preloader
search-icon

Продукти Програми

Проєкти грантової програми «Громадяни й парламент»

У цей складний і відповідальний для країни час представницька функція парламенту набуває ще більшої актуальності, адже для кожного народного депутата важливо зберігати зв’язок з виборцем, підтримувати громади, вивчати їхні проблеми та реагувати на потреби. Така взаємодія впливає на формування рівня довіри до парламенту як до інституції.

У воєнний час законодавство швидко змінюється, виникає багато питань, пов’язаних із різними сферами, які потребують комунікації з громадянами (наприклад, тимчасове переміщення громадян, релокація, організація і робота бізнесу, місцеве самоврядування, права та обов’язки різних категорій громадян, адміністративні процедури тощо).

Тісна співпраця народних депутатів України та цільових аудиторій (неурядові організації, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування, бізнес спільноти, професійні спільноти тощо) також потребує особливих підходів реагування на виклики воєнного часу та об’єднання зусиль для їх подолання.

У відповідь на ці виклики і потреби Програма USAID «РАДА: наступне покоління» оголосила грантову ініціативу «Громадяни й парламент: демократичне представництво та ефективна взаємодія в умовах воєнного стану».

Основні завдання грантової програми «Громадяни й парламент»

  1. розбудовувати взаємодію та співпрацю народних депутатів України з виборцями в межах округу або регіону в умовах воєнного стану;
  2. залучати громадян до процесу прийняття рішень та роботи Верховної Ради України;
  3. комунікувати реформи, вивчати суспільні проблеми, проводити публічні консультації на регіональному рівні.

Переможці грантового конкурсу «Громадяни й парламент»:

  • ГО «Агромегаполіс»
  • ГО «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні»
  • РОО ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА»
  • ГО «Інститут «Республіка»
  • ГО «Добра громада»
  • ГО «Інститут суспільних ініціатив»

Про переможців конкурсу та їхні проєкти, що реалізовуються в межах грантової ініціативи Програми USAID «РАДА: наступне покоління», ви можете дізнатися у нашій інформаційній брошурі, завантаживши її з цієї сторінки.

Програма USAID «РАДА: наступне покоління» – це п’ятирічна ініціатива (2021-2026 рр.), яку впроваджує ГО «Інтерньюз-Україна». Реалізація Програми стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Заяви та зміст програмних продуктів не обов'язково відображають погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів.

Завантажити