preloader
search-icon

Подія

Працівники Апарату ВРУ ознайомилися з іноземним досвідом щодо формування державної політики

14 липня Програма USAID «РАДА: наступне покоління» спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію презентували дослідження «Формування державної політики в конфліктних та постконфліктних конфігураціях».

У заході взяли участь понад 30 учасників. Серед них — працівники Апарату Парламенту, Уряду та громадських організацій.

Дослідження стосувалося досвіду Грузії, Боснії та Герцеговини, а також Косово при формуванні державної політики в конфліктний та постконфліктний період. Зокрема, проаналізовано виклики, особливості реалізації та оцінка впровадження державних політик щодо внутрішньопереміщених осіб, землі, житла та власності.

Як зазначила авторка Юлія Шипілова, для аналізу було обрано саме країни з європейського регіону.

«Дуже багато держав стикалися з конфліктами. Але вони були в дуже різних умовах, якщо порівнювати з Україною. Нам було цікаво подивитися на країни, які перебували в досить схожих умовах з нами. Для того, аби зрозуміти уроки, які можна використати в Україні», — зазначила експертка.

Директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Ігор Когут також відзначив актуальність тематики, представлену в дослідженні.

«Цей аналіз є актуальним, щоби зрозуміти, як у непростих, конфліктних ситуаціях формувати політику щодо стратегічних напрямів. Парламент, як представницький інститут, має відігравати свою роль і тримати руку на пульсі в цьому питанні. Саме тому ми презентуємо це дослідження для нашої парламентської аудиторії», — наголосив він.

Завантажити презентацію дослідження