preloader
search-icon

Подія

Забезпечили обмін досвідом між депутатами на рівні округів

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» розпочала серію заходів, присвячених обміну досвідом між народними депутатами України та їхніми командами щодо роботи в окрузі та взаємодії з виборцями в умовах воєнного стану. 28 лютого відбулася перша онлайн-зустріч, під час якої учасники обговорили особливості та перспективи міжнародної співпраці на рівні округів під час війни. У ній взяли участь понад 40 осіб, серед яких четверо народних депутатів України.

До учасників зі вступним словом звернувся директор Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Ігор Когут, який зауважив: «Представницька функція парламенту – одна з найважливіших, особливо в такий складний та відповідальний для країни час. Тому для кожного народного депутата постійний зв’язок з виборцем та громадою, їх підтримка та швидка реакція на проблеми – значна та відповідальна складова роботи, в якій важливо застосовувати різноманітні підходи та практики, зокрема і міжнародну дипломатію. Така міжнародна співпраця – не тільки обмін досвідом, але й місток для інтеграції України до ЄС».

Під час заходу Віталій Войцехівський, народний депутат України, округ 197, Черкаська обл., поділився досвідом, щодо налагодження співпраці громад округу з містами-партнерами.

Ігор Гузь, народний депутат України, округ 19, Волинська обл., детально розповів про співпрацю з парламентарями Литви. Як співголова парламентської групи дружби з Литовською республікою ініціював 5 візитів литовських парламентарів та медійників в Україну для висвітлення наслідків війни. Крім того, завдяки підписаним на рівні ОТГ та округів угодам про співпрацю відбувається системна взаємодія в сфері медицини, освіти, екології. Громади отримують позитивні результати такої співпраці, а тому почали активніше шукати нові партнерські громади за кордоном.

Ірина Констанкевич, народна депутатка України, округ 23, Волинська обл., презентувала досвід міжнародної співпраці на рівні округу в гуманітарній сфері, зокрема про соціальне забезпечення, інтеграцію ВПО, поглиблення співпраці через соціальну роботу, гуманітарну роботу, консультування з недержавними організаціями.

Народний депутат України Вячеслав Рубльов, округ 20, Волинська обл., звернув увагу на важливість співпраці з міжнародними організаціями в питаннях підтримки цивільних та військових. Зокрема зазначив, що завдяки роботі з партнерськими округами з Польщі, Литви та Фінляндії наразі є можливість організувати реабілітаційні табори для військовослужбовців на Волині.