preloader
search-icon

Подія

Новий етап роботи мережі парламентської просвіти

Мережа парламентської просвіти розпочинає новий етап – навчання вчителів!

Партнер Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Агенція з розвитку освітньої політики (АРОП) 22 грудня провела зустріч з керівниками закладів освіти, які входять до мережі парламентської просвіти, та скоординувала дії для подальшого навчання вчителів. Під час тренінгів педагогів навчатимуть, як методично й технологічно найкраще реалізовувати курс «Наш Парламент: досліджуємо, розуміємо, впливаємо».

«Ми працюємо зі школярами, щоб посилити розуміння демократії, діяльності Верховної Ради України і народних обранців зокрема. Тому ми вже два роки за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» впроваджуємо парламентську освіту в шкільну освіту України», – зазначила у вступному слові керівниця АРОП Людмила Паращенко.

Представниці АРОП детально ознайомили учасників з планами щодо проведення тренінгів для вчителів мережі парламентської просвіти. Настановча зустріч для «парламентських амбасадорів» відбудеться вже 27 грудня. Програма USAID «РАДА: наступне покоління» забезпечить парламентські осередки:

  • методичною підтримкою;
  • навчанням педагогів;
  • навчально-методичним пакетом, який складатиметься з посібників, банерів та плакатів для проведення інтерактивів.

Керівникам освітніх закладів також презентували різні можливості для їхніх шкіл, зокрема в межах Освітнього Центру Верховної Ради та MriyDiy Project School. Виступила й активістка з «Центру громадянських свобод», яка наголосила, що діти «мають знати права людини на рівні таблички множення».

Програма також залучила до координаційної зустрічі представників Верховної Ради України. Освітяни мали змогу поспілкуватися з народною депутаткою України, секретаркою Комітету з питань освіти, науки та інновацій Наталією Піпою. Вона відповіла на питання та наголосила на важливості реформування освіти: «До нашої повної перемоги ми маємо витримати, а далі активно й конкретно говорити про зміни у нашій освіті. Тож дякую і Програмі, і педагогам, і освітянам, і директорам, які знаходять сили працювати. Ми точно переможемо!»

Від імені віцеспікерки Верховної Ради України Олени Кондратюк виступив її радник з гуманітарних питань Павло Булгак: «Ми вдячні Програмі USAID «РАДА: наступне покоління», що ви допомагаєте нам розбудовувати мережу парламентських осередків на рівні пілотних проєктів у такі непрості часи. І ми бачимо цей проєкт як можливість прямої комунікації між Парламентом, Освітнім центром Верховної Ради та безпосередньо вчителями, студентськими і шкільними парламентами України. Тому хочу подякувати від імені пані Олени за вашу роботу. Освіта залишається нашим важливими фронтом боротьби з російською агресією. Коли ми будемо єдині, працювати як одна спільна мережа, як одна команда, ми подолаємо всі виклики».