preloader
search-icon

Продукти Програми

Дослідження «Заради збільшення ваги Закону»

Дослідження «Заради збільшення ваги Закону» пропонує системний огляд післязаконодавчого контролю як нового підходу до впровадження законодавства та наглядової ролі парламентів в Європі.

У ньому подано порівняльний аналіз основних правил, практик і трендів PLS у Європі, фокусуючись на досвіді європейських парламентів, зокрема Німеччини, Італії, Франції, Чорногорії, Швейцарії та Великої Британії (Вестмінстерського та Шотландського парламентів).

Праця також містить рекомендації щодо впровадження PLS для Верховної Ради України (ВРУ). Зокрема пропонований шлях – уповноважити парламентські комітети проводити PLS, оскільки вони вже здійснюють контроль, спрямований на імплементацію законодавства. Відводиться допоміжна роль Дослідницькій службі ВРУ та іншим підрозділам парламенту України. У той час, як систему PLS може швидко підсилити набором методологічних правил, для правових і процедурних змін може знадобитися час, щоб розкрити весь потенціал PLS у довготривалій перспективі.

Це дослідження проводилося Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) в межах Програми USAID «РАДА: наступне покоління» та стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Зміст є відповідальністю Вестмінстерської фундації за демократію (WFD) і не обов’язково відображає погляди USAID чи уряду Сполучених Штатів Америки.

Завантажити