preloader
search-icon

Подія

Допомогли народному депутату провести публічні консультації у Львові

Понад 100 учасників долучилися до публічних консультацій народної депутатки у Львові! 24 травня з ініціативи народної депутатки Наталія Піпа відбулися публічні консультації «Українськомовне середовище – запорука успішної освіти», які організаційно та комунікаційно підтримала Програма USAID «РАДА: наступне покоління».

Освітяни, політики, урядовці, громадські діячі та інші обговорювали питання функціонування української мови в освітньому середовищі, розглядали світовий досвід і дискутували, які процеси можуть відбуватися в освітньому середовищі України найближчим часом.

Директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Ігор Когут наголосив, що публічне обговорення актуальних суспільно значущих питань вкрай важливе, адже думка виборців має бути почута і врахована. Саме тому Програма допомагає народним депутатам України та комітетам Верховна Рада України проводити такі публічні заходи, залучаючи громадян до законодавчого процесу

«Сьогоднішній формат зустрічі дуже цікавий, тому що це можливість продемонструвати активне лідерство народних депутатів у питаннях комунікації з виборцями. Часто ця комунікація сприймається як одностороння дія. Типу ми інформуємо, і на цьому все. Але у розвиненій демократії це працює по-іншому. Окрім інформування, потрібно мати ще й зворотній зв’язок. І сьогоднішній формат – це можливість почути не тільки позицію політиків, експертів, урядовців, а й почути пропозиції та думку професійних спільнот – вчителів і педагогів, які безпосередньо працюють з дітьми», – додав Ігор Когут.

Серед учасників публічних дискусій були, зокрема, голова Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, міністр освіти України Оксен Лісовий, президент НаУКМА і ексміністр освіти Сергій Квіт, Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Переглянути відеозапис публічних консультацій можна за посиланням.

Фоторепортаж із заходу дивіться на нашій фейсбук-сторінці.

Однією з головних цілей Програми USAID «РАДА: наступне покоління» є збільшити залучення громадян до законодавчого процесу, зокрема, завдяки удосконаленій і системній взаємодії народних депутатів з виборцями. Публічні консультації – один з інструментів досягнення цієї цілі.