preloader
search-icon

Подія

5-ий Міжнародний форум парламентських центрів відвідувачів

21-23 листопада у Єрусалимі відбувся 5-ий Міжнародний форум парламентських центрів відвідувачів, у якому взяли участь близько 100 представників 32 країн світу, зокрема європейських держав, США, Бразилії та Японії. Серед учасників була й делегація Верховної Ради України, яка здійснила візит завдяки підтримці Програми USAID «РАДА: наступне покоління» та її партнера Американських Рад з міжнародної освіти.

Головним завданням цьогорічного форуму стали пошуки найоптимальніших шляхів та форматів, як повернутися до роботи з відвідувачами парламентів та у який спосіб проводити освітні заходи після пандемії COVID-19. Зокрема учасники пропонували новітні рішення та електронні інструменти, які б могли використовувати парламентські освітні центри та центри відвідувачів для подолання наявних викликів. У таких дискусіях зокрема відбувався міжнародний обмін знаннями та досвідом щодо інформування громадян про роботу парламенту, їхнє залучення до демократичного розвитку країни та зміцнення довіри до демократичних інститутів.

Заходи 5-го Міжнародного форуму парламентських центрів відвідувачів проходили безпосередньо у стінах ізраїльського парламенту – Кнесеті. Його відкривав Генеральний директор Кнесету Гіль Сегал, який у вступній промові висловив підтримку й солідарність з Україною, наголошуючи, що там щодня гинуть цивільні громадяни: «Наші серця з українським народом».

Також організатори Форуму з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи в Україні 21 листопада надали спеціальне слово керівниці Освітнього центру Верховної Ради Олені Костинюк. Вона закликала об'єднати зусилля парламентів-учасників Форуму для підтримки України в часи російської агресії. Павло Булгак, радник Заступниці Голови Верховної Ради України, розповів, що загалом українську делегацію радо та з особливою увагою вітали на Форумі. На його думку, така участь у міжнародних самітах дозволяє зміцнювати міжпарламентські відносини: «Дуже важливо сьогодні, щоб між Верховною Радою України та Кнесетом Ізраїлю встановилися тісні зв'язки та постійна співпраця, як на рівні апаратів, так і на рівні керівництва обох парламентів. З побаченого і почутого у Кнесеті, між нашими парламентами є багато спільного і багато досвіду, яким ми можемо обмінюватися. Сподіваємося наша участь у Форумі зробить свій скромний внесок у налагодження такої співпраці».

Також Булгак розповів, що під час Форуму в Єрусалимі стався терористичний акт, однак який не завадив продовжити роботу на благо демократії.

«Як розповіли наші ізраїльські колеги, такі вибухи – це та реальність, в якій вони живуть роками. Втім це не відміняє їхнього звичного життя, планів та роботу. Тепер і ми в Україні знаємо ці відчуття і маємо цей досвід нової реальності, прокидаючись від вибухів ракет та бомб», - ділиться враженнями український делегат, проводячи щемливі аналогії.

Форум у Єрусалимі також став поштовхом для активізації партнерств Освітнього центру Верховної Ради України. Зокрема в межах саміту вдалося домовитися про додаткову взаємодію з Центром відвідувачів Конгресу США, співпрацю з Європейським парламентом та національними парламентами ЄС (зокрема з Чехією та Хорватією, з якими Верховна Рада має підписані меморандуми про співпрацю).

З 2019 року USAID підтримує участь українського парламенту в мережі Міжнародного форуму парламентських центрів відвідувачів. Завдяки цьому в багатьох національних парламентах країн ЄС та Норвегії проводять екскурсії для українських дітей, які через війну змушені були покинути Батьківщину.

Під час 5-го Міжнародного форуму парламентських центрів відвідувачів Програма USAID «РАДА: наступне покоління» встановлювала нові контакти, поглиблювала наявні партнерства та домовлялася про реалізацію подальших ініціатив. Директор Програми Ігор Когут зустрівся з працівниками та керівництвом Інформаційно-дослідницького центру Кнесету та обговорив перспективи взаємодії у становленні й розвитку Дослідницької служби Верховної Ради України. Також зустрічі проводилися на рівні управління міжнародних справ секретаріату Кнесету та стосувалися перспектив співпраці й обміну досвідом на рівні секретаріатів Верховної Ради і Кнесету. Програма USAID «РАДА: наступне покоління» та її партнери – Американські ради з міжнародної освіти та Агенція розвитку освітньої політики – надалі працюватимуть для покращення якості парламентської громадянської освіти в України задля підвищення обізнаності громадян про парламент та демократичні інститути, розвитку громадянських компетенцій та інструментів участі, що в перспективі стане засадою всеосяжної комунікаційної стратегії Верховної Ради України.