preloader
search-icon

Рішення парламенту простою мовою

Закон України № 2170–IX набрав чинності

Оновлено порядок комплектування та соціального забезпечення тероборони. Закон України № 2170–IX набрав чинності 12 червня.

Метою Закону є удосконалення порядку комплектування Сил територіальної оборони ЗСУ та добровольчих формувань територіальних громад.

Що передбачає Закон?

Зарахування до складу військових частин Сил територіальної оборони ЗСУ та добровольчих формувань територіальних громад здійснюється за місцем їх реєстрації. Під час воєнного стану - безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій.

Соціальний і правовий захист військовослужбовців, які беруть участь у заходах підготовки та виконанні завдань тероборони, та членів добровольчих формувань територіальних громад під час їх участі у заходах підготовки добровольчих формувань, а також виконання ними завдань територіальної оборони здійснюється згідно із законами України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

На військовослужбовців, членів добровольчих формувань територіальних громад, які беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України поширюються гарантії соціального захисту, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

*пояснюємо рішення Парламенту простою мовою разом з ініціативою «Право в умовах війни».