preloader
search-icon

Подія

Тренінги та побудова консенсусу на Черкащині

Від початку повномасштабного вторгнення рф одним із головних напрямів діяльності Програми USAID «РАДА: наступне покоління» стала підтримка народних депутатів України у виконанні ними представницької функції та забезпеченні на належному рівні комунікації з виборцями, а також залучення громадян до процесу прийняття рішень.

Результатом такої співпраці стало створення Інформаційно-консультативних хабів в регіонах, що зокрема передбачає проведення тренінгів та інших заходів спільно з народними депутатами України.

16-18 листопада у співпраці з командою народного депутата України Віталія Войцехівського Програма USAID «РАДА: наступне покоління» провела комплекс заходів за участі локальних стейкголдерів Черкаського регіону. Детальна програма заходів додається (16-17 листопада, 18 листопада). 16-17 листопада відбувся тренінг «Діяльність народного депутата України та його команди», участь у якому взяли 22 члени команди народного депутата та представники місцевого самоврядування. Під час тренінгу їх детально ознайомили з:

  • правами та обов’язками народних депутатів України,
  • діяльністю народних обранців у парламенті та на окрузі,
  • порядком роботи Верховної Ради України,
  • особливостями написання та ухвалення законів.

Також тренери наголосили на питаннях взаємодії народного депутата з різними цільовими групами, а також особливостях роботи команди депутата.

Окрім цього, 18 листопада Програма USAID «РАДА: наступне покоління» разом з партнером Міжнародним республіканським інститутом організували робочу зустріч «Ефективна взаємодія народного депутата, військово цивільних адміністрацій та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану: виклики та шляхи їх подолання». Метою зустрічі стало започаткування процесу налагодження ефективної взаємодії команди народного депутата і військово-цивільних адміністрацій, органів місцевого самоврядування шляхом розробки та впровадження плану дій по налагодженню ефективної взаємодії для виконання завдань «Дорожньої карти діяльності команди народного депутата в регіоні на період воєнного стану та післявоєнного стану до вересня 2023 року».

До заходу долучилися 24 особи, зокрема народний депутат України та його помічники, представники органів місцевого самоврядування і військових адміністрацій. У результаті група напрацювала першу версію Плану дій по налагодженню ефективної взаємодії для виконання завдань згаданої «Дорожньої карти». Зокрема учасники зосередилися на питанні системної інтеграції внутрішньо переміщених осіб в громадах та погодилися, що необхідно ініціювати розробку регіональної (обласної) програми підтримки ВПО.