну до теми інтерв’ю. Часто люди поводяться більш відкрито й невимушено в знайомому місці чи на «своїй території». Попросіть респондента про зустріч в його домі, на роботі чи місці, яке має пряме відношення до історії.

  6. Взаємодійте поступово. Не заглиблюйтеся в тему відразу на початку інтерв’ю. Розпочніть із питань про співрозмовника. Це покаже ваш інтерес до нього та сформує більш довірливі відносини.

  7. Попрацюйте над плавністю інтерв’ю. Потік запитань має бути природним. Не перескакуйте на іншу тему тільки тому, що вона наступна у списку. Слухаючи відповідь респондента, подумайте, про що ви запитаєте його далі та чому. Плавний перехід між запитаннями допоможе співрозмовнику розкритися більше.

  8. Будьте трохи нав’язливими. Не бійтеся переформулювати питання чи повернутися до теми, яка, на вашу думку, залишилася нерозкритою. Іноді людям потрібен час, щоб підійти ближче до теми.

  9. Використовуйте мовчання на свою користь. Коли відчуваєте, що ваш респондент недоговорює, зробіть маленьку паузу. Ймовірно, після цього, він здивується та поводитиметься інакше. Це додасть шансів отримати додаткову інформацію.

  10. Звертайте увагу на емоції. Людська мова — це не лише слова, але й інтонація та міміка. Зверніть увагу, як поводиться респондент: він говорить впевнено чи вагається; підтримує зоровий контакт або ні. Це чудовий інструмент, щоб правильно інтерпретувати відповіді.

Підготовлено за матеріалами matadornetwork.com та writingcooperative.com.