preloader
search-icon

Новина

Допомагаємо комітетам ВРУ провести післязаконодавчий контроль

Запрошуємо взяти участь в оцінюванні ефективності та якості українського законодавства!

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» разом з експертами Westminster Foundation for Democracy та секретаріатами комітетів Верховної Ради України підготувала пілотні проєкти післязаконодавчого контролю (ПЗК).

ПЗК – це системний і регулярний парламентський нагляд за тим, як імплементуються ухвалені закони та чи відповідають вони меті, задля якої були прийняті. ПЗК оцінює, який вплив має законодавство, а отже, чи стало воно розв'язанням проблем і задоволенням потреб держави та виборців.

Він покликаний розв'язати важливі питання для української демократії: посилити підзвітність уряду, покращити законодавство, залучити громадськість до обговорення законів та їхнього впливу, зробити парламентську роботу відкритою та зрозумілою українцям і, врешті-решт, зміцнити довіру громадян до Верховної РадиУкраїни.

Пілотні проєкти ПЗК здійснюються у «модельних комітетах» Програми. Секретаріати комітетів обрали для аналізу деякі закони й нині проводять спеціальні опитування щодо них:

  1. Комітет Верховної Ради України з питань cоціальної політики та захисту прав ветеранів: опитування щодо Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання дистанційної, надомної роботи та роботи із застосуванням гнучкого режиму робочого часу»;
  2. Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування регіонального розвитку та містобудування: опитування щодо Закону України «Про співробітництво територіальних громад»;
  3. Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг: опитування #1 та опитування #2 щодо окремих норм Закону України «Про енергетичну ефективність».

Просимо пройти опитування до 20 січня.

Детальніше про післязаконодавчий контроль та його зарубіжний досвід можна почитати у цій статті.

Разом ми зробимо наше законодавство ще більш якісним та ефективним!